Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warzywa

255 odpowiedzi na ten temat

#121 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 15:08

Warzywa ja od kilku lat uprawiam marchew i co roku jest gorzej, kiedyś miałem też buraczki i raczej odradzam,
kurcze też się zastanawiam co w tym roku posiać, mam zostawione 2 ha na warzywa,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warzywa Dzisiaj, 23:35
  •  

#122 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2010 - 15:50

Warzywa Jakie warzywo najdłużej przeleży i w jakich warunkach ?

#123 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 16:30

Warzywa malkolm jeśli masz dobrą ziemie to szczerze polecam pory...jeśli jest bardzo dobry plon to zarobek z 1ha masz taki jak z 2ha brokułów...na początek możesz po siać 0,5ha 500zł nasienie....tylko roboty jest od cholery...

warunki to napewno -'e ale nie za duże...jakie to nie wiem ale zaraz ktoś się znajdzie co wie ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Horti Tech już za nami zobacz »

•  

#124 Share powislok

powislok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:08

Warzywa W tym roku cenka kreci,przecietnie z ha mozna wyciagnac 80 000 zl,ale ten rok jest wyjatkowy,pelen tragedii,nieszczesc,najlepjej niech kazdy robi to co robi,ale jeszcze lepiej.Smiesza mnie farmerzy jednego sezonu bo szybko nisko upadaja,aha sa jeszcze doplaty,prowy,mry..... wiec dalej orzemy!!!!

#125 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2010 - 18:29

Warzywa Następny bojaźliwy... Wnieś coś metorycznego i mądrego do tematu

#126 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 19:08

Warzywa

W tym roku cenka kreci,przecietnie z ha mozna wyciagnac 80 000 zl,ale ten rok jest wyjatkowy,pelen tragedii,nieszczesc,najlepjej niech kazdy robi to co robi,ale jeszcze lepiej.Smiesza mnie farmerzy jednego sezonu bo szybko nisko upadaja,aha sa jeszcze doplaty,prowy,mry..... wiec dalej orzemy!!!!

Synek , ty masz motywować ludzi aby uprawiali warzywa a nie demotywujesz :) Żal mi ciebie ;*
Za wypowiedzi takiego typu powinny być %%% (nie mylić z płynnymi)

Co wy tak na Huberta najeżdżacie... Jego stać na takie ryzyko (bo nie ma co się oszukiwać - ryzyko jest zawsze) , a skoro ciebie nie , to swoje zdanie zachowaj dla siebie...

Hubert myślałeś już nad maszynami do zbioru ??
Ciągniki raczej masz za małe do warzyw, 927 mógłby nie dać rady , chyba 5720 (nie pamiętam czy dokładnie ten) będziesz używał co?? czy planujesz kupić jakiegoś malucha??

#127 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 19:11

Warzywa jakiegos ciapka z krzakow wyciagnie, o ile nie oddal wszystkich na zlom i bedzie :)

czemu ktos demotuwuje = bo nie chce konkurencji B)
warzywa nie jest trudno wyprodukowac, tylko gorzej je zebrac, przetransportowac, posortowac, odrzucic uszkodzone, przechowac i sprzedac.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#128 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 19:27

Warzywa Oczywiście brzozak@ masz racje , z takich wypowiedzi łatwo jest wywnioskować że chodzi o konkurencje... :)
Jeden rolnik (5 ha) to kropla w morzu... Aczkolwiek zawsze coś B)

Racja , racja z tym co piszesz... jedyny plus że masz trochę czasu na sortowanie , myślę że najgorszym elementem będzie sprzedaż (stały odbiorca).

Poza tym u Huberta pewnie zawsze jest coś do roboty (jak nie w polu to przy świniach) także czasu też by dużo nie miał... W tamtym roku też mnie "wzięło" na warzywa , ale koszty rozkręcenia "interesu" były dość duże... (jak dla mnie) .

#129 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2010 - 19:58

Warzywa Narazie myślę nad zadysponowaniem areału 5h które leży zaraz za placem. Ziemia tak jak napisałem jest tak dobra, kawałeczki 1 klasy (w papierach)

Czas będę miał :) nie po to się modernizuje park maszynowy aby zapierniczać od rana do nocy. Świniami się nie interesuje i nie zajmuje. Są od tego pracownicy.

Oczywiscie ze chcialbym tez zainwestowac w maszyny za jakies rozsądne pieniadze. Czym bym je targał ? B) 927 ? czemu nie ;[ dupsko by wygodnie siedziało przynajmniej.

A co możecie powiedzieć na temat PORA!?

#130 Share Grzegorz83

Grzegorz83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:19

Warzywa My od kilku lat sadzimy kapuste w granicach 8-10ha. nie jest to az tak bardzo pracochłonne warzywo ale wymaga sporego doświadczenia i sprzetu do jej pielegnacji. my mamy znajomego ktory zajmuje się tym od 20 lat i dlatego troszke w ten temat weszlismy, ale tylko dlatego ze mozemy pozyczyc od niego caly sprzet do uprawy tego warzywa(sadzarka,deszczownia,pielaki,kombajn do zbioru) Ale jesli ty zamierzasz zaczynac od zera to poszukaj najpierw odbiorcy to co bedzie ci najłatwiej sprzedac. A co do opłacalności to raz jest lepiej a raz gorzej w tym roku cena jest super i plony tez były przyzwoite wiec dało sie zarobic.

Edytowany przez Grzegorz83, 29 grudzień 2010 - 20:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:34

Warzywa dało sie zarobic? cos Ty taki skromny za porzadny towar 1,5 zl nawet 1 zl to kokosy!! ;D

#132 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:38

Warzywa @Grzegoz 10ha kapusty sadzicie i nie dorobiliście się własnych maszyn ? :)
Poczytaj kilka postów wyżej - pisałem, że mam gdzie sprzedac

#133 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 29 grudzień 2010 - 20:48

Warzywa A czym sadzicie kapustę , bo ja mam podobną maszynę do tej http://moto.allegro....1375478097.html
Zetor Team

#134 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 23:31

Warzywa na temat pora to tak: jeśli chodzi o koszty to 1000zł na na sienie...250zł po sianie...gracowanie 70zł dniówa x np: 5 osób = 350zł x 6 = 2100zł jak ładny por i wilgotno to w tydzień wyrwiesz jeśli rękami bo kombajnem specjalistycznym też można...jak wyrywasz to 15 osób x 70zł x 7dni = 7350zł opryski z 1500zł i wywiezienie zależnie z jakiej odległości i gdzie mniej więcej 1500zł. Jeszcze zapomniałem o nawozach to tona pod korzeń nie pamiętam jakich ale z 1700zł (15 200zł) koszty teraz jak masz 30ton to jest elegancki plon...cena 1.30 x 30 000 = 39 000zł - 15 200tyś. = 23 800zł zysku. U każdego cena robocizny nawozu środków ochrony transportu są inne także wszystko może się różnic... rok temu cna za kg była o 0,30gr niższa...

#135 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2010 - 12:45

Warzywa Dzięki Tomek ... mniej więcej o takie info mi chodziło.
Liczyłeś koszty nasion/robocizny na hektar?

Ludziom trzeba płacić 350zł dniówki ?? :P u mnie PGRowcy by za 100zł robili :P

#136 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 12:59

Warzywa to jest stawka za 5 osob za dzien.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#137 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 13:25

Warzywa tomasz chyba liczył 350 zł za 5 osób, po 20 zł za dniówkę chyba nikt by nie przyszedł :P
jaki jest średni plon kapusty z ha?? na to bym miał zbyt, na pora niestety nie

#138 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2010 - 13:43

Warzywa

ogolnie to ziemniak 1 klasy nie lubi bo gdy jest susza zimniak nie moze "podnieść" tej ciezkiej ziemi i rośnie kwadratowy,

Żródło
Od kiedy I klasa to ciężka ziemia :P Sam gospodarze na I II i IIIa więc mam porównanie :P Na I ciągnik idzie bez żadnych oporów a na IIIa zdycha, choć w moim przypadku I to czarnoziem a IIIa to glinka.
Klasa ziemi nie jest odzwierciedleniem zięzłości gleby ważny jest rodzaj gleby i podglebie. B)

Wikito nie najlepsze źródło, ale ksiązek mi się skanować nie chce :)
Gleby klasy I - gleby orne najlepsze. Są to: czarnoziemy, rędziny kredowe, gleby brunatne (tylko te bogate w próchnicę), mady. Są to gleby najbardziej zasobne w składniki pokarmowe, łatwe do uprawy (przewiewne, ciepłe, nie zaskorupiające się).

#139 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 14:32

Warzywa u mnie 3b 4a, czyli piachy, w sumie dobre gleby na ziemniaki, bardzo mokre, nawet w czasie ogólnopolskich susz u nas wody raczej nie brakuje , nie wiem czy to dobre na pora

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 14:34

Warzywa rzeczywiscie wiki to nie najlepsze zrodlo :)
- czarnoziem: http://www.vaderstad...spx?imgId=22996
- mada I klasy latwa w uprawie :P :P B) 3 wioski obok gdzie sa jedne z najlepszych mad, sama 1 klasa, 180 konny ciagnik po burakach ciagnie 3 skiby - ledwo :)