Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warzywa

255 odpowiedzi na ten temat

#21 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 07 maj 2007 - 16:15

Warzywa A mógłbyś mi podać różnice, bo nie za bardzo się orientuję :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warzywa Dzisiaj, 04:08
  •  

#22 Share zimny

zimny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny,szeroko pojete rolnictwo ( ale tylko uprawy specjalistyczne), budownictwo :P, itp itp ;]

Napisany 13 maj 2007 - 18:54

Warzywa sa rozne szkoly co do tego
tzn niektorzy uwazaja ze do typowo wczesnych upraw mmozna spokojnie sadzic ogorka pod folie , ale co do pomidora wielu ma mieszane uczucia.
no ale najpierw napisz co chcesz hodowac:P

#23 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 14 maj 2007 - 15:07

Warzywa Na razie nie wiem, tak jak napisałem wcześniej musze skończyć gimnazjum :blink: ale to już nie długo a potem to się zobaczy , ale je w tym widzę swoją przyszłoś.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 14 maj 2007 - 15:32

Warzywa Ja się warzywami nie zajmuję ale myślałem o tym. Jak jest z opłacalnością? Gdzie sprzedajecie swoje produkty?
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#25 Share zimny

zimny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny,szeroko pojete rolnictwo ( ale tylko uprawy specjalistyczne), budownictwo :P, itp itp ;]

Napisany 17 maj 2007 - 19:52

Warzywa powiem ci tak jak masz zbyt to produkuj, bo jak nie masz pojecia gdzie i jak to sprzedac to naprawde nie pakuj sie w warzywa bo szkoda twoich pieniedzy i nerwow

#26 Share 1014tojestto

1014tojestto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 31 maj 2007 - 13:29

Warzywa Popieram ZIMNEGo jak masz zbyt to produkuj bo bez niego mozesz sie łądnie załatwic a w dzisiejszych czasach trudno jest z kontraktacjami ale warto próbowac. Osobiscie mam warzywa i troche tego jest ale jakbym nie miał kontraktacji to wogóle bym przestał siac :D

#27 Share Skoniek1

Skoniek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 31 maj 2007 - 13:48

Warzywa My na przyklad nie mamy zadnych kontraktow sprzedajemy towar bezposrednio na rynku w Broniszach

#28 Share mortal82

mortal82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 czerwiec 2007 - 18:31

Warzywa zgadzam się z zimnym, szkoda nerwów! Jestem synem rolnika, mój ojciec prowadzi gospodarstwo rolno-warzywne na 40ha i wiem jakie pieniądze wkłada co roku w ten areał a pewności nigdy do końca nie ma, bo wkońcu jesteśmy uzalerznieni od pogody. Dzisiaj chwile byłem w przechowalni do cebuli i patrze, a tam jeden wielki syf! nie wiem co się stało ale ponad 200ton cebuli jest do wyrzucenia (zgniła), już dzisiaj ponad stówke pracownicy wywiezli na śmieci. Podejrzewam że przyczyna jest w glebie, ponieważ zajmujemy się dość długo uprawą cebuli a jak wiadomo cebula to killer dla gleby no i w związku z tym mamy na dwóch polach 4ha i 5ha fuzarioze, czyli chorobe która wpływa na zgnilizne stópki cebuli. We wrześniu w czasie zbioru widziałem że niektóre cebule są chore, wiadomo że wszystkich nie da się usunąć przed składowaniem na pryzmie, myśleliśmy że ją dosuszymy, ale jednak przeliczyliśmy się no i teraz niestety cebule szlak trafił.

#29 Share zimny

zimny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 01 czerwiec 2007 - 20:17

Warzywa no tak tylko wez jzdij na ten rynek caly rok osobiscie, to pozna tam powalenca dostac;/, mnie sama robota tak nie meczy jak jezdzenie na plac
jak dla mnie najlepszym rozwiazaniem byly by grupy producenckie i sprzedarz hurtowa, i nie bawienie sie na rynkach hurtowych

#30 Share 1014tojestto

1014tojestto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 03 czerwiec 2007 - 14:53

Warzywa Jak ktos chce pogadac o warzywach walcie 6787220 czekam :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share 1014tojestto

1014tojestto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 03 czerwiec 2007 - 15:00

Warzywa To był numer gg a co do tej zgnitej cebuli to czemu jej nie sprzedałęs przedtem jak wiadomo było ze w tym roku jej jakosc była słaba przez pogode to trzeba było sie w sezonie pozbyc wszystkiego i to za ładna cene to na nowego jelonka około 100koni by ci stykło :)albo cos w tym stylu :D wiem bo sam sie troche obłowiłem w tym roku

#32 Share 1014tojestto

1014tojestto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 03 czerwiec 2007 - 15:03

Warzywa To był numer gg a co do tej zgnitej cebuli to czemu jej nie sprzedałęs przedtem jak wiadomo było ze w tym roku jej jakosc była słaba przez pogode to trzeba było sie w sezonie pozbyc wszystkiego i to za ładna cene to na nowego jelonka około 100koni by ci stykło :)albo cos w tym stylu :D wiem bo sam sie troche obłowiłem w tym roku

#33 Share mortal82

mortal82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 04 czerwiec 2007 - 10:15

Warzywa ja bym tak zrobił, problem w tym że to nie ja decyduje. Fakt, troche forsy poszło się j....... ;]. Tak pozatym, to w chwili obecnej, cebula nie ma za ciekawej ceny, a jeszcze są problemy ze zbytem. W mojej miejscowości jest firma która jest jednym z liderów w Europie zajmująca się przetwórstwem cebuli i nawet oni przerabiają tylko cebule z kontraktów, swoją i na okrągło tiry przyworzą cebule z Holandi, wieć nie ma mowy jak narazie żeby kupili coś od rolników ktorzy nie mają kontraktu.

#34 Share Skoniek1

Skoniek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 04 czerwiec 2007 - 14:20

Warzywa mLoda cebula teraz placi 2zl za 1kg cietej mlodej cebuli i ze sprzedarza niema problemu

#35 Share 1014tojestto

1014tojestto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 04 czerwiec 2007 - 14:21

Warzywa A to ty ile tego produkujesz ze nie masz kontraktacjii jezeli siejesz juz od kilku lat to powinienies wiedziec ze sa rózne lata i chyba 4 lata temu był bum na cebule i wtedy chodziła po 10 gr za kilo a to niejej duzo i mało tego wielu nie sprezedało wogóle bo nikt nei chciał brac i wywalili całe zbiory a utrzymali sie tylko ci co mieli kontrakty bo wtedy to musza kupic czy chca czy nie a co do sprzedazy detalicznej to ile sie bys musiał nastjec zeby sprzedaz chociaz 100t na targu przeciez to jest nie realne

#36 Share Skoniek1

Skoniek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 04 czerwiec 2007 - 16:30

Warzywa ja ??

#37 Share 1014tojestto

1014tojestto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 07:05

Warzywa Mortal o niego mi chodziło nie o ciebie skoniek :D

#38 Share mortal82

mortal82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 14:58

Warzywa tak 4 lata temu było nie ciekawie, a mimo to wszystko sprzedalismy bez żadnych kontraktów. Tak naprawde warto kontrakotwać jak ktoś ma ok. 1000ton lub więcej. My przechwujemy ok. 400-700 ton (zależy od roku) i nie pamiętam żebyśmy byli na kontrakcie. Mamy swoich małych, dużych stałych odbiorców lecz w tym roku Holendersa cebula jest tak tania że masakra i dlatego ceny cebuli ( nie młodej "skoniek1") spadły.
"1014tojesto" kto tu mówi o sprzedaży detalicznej?

#39 Share 1014tojestto

1014tojestto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 18:52

Warzywa kIEDYS MOZESZ SIE PRZEJECHAC

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share 1014tojestto

1014tojestto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 06 czerwiec 2007 - 18:54

Warzywa kIEDYS MOZESZ SIE PRZEJECHAC . nie zawsze ci sie uda sprzedac a kontrakty to jednak gwarancja z tym ze ja jestem w całkiem innej sytuacji bo my mamy jakby grupe producencka tylko ze nie formalnie :D i troche wiecej jak 700t sprzedajemy razem z wspólnikami :D