Zaloguj się, aby obserwować  
wlodiw

Zbyt wolno reagujaca hydraulika w proximie

Polecane posty

wlodiw    2

Witam i zwracam się do posiadaczy Proxim z pytaniem, czy u was też TUZ tez wolno podnosi i opada? W porównaniu do 3320 jest wolniej, wkurza mnie to bo żeby zapięty na Tuzie sprzęt opadł i się podniósł czasami muszę się na ...2,3-4sekundy - zatrzymać, co wcześniej zetorkiem 3320 zawsze wykonywałem w ,,locie" . W instrukcji pisze,że regulację przekręca się tak jak w zegarku w stronę fotela przekręciłem na maxa i niewiele pomogło albo wcale.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

ja tez tak mam przyzwyczaiłem sie trzeba braćna to poprawkę ze tak powiem no wiesz pompe ma normalną a w podnośniku dwa dość spore siłowniki które musi olejem wypchnąć ale udźwig to ma spory i tuz masywny za to, przywyknij to nie jest aż taki mankament mam ją od 2 lat a inne ciągniki wcale lepsze nie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

Ale nie ma jakiegoś pokrętła do Uatalania udżwigu jak mniejsza siiła udżwigu powinien szybciej iść albo za mało bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Nie,w kabinie nie ma, chyba,że przy pompie, ale raczej nic nie rzuciło mi się w oczy. Jeszcze na sile trochę przekręciłem ale tak żeby nie urwać dźwigienki, jest deko lepiej, ale nie jest to co było w starym 3320 tam to po prostu podnośnik to był wariat :D reagowal bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
ja tez tak mam przyzwyczaiłem sie trzeba braćna to poprawkę ze tak powiem no wiesz pompe ma normalną a w podnośniku dwa dość spore siłowniki które musi olejem wypchnąć ale udźwig to ma spory i tuz masywny za to, przywyknij to nie jest aż taki mankament mam ją od 2 lat a inne ciągniki wcale lepsze nie są

Owszem są :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

W r3 też wolno opada i pyatałem o to serwisanta, to mi odpowiedział że w większych ciągnikach tak musi być, bo co by się stało jakby agregat uprawowosiewny ktoś z szybkości opuścił podnośnik na max na betonie to by się połamał taki agregat, a to że wolniej podnosi proxima niż 3320 to też pewnie coś w tym sensie jest nastawione, bo nie mały udzwig ma proxima więc jakby tak szybko reagował podnośnik to też z maszynami powyżej 1t masy troche by zakłucało to statykę ciągnika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Wychodzi na to, że trzeba sie przyzwyczaić, zresztą już się przyzwyczaiłem :D W MTZcie też myślałem, ze to wada,a tu chyba tak ma być ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

taa i potem lataj po polu z wiaderkiem zboża i grabkami żeby podosiewać miejsca gdzie siewnik za puźno opadł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

trzeba mieć EHR... tam się szybkość opadania reguluje, tak jaki się ma kaprys :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

no nie przesadzaj ferdek biegać dosiewać troche wyczucia wprawy i wyobraźni poprzeczniaka nie umiesz zrobić. bez urazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
W r3 też wolno opada i pyatałem o to serwisanta, to mi odpowiedział że w większych ciągnikach tak musi być, bo co by się stało jakby agregat uprawowosiewny ktoś z szybkości opuścił podnośnik na max na betonie to by się połamał taki agregat, a to że wolniej podnosi proxima niż 3320 to też pewnie coś w tym sensie jest nastawione, bo nie mały udzwig ma proxima więc jakby tak szybko reagował podnośnik to też z maszynami powyżej 1t masy troche by zakłucało to statykę ciągnika :D

Pogratulować serwisanta :D Większe ciągniki z EHR maja pokrętło regulacji szybkości opadania, bardzo przydatna funkcja. Są maszyny które można opuścić szybciej, jak trzeba to mogę też opuszczać w tempie 10 cm na minute :D . Co do wolnego podnośnika w Proximie to wina pompy. Duży udźwig podnośnika to zasługa dużych siłowników o spore objętości, tak więc trzeba do nich wlać trochę oleju. Regulacja ciśnienia nie pomoże w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Ferdka r3 EHR nie posiada , co do wydatku pompy Proxy, to najwyraźniej jest za mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiem, że nie posiada, ale serwisant twierdzi, że podnośnik powinien wolno opuszczać, co jest bzdurą. Zresztą czy dla koncernu SDF zamontowanie prostego, sterowanego mechanicznie dławika jest takim problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

U nas w Zetorze też tak wolno podnosi i opuszcza , jak założę pług ok 600kg to jest moim zdaniem dobrze , jedynie podnosić by mogła szybciej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Wiem, że nie posiada, ale serwisant twierdzi, że podnośnik powinien wolno opuszczać, co jest bzdurą. Zresztą czy dla koncernu SDF zamontowanie prostego, sterowanego mechanicznie dławika jest takim problemem?

No nie zamontowali, szkoda :D , ale gdyby tak wszystko montowali do sdf, to by były w cenie fendta, a co do przyzwyczajenia ja się przyzwyczaiłem ojciec nie bardzo, ale wcale aż tak wolno nie opuszcza denerwujące jest to z lekkimi maszynami, ale już z kolcem do bel, talerzówką czy pługami jest OK, kwestia przyzwyczajenia bo się opuszcza maszynę i rusza a to wystarczy tylko na maxa nie podnosić, chciaż z 2giej strony ferdek 2 razy niżej podnosił i miał dużo dłuższe ramiona tuz wiec coś opuścić w ferdku to spadało bezwładnie i wbijało się w glebe, tak więc kwestia gustu i przyzwyczajenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

z ciezkimi maszynami bedzie szybciej opuszczał. mam tak w 914. z tym ze tam jest takie pokretło i reguluje przeplyw oleju przez rozdzielacz albo przez pompe <dokladnie nie wiem>i mozna bylo opuszczac ciut szybciej lekkie maszyny. najlepsze rozwiazanie to tak jak mowia koledzy EHR tam ustalasz predkosc opuszczania maszyny;) swietna sprawa ale z tego co wiem niedostepna w proximach. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6
No nie zamontowali, szkoda :P , ale gdyby tak wszystko montowali do sdf, to by były w cenie fendta, a co do przyzwyczajenia ja się przyzwyczaiłem ojciec nie bardzo, ale wcale aż tak wolno nie opuszcza denerwujące jest to z lekkimi maszynami, ale już z kolcem do bel, talerzówką czy pługami jest OK, kwestia przyzwyczajenia bo się opuszcza maszynę i rusza a to wystarczy tylko na maxa nie podnosić, chciaż z 2giej strony ferdek 2 razy niżej podnosił i miał dużo dłuższe ramiona tuz wiec coś opuścić w ferdku to spadało bezwładnie i wbijało się w glebe, tak więc kwestia gustu i przyzwyczajenie :P

 

To muszę się pochwalić, że w farmerku mam możliwość regulacji szybkości podnoszenia i opuszczania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

w 914 tez mialem;) a masz w tym farmerku ehr czy zwykły podnosnik mechaniczny??


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2
To muszę się pochwalić, że w farmerku mam możliwość regulacji szybkości podnoszenia i opuszczania :P

 

 

A toś dał...... w Proximie też jest regulacja szybkości reakcji, tylko że akurat na mój gust chodzi za powoli, choć w porównaniu co sprawdziłem do np. Pronara czy całkiem wolno reagującego MTZa jest ok ale spodziewałem więcej po bądź co bądź po nowszym modelu Zetora......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

A toś dał...... w Proximie też jest regulacja szybkości reakcji, tylko że akurat na mój gust chodzi za powoli, choć w porównaniu co sprawdziłem do np. Pronara czy całkiem wolno reagującego MTZa jest ok ale spodziewałem więcej po bądź co bądź po nowszym modelu Zetora......

 

Może i dałem tylko, że u mnie regulacja działa ;) , mam to czego oczekuję czyli jeśli trzeba to szybciej opada sprzęt, a jeśli trzeba to wolniej(podobnie z podnoszeniem) i nie muszę na nic czekać tak jak masz w zetorze... Pozdrawiam

 

w 914 tez mialem;) a masz w tym farmerku ehr czy zwykły podnosnik mechaniczny??

 

W Farmerku jest zwykły mechaniczny podnośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Zbych-witamy na AF (jak rozumiem jesteś TYM Zbychem z PPR ?)

 

Dokładnie tak kolego. Oczywiście również witam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek    0

mi działa normalnie to pokrętło od regulacji podnoszenia w sensie na początku miałem na nasawione na maxa ponoszenie to uniosłem dźwignie a tu mało co błotników nieurwałem (miałem wtedy zapięty agregat 3,20 uprawowy )aż mi całym ciągnikiem zatrzęsło teraz już tak niejest bo wyczytałem i znalazłem to pokrętło ,,ustawiłem pomiedzy szybkie a wolne podnoszenie i jest git.. pozdrawiam wszystkich poziadaczy proxim power -super sprzęty

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj