młody17

Warzywa

Polecane posty

MichalG    1

Na 48 arów wysiałem około 450 tyś nasion LAGUNY F1 i w drugiej połowie sierpnia zebrałem 30 ton z tego kawałka. Redliny co 75 cm, siewnik taśmowy weremczuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

różne ciekawe rzeczy się z nim działy, spadł łańcuch, coś tam się odkręciło, był nieszczelny, urwało łyżeczkę, wyskakiwały z prowadnic, no i ta wydajność, na pewno nie więcej niż 0,25ha na godzinę

zawsze ten taśmowy weremczuk mnie ciekawił , ale wiele złego o nim słyszałem i dlatego wybrałem kruka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

ktoś wcześniej wspominał o siewniku (kruk z uni) ile taki może kosztować i co o nim sądzicie bo mam w planach zakup siewnika do warzyw jedni go chwalą drudzy narzekają a co wy o nim powiecie?

A ile on kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek96    0

Witam chciałbym się dowiedzieć, gdyż planuję wsiać ogórków tylko ja nie jestem w temacie , bo nigdy warzyw nie siałem i chciałem dostać jakąś rade, albo jakie warzywo się opłaca wsiać tylko na mały areał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolj23    0

Pastewnej siałem 6kg/ha, spożywczej Ja nie sieję

Spożywczej siejemy coś ponad 1mln z tego co pamiętam zależy czy na sok czy "papkę" ile to kg tylko Ojciec wie bo to On sieje.

Odmian to wiem, że jedna jest na N nentajska nastejska czy jakoś tak. Ogólnie to nie moja brożka warzywka więc się w to nie zagłębiam.

Nawozy na ha Ojciec czasami liczy w mg na coś ale nie pamiętam dokładnie

Edit: Kris co ile macie rządek i jak gęsto jest siane?

 

Jakie polecacie odmiany kalafiorów pod przemysł chodzi mi o różyczkowanie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Szukam kogoś kto zrobiłby mi rozsadę 120 000 sadzonek kapusty.

Info na PRIV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Witam. Chciałbym się zapytać osób które uprawiaja wrzywa ,jaki jest najlepszy sposób sprzedaży towaru. Czy na giełdzie lub do przetwórni ,a może sami rozwozicie po sklepach?? Aha i co sadzicie o sprzedaży towaru do hurtowni.

Edytowano przez martini89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Ja wożę towar na hurtownię mam jednego zaufanego odbiorcę ale zwykle dotyczy to towaru po sezonie z chłodni, w sezonie letnim nowalijki idą na WRSRH i do hurtowników. ;) Ale każdy musi sam zdecydować gdzie najlepiej sprzedać, nawiązywać kontakty chociaż i tak o tym decyduje rynek gdy brak towaru to odzywają się Ci którzy w czasie nadwyżki omijali Ciebie z daleka.Kończąc dobrze jest nawiązać kontakt z prężną hurtownią która odbierze towar w każdej sytuacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Witam,

orientuje się ktoś z Was jaki jest koszt przechowywania pekinki w KA, lub jaki jest koszt postawienia na 100ton?

Edytowano przez BartekM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Ja swoj towar to woze głownie na gielde ale mam tez kontakty w kilku przetworniach i hurtowniach. I szwagier ma trzy warzywniaki w miescie wiec jemu tez opylam warzywka


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaucha    2

z hurtowniami to nie jest zla opcja. wiekszosc warzyw sprzedaje na targach jednak nowalijki typu koperek pietruszka rzodkiewka cebulka siedmiolatka robie wiecej i rozworze do pobliskich sklepow i hurtownii.tak jak mowie nie jest to zle rozwiazanie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biesy    0

Pytanie do sprzedajacych warzywa, jak to jest od strony buchalterii, czy hurtownie które biorą od was towar wymagają wystawiania im rachunków, papierów,czy innych formalności czy tylko płacą za towar?Czy trzeba mieć jakieś zaświadczenia, czy uprawnienia aby im sprzedawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biesy    0

Pytanie do sprzedajacych warzywa, jak to jest od strony buchalterii, czy hurtownie które biorą od was towar wymagają wystawiania im rachunków, papierów,czy innych formalności czy tylko płacą za towar?Czy trzeba mieć jakieś zaświadczenia, czy uprawnienia aby im sprzedawać?

Nikt nic nie podpowie, Jak to jest od strony formalnej, produkcji i sprzedaży warzyw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywkopl    21

witam szukam wspolnika na budowe sortowni oraz chlodni owocow i warzy w tym borowki amerykanskiej, mam juz zalatwione wszelkie formalnosci oraz dotacje z ue ale moj wspolnik sie wycofal i obecnie musze szybko szukac innego zeby nie stracic dofinansowania za 1 mln zl proponuje 25 procent udzialow calosc inwestycji wyceniona jest na 10 mln zl

rejoon poludniowo wschodnia polska

wszelkie informacje udzielam na forum osobom zainteresowanym

interes jest w pelni uczciwy!!! po prostu sytuacja wymusila ze musze szukac inwestora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawianna    0

Witam.

Czy ktoś uprawia w gruncie ostrą paprykę? Gdzie można sprzedawać owoce papryki ostrej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczo1995    0

Pytanie do sprzedajacych warzywa, jak to jest od strony buchalterii, czy hurtownie które biorą od was towar wymagają wystawiania im rachunków, papierów,czy innych formalności czy tylko płacą za towar?Czy trzeba mieć jakieś zaświadczenia, czy uprawnienia aby im sprzedawać?

Jeszcze kilka lat temu nikogo za bardzo nie obchodziły papiery.. ale teraz to bez faktury VAT prawie nikt ci nie wezmie. Jesli chodzi o jakies badania to jesli towar idzie do hurtownikow to raczej nie wymagaja chca tylko FV, gorzej jest z eksportem wiekszosc eksporterow wymaga badani fito-sanitarnych


Zetor Forterra 9641
Zetor 3320
Ursus c330m
New Holland t5040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Plantatorzy marchewki, jak przygotowani do sezonu? Nasiona zakupione? Jakie odmiany w tym roku siejecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Plantatorzy marchewki, jak przygotowani do sezonu? Nasiona zakupione? Jakie odmiany w tym roku siejecie?

 

 

Nasiona jeszcze nie kupione..

 

A odmiany to Elegance oraz baltimore

I może skusimy się jeszcze na nominatora i romance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywkopl    21

odświerzam

dziękuję wszystkim za zainteresowanie osoby które zgłosiły się na PW i przeszły na e-mail wiedzą już co i jak z umowami, reszcie dziękuje za zainteresowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniu    1

My na przyklad nie mamy zadnych kontraktow sprzedajemy towar bezposrednio na rynku w Broniszach

Kolego ja mieszkam ze 40 km od bronisz i na wakacje mam zamiar z BOBEM jeździć opłaca sie czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwiec    0

Kolego czy się opłaca to pytanie każdy sobie zadaje. I to nie tyczy się tylko bobu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba13044    0

witajcie koledzy uprawia z was koś dynie

chiał bym za rok posadzić kilka ha ale zastanawiają mnie tylko dwie rzeczy ile ok ton jest z ha i czy są jacyś odbiorcy czy da sie ją zakontraktować jak tak to za ile pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj