Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbyt wolno reagujaca hydraulika w proximie

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 20:09

Zbyt wolno reagujaca hydraulika w proximie Witam i zwracam się do posiadaczy Proxim z pytaniem, czy u was też TUZ tez wolno podnosi i opada? W porównaniu do 3320 jest wolniej, wkurza mnie to bo żeby zapięty na Tuzie sprzęt opadł i się podniósł czasami muszę się na ...2,3-4sekundy - zatrzymać, co wcześniej zetorkiem 3320 zawsze wykonywałem w ,,locie" . W instrukcji pisze,że regulację przekręca się tak jak w zegarku w stronę fotela przekręciłem na maxa i niewiele pomogło albo wcale.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zbyt wolno reagujaca hydraulika w proximie Dzisiaj, 02:34
  •  

#2 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 21:15

Zbyt wolno reagujaca hydraulika w proximie ja tez tak mam przyzwyczaiłem sie trzeba braćna to poprawkę ze tak powiem no wiesz pompe ma normalną a w podnośniku dwa dość spore siłowniki które musi olejem wypchnąć ale udźwig to ma spory i tuz masywny za to, przywyknij to nie jest aż taki mankament mam ją od 2 lat a inne ciągniki wcale lepsze nie są

#3 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:37

Zbyt wolno reagujaca hydraulika w proximie u mnie też jest identycznie, ale no cóż...:D takie życie zawsze coś musi mieć jakieś wady ... :D

#4 Share BOKSKOZLOW

BOKSKOZLOW

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i pilka nożna

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:43

Zbyt wolno reagujaca hydraulika w proximie Ale nie ma jakiegoś pokrętła do Uatalania udżwigu jak mniejsza siiła udżwigu powinien szybciej iść albo za mało bar

#5 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:49

Zbyt wolno reagujaca hydraulika w proximie Nie,w kabinie nie ma, chyba,że przy pompie, ale raczej nic nie rzuciło mi się w oczy. Jeszcze na sile trochę przekręciłem ale tak żeby nie urwać dźwigienki, jest deko lepiej, ale nie jest to co było w starym 3320 tam to po prostu podnośnik to był wariat :D reagowal bardzo szybko.

#6 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:49

ja tez tak mam przyzwyczaiłem sie trzeba braćna to poprawkę ze tak powiem no wiesz pompe ma normalną a w podnośniku dwa dość spore siłowniki które musi olejem wypchnąć ale udźwig to ma spory i tuz masywny za to, przywyknij to nie jest aż taki mankament mam ją od 2 lat a inne ciągniki wcale lepsze nie są

Owszem są :D

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 21:07

Zbyt wolno reagujaca hydraulika w proximie W r3 też wolno opada i pyatałem o to serwisanta, to mi odpowiedział że w większych ciągnikach tak musi być, bo co by się stało jakby agregat uprawowosiewny ktoś z szybkości opuścił podnośnik na max na betonie to by się połamał taki agregat, a to że wolniej podnosi proxima niż 3320 to też pewnie coś w tym sensie jest nastawione, bo nie mały udzwig ma proxima więc jakby tak szybko reagował podnośnik to też z maszynami powyżej 1t masy troche by zakłucało to statykę ciągnika :D

#8 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 21:10

Zbyt wolno reagujaca hydraulika w proximie Wychodzi na to, że trzeba sie przyzwyczaić, zresztą już się przyzwyczaiłem :D W MTZcie też myślałem, ze to wada,a tu chyba tak ma być ....

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 21:18

Zbyt wolno reagujaca hydraulika w proximie taa i potem lataj po polu z wiaderkiem zboża i grabkami żeby podosiewać miejsca gdzie siewnik za puźno opadł :D

#10 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 21:33

Zbyt wolno reagujaca hydraulika w proximie trzeba mieć EHR... tam się szybkość opadania reguluje, tak jaki się ma kaprys :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 21:33

Zbyt wolno reagujaca hydraulika w proximie no nie przesadzaj ferdek biegać dosiewać troche wyczucia wprawy i wyobraźni poprzeczniaka nie umiesz zrobić. bez urazy

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2009 - 21:34

W r3 też wolno opada i pyatałem o to serwisanta, to mi odpowiedział że w większych ciągnikach tak musi być, bo co by się stało jakby agregat uprawowosiewny ktoś z szybkości opuścił podnośnik na max na betonie to by się połamał taki agregat, a to że wolniej podnosi proxima niż 3320 to też pewnie coś w tym sensie jest nastawione, bo nie mały udzwig ma proxima więc jakby tak szybko reagował podnośnik to też z maszynami powyżej 1t masy troche by zakłucało to statykę ciągnika :D

Pogratulować serwisanta :D Większe ciągniki z EHR maja pokrętło regulacji szybkości opadania, bardzo przydatna funkcja. Są maszyny które można opuścić szybciej, jak trzeba to mogę też opuszczać w tempie 10 cm na minute :D . Co do wolnego podnośnika w Proximie to wina pompy. Duży udźwig podnośnika to zasługa dużych siłowników o spore objętości, tak więc trzeba do nich wlać trochę oleju. Regulacja ciśnienia nie pomoże w tym przypadku.

#13 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 21:46

Zbyt wolno reagujaca hydraulika w proximie Ferdka r3 EHR nie posiada , co do wydatku pompy Proxy, to najwyraźniej jest za mała

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2009 - 21:51

Zbyt wolno reagujaca hydraulika w proximie Wiem, że nie posiada, ale serwisant twierdzi, że podnośnik powinien wolno opuszczać, co jest bzdurą. Zresztą czy dla koncernu SDF zamontowanie prostego, sterowanego mechanicznie dławika jest takim problemem?

#15 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 27 kwiecień 2009 - 22:39

Zbyt wolno reagujaca hydraulika w proximie U nas w Zetorze też tak wolno podnosi i opuszcza , jak założę pług ok 600kg to jest moim zdaniem dobrze , jedynie podnosić by mogła szybciej .

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 06:23

Wiem, że nie posiada, ale serwisant twierdzi, że podnośnik powinien wolno opuszczać, co jest bzdurą. Zresztą czy dla koncernu SDF zamontowanie prostego, sterowanego mechanicznie dławika jest takim problemem?

No nie zamontowali, szkoda :D , ale gdyby tak wszystko montowali do sdf, to by były w cenie fendta, a co do przyzwyczajenia ja się przyzwyczaiłem ojciec nie bardzo, ale wcale aż tak wolno nie opuszcza denerwujące jest to z lekkimi maszynami, ale już z kolcem do bel, talerzówką czy pługami jest OK, kwestia przyzwyczajenia bo się opuszcza maszynę i rusza a to wystarczy tylko na maxa nie podnosić, chciaż z 2giej strony ferdek 2 razy niżej podnosił i miał dużo dłuższe ramiona tuz wiec coś opuścić w ferdku to spadało bezwładnie i wbijało się w glebe, tak więc kwestia gustu i przyzwyczajenie :D

#17 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 18:17

Zbyt wolno reagujaca hydraulika w proximie z ciezkimi maszynami bedzie szybciej opuszczał. mam tak w 914. z tym ze tam jest takie pokretło i reguluje przeplyw oleju przez rozdzielacz albo przez pompe <dokladnie nie wiem>i mozna bylo opuszczac ciut szybciej lekkie maszyny. najlepsze rozwiazanie to tak jak mowia koledzy EHR tam ustalasz predkosc opuszczania maszyny;) swietna sprawa ale z tego co wiem niedostepna w proximach. pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#18 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 30 maj 2009 - 20:34

No nie zamontowali, szkoda :P , ale gdyby tak wszystko montowali do sdf, to by były w cenie fendta, a co do przyzwyczajenia ja się przyzwyczaiłem ojciec nie bardzo, ale wcale aż tak wolno nie opuszcza denerwujące jest to z lekkimi maszynami, ale już z kolcem do bel, talerzówką czy pługami jest OK, kwestia przyzwyczajenia bo się opuszcza maszynę i rusza a to wystarczy tylko na maxa nie podnosić, chciaż z 2giej strony ferdek 2 razy niżej podnosił i miał dużo dłuższe ramiona tuz wiec coś opuścić w ferdku to spadało bezwładnie i wbijało się w glebe, tak więc kwestia gustu i przyzwyczajenie :P

To muszę się pochwalić, że w farmerku mam możliwość regulacji szybkości podnoszenia i opuszczania :P

#19 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 16:51

Zbyt wolno reagujaca hydraulika w proximie w 914 tez mialem;) a masz w tym farmerku ehr czy zwykły podnosnik mechaniczny??
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 01 czerwiec 2009 - 19:23

To muszę się pochwalić, że w farmerku mam możliwość regulacji szybkości podnoszenia i opuszczania :P

A toś dał...... w Proximie też jest regulacja szybkości reakcji, tylko że akurat na mój gust chodzi za powoli, choć w porównaniu co sprawdziłem do np. Pronara czy całkiem wolno reagującego MTZa jest ok ale spodziewałem więcej po bądź co bądź po nowszym modelu Zetora......