Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warzywa

255 odpowiedzi na ten temat

#221 Share stalpin8145

stalpin8145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 16 luty 2011 - 20:08

Warzywa Zrób redliny przeleć jakimś wałem żeby lekko je przypłaszczyć i siejesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warzywa Dzisiaj, 01:27
  •  

#222 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 16 luty 2011 - 21:32

Warzywa

a czy obsypnik do ziemniaków formujący redliny nadaje się do formowania redlin pod marchew czy raczej musi być formownica mechaniczna

Wystarczy obsypnik (choć zastanawiam się nad zakupem formownicy z siewnikami http://www.agrofoto....i/page__st__140) może też być sadzarka do ziemniaka, a co do spłaszczenia wierzchołków to wału nie polecam lepsza będzie jakaś belka, decha coś co zaciągnie piach, wierzch redliny jest wtedy równiejszy i lepiej się sieje.

Edytowany przez Driver33, 16 luty 2011 - 21:33.

#223 Share TOMI697

TOMI697

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 luty 2011 - 14:04

Warzywa ktoś wcześniej wspominał o siewniku (kruk z uni) ile taki może kosztować i co o nim sądzicie bo mam w planach zakup siewnika do warzyw jedni go chwalą drudzy narzekają a co wy o nim powiecie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy warto uprawiać dynie? zobacz »

•  

#224 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 17 luty 2011 - 14:37

Warzywa ja nalezę do tych narzekających ale mimo wszystko chyba i tak bym drugi raz taki kupił, nie ma nic innego do wyboru w takiej cenie,(jedynie szczotkowe a takiego nie chcę) ja za 2x 2 rzędy dałem okolo 9 tys ze 3 lata temu

#225 Share TOMI697

TOMI697

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 17 luty 2011 - 16:26

Warzywa a na co narzekacie? coś się psuje? czy nie dokładny siew

#226 Share MichalG

MichalG

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 17 luty 2011 - 20:53

Warzywa Na 48 arów wysiałem około 450 tyś nasion LAGUNY F1 i w drugiej połowie sierpnia zebrałem 30 ton z tego kawałka. Redliny co 75 cm, siewnik taśmowy weremczuk.

#227 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 17 luty 2011 - 22:01

Warzywa różne ciekawe rzeczy się z nim działy, spadł łańcuch, coś tam się odkręciło, był nieszczelny, urwało łyżeczkę, wyskakiwały z prowadnic, no i ta wydajność, na pewno nie więcej niż 0,25ha na godzinę
zawsze ten taśmowy weremczuk mnie ciekawił , ale wiele złego o nim słyszałem i dlatego wybrałem kruka,

#228 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 18 luty 2011 - 18:57

Warzywa

ktoś wcześniej wspominał o siewniku (kruk z uni) ile taki może kosztować i co o nim sądzicie bo mam w planach zakup siewnika do warzyw jedni go chwalą drudzy narzekają a co wy o nim powiecie?

A ile on kosztuje?

#229 Share dymek96

dymek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:mechanika
    motoryzacja
    rolnictwo

Napisany 19 luty 2011 - 21:48

Warzywa Witam chciałbym się dowiedzieć, gdyż planuję wsiać ogórków tylko ja nie jestem w temacie , bo nigdy warzyw nie siałem i chciałem dostać jakąś rade, albo jakie warzywo się opłaca wsiać tylko na mały areał.

#230 Share karolj23

karolj23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo fajna muzyka

Napisany 27 luty 2011 - 20:18

Warzywa

Pastewnej siałem 6kg/ha, spożywczej Ja nie sieję
Spożywczej siejemy coś ponad 1mln z tego co pamiętam zależy czy na sok czy "papkę" ile to kg tylko Ojciec wie bo to On sieje.
Odmian to wiem, że jedna jest na N nentajska nastejska czy jakoś tak. Ogólnie to nie moja brożka warzywka więc się w to nie zagłębiam.
Nawozy na ha Ojciec czasami liczy w mg na coś ale nie pamiętam dokładnie
Edit: Kris co ile macie rządek i jak gęsto jest siane?

Jakie polecacie odmiany kalafiorów pod przemysł chodzi mi o różyczkowanie ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 kwiecień 2011 - 19:09

Warzywa Witam. Szukam kogoś kto zrobiłby mi rozsadę 120 000 sadzonek kapusty.
Info na PRIV

#232 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 03 kwiecień 2011 - 08:12

Warzywa Witam. Chciałbym się zapytać osób które uprawiaja wrzywa ,jaki jest najlepszy sposób sprzedaży towaru. Czy na giełdzie lub do przetwórni ,a może sami rozwozicie po sklepach?? Aha i co sadzicie o sprzedaży towaru do hurtowni.

Edytowany przez martini89, 03 kwiecień 2011 - 09:10.

#233 Share dywcio

dywcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Zwierzata i wszystko z nimi związane szczególnie bydło miesne ::P

Napisany 03 kwiecień 2011 - 20:32

Warzywa Ja wożę towar na hurtownię mam jednego zaufanego odbiorcę ale zwykle dotyczy to towaru po sezonie z chłodni, w sezonie letnim nowalijki idą na WRSRH i do hurtowników. ;) Ale każdy musi sam zdecydować gdzie najlepiej sprzedać, nawiązywać kontakty chociaż i tak o tym decyduje rynek gdy brak towaru to odzywają się Ci którzy w czasie nadwyżki omijali Ciebie z daleka.Kończąc dobrze jest nawiązać kontakt z prężną hurtownią która odbierze towar w każdej sytuacji ;)

#234 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 09:11

Warzywa Witam,
orientuje się ktoś z Was jaki jest koszt przechowywania pekinki w KA, lub jaki jest koszt postawienia na 100ton?

Edytowany przez BartekM, 30 lipiec 2011 - 23:05.

#235 Share astrzak

astrzak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:A wszystko po trochu...

Napisany 01 lipiec 2011 - 10:55

Warzywa Ja swoj towar to woze głownie na gielde ale mam tez kontakty w kilku przetworniach i hurtowniach. I szwagier ma trzy warzywniaki w miescie wiec jemu tez opylam warzywka
Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

#236 Share Gaucha

Gaucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport, komputery

Napisany 04 lipiec 2011 - 12:17

Warzywa z hurtowniami to nie jest zla opcja. wiekszosc warzyw sprzedaje na targach jednak nowalijki typu koperek pietruszka rzodkiewka cebulka siedmiolatka robie wiecej i rozworze do pobliskich sklepow i hurtownii.tak jak mowie nie jest to zle rozwiazanie :) pozdrawiam

#237 Share Biesy

Biesy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 22 sierpień 2011 - 16:42

Warzywa Pytanie do sprzedajacych warzywa, jak to jest od strony buchalterii, czy hurtownie które biorą od was towar wymagają wystawiania im rachunków, papierów,czy innych formalności czy tylko płacą za towar?Czy trzeba mieć jakieś zaświadczenia, czy uprawnienia aby im sprzedawać?

#238 Share Biesy

Biesy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 21:25

Warzywa

Pytanie do sprzedajacych warzywa, jak to jest od strony buchalterii, czy hurtownie które biorą od was towar wymagają wystawiania im rachunków, papierów,czy innych formalności czy tylko płacą za towar?Czy trzeba mieć jakieś zaświadczenia, czy uprawnienia aby im sprzedawać?

Nikt nic nie podpowie, Jak to jest od strony formalnej, produkcji i sprzedaży warzyw?

#239 Share warzywkopl

warzywkopl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 13:13

Warzywa witam szukam wspolnika na budowe sortowni oraz chlodni owocow i warzy w tym borowki amerykanskiej, mam juz zalatwione wszelkie formalnosci oraz dotacje z ue ale moj wspolnik sie wycofal i obecnie musze szybko szukac innego zeby nie stracic dofinansowania za 1 mln zl proponuje 25 procent udzialow calosc inwestycji wyceniona jest na 10 mln zl
rejoon poludniowo wschodnia polska
wszelkie informacje udzielam na forum osobom zainteresowanym
interes jest w pelni uczciwy!!! po prostu sytuacja wymusila ze musze szukac inwestora

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share TOMI697

TOMI697

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 19:08

Warzywa szukam kogoś kto zrobi mi rozsade selera 50000sztuk czekam na propozycje