Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polska paranoja

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 17:22

Polska paranoja ekologai to jeden wielki przekręt, dzisaj słyszałem że przez to że mamy benzyne bezołowiową mamy dużo większy efekt cieplarniany, bo zwykła ołowiówka była lepsza he he.
ps. to raczej będzie dotyczyło nowo zakupionych samochodów, a swoją droga na ciągniki też pewnie dowalą tego podatku równo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Polska paranoja Dzisiaj, 12:08
  •  

#22 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 17:23

Polska paranoja Powinni sobie nałożyć podatki na głupie pomysły!
Kilka głupich ustaw 30000zł
Do 10 głupich ustaw 15000zł
Jedna głupia ustawa 1000zł
Nie będą wtedy nic wymyślać i będzie święty spokój.

A wracając do tematu to taki cytat "Niedługo opodatkują nam piaskownicę" O.S.T.R.
Nic więcej chyba nie trzeba dodawać.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#23 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 20 kwiecień 2009 - 18:10

Polska paranoja Niedługo żeby wyjść z domu trzeba będzie mieć pozwolenie co by za dużo powietrza nie zanieczyścić a z samochodami to przerzucimy sie na samochody Flinstonów.
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#24 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 18:21

Polska paranoja najlepsze jest to że jak ludzie strajkują to nikogo nie ma! , a przed wyborami to są wszędzie nawet do domu pukają
aha to oni pewnie kryzys odczuli i dla nich mało pieniędzy na podwyżki. Jeśli dla nich za duże zanieczyszczenie to niech amerykanie po likwidują elektrownie jądrowe.
AF - to Jest To:)

#25 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 kwiecień 2009 - 18:47

Polska paranoja Hej na to już kompletna paranoja. Przecież my się cofamy... Przy takim pomyśle to ludziska schowają samochody do garażu a będą się poruszać tylko i wyłącznie rowerami... A ciągniki na wsi zastąpią konie... Powiem tak jak moja mama mówi. To jest takie głupie że tego ustawa nie przewiduje... W Polsce ogólnie wszystko staje się chore... Nawet te progi podatkowe są tak ustalone że bogaty zawsze wychodzi na + a biedy musi utrzymać te barachło z rządu.
I wcale bym się nie zdziwił jakby to nie był tylko i wyłącznie pomysł polskiego rządu tylko UE. Na ost szczycie energetycznym czy coś takiego Polsce nałożyli bardzo rygorystyczne normy emisji CO2 a np takie USA które produkuje kilkanaście razy więcej CO2 jak my, takich norm nie mają... I gdzie tu logika...
Nie ma co się oszukiwać UE dużo nam dała, ale z drugiej strony dużo niszczy...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#26 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 18:54

Polska paranoja Amerykanie nie zamkną żadnej elektrowni bo im gospodarka padnie , tylko chcą żeby u innych wszystko zamykali. Zamknęli parę cukrowni(w Polsce)a teraz z Ukrainy będą buraki brali.
AF - to Jest To:)

#27 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 20 kwiecień 2009 - 19:25

Polska paranoja Paranoja za nie długo normalnie za wszystko będziemy płacić pewnie za powietrze które wdychamy też ;) samochodów sie najwięcej czepiają i podatki podwyższają a w chinach co? Wolna amerykanka :)

#28 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 20:27

Polska paranoja Taaak... Polska piękny kraj...

tylko skąd Ci niepełnosprawni umysłowo debile ?!

... Na ost szczycie energetycznym czy coś takiego Polsce nałożyli bardzo rygorystyczne normy emisji CO2 a np takie USA które produkuje kilkanaście razy więcej CO2 jak my, takich norm nie mają... I gdzie tu logika...
Nie ma co się oszukiwać UE dużo nam dała, ale z drugiej strony dużo niszczy...

Tylko weź pod uwagę znaczenie obu krajów na arenie międzynarodowej.

BTW. Może na ciągniki też takie coś wprowadźmy wszyscy wrócimy do uprawy w konie i będzie fun...

słodki Jezu....
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#29 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 20:39

Polska paranoja Ponoć z wyliczeń ekonomistów wychodzi że z każdych 100zł przez nas zarobionych wydajemy tak naprawdę 30-40 a reszta to są podatki

i tak po krótce nasza płaca minus ZUS, składki zdrowotne itd. w końcu pieniądze mamy w ręce cokolwiek byśmy nie kupili odchodzi VAT, ale w cenie tego co kupujemy jest jeszcze szereg ukrytych podatków - przeważnie z akcyzy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 20:42

Polska paranoja Jak się przerzucimy na konie to wprowadzą podatek od zanieczyszczeń a kon będzie musiał sr.ć g.wnem z homologacją bo będzie zbytnio zanieczyszczał środowisko.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#31 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 22:51

Polska paranoja Już jest poważny problem z bydłem które zionie straszne ilości CH4, ekooszołomy biją na alarm! Opracowali nawet specjalne diety dla krów aby zmniejszyć emisje metanu do atmosfery ;)

Bo nikt z zamiłowania i miłości nie jeździ starszą bryką, napewno kupił by nowy gdyby tylko miał kase...

Większość, bo są też i tacy co lubią stare auta, pasjonaci bądź konserwatyści w tej dziedzinie :)

Słyszałem już o tym podatku, jednak gryzipiórki mają kłopot z jedną sprawą. Nie można nakładać podatku na rzeczy już raz opodatkowane, a rejestrując już raz auto w PL zapłacony został podatek akcyzowy i nie ma prawnej możliwość nałożenia go ponownie. Więc jeśli wszedł by w takim wyglądzie jak teraz dotyczył by wyłącznie aut kupowanych w salonach lub sprowadzonych z zzagranicy. I tak z pięknych intencji wymiany aut na młodsze robi się coś innego. Bo kto będzie taki chętny aby pozbyć się swojego np 20 letniego auta na np 15 letnie np z Niemiec od którego będzie musiał płacić nowy podatek? I tak staniemy się krajem 4 świata (bo wg Mnie 3 już jesteśmy) jeżdżącym totalnym złomem po kilku wypadkach. I gdzie tu logika???

Teoretycznie prawo nie może działać wstecz, także zostaje dodzieranie tego co jeździ już w kraju. Niedawno śmiałem sie że mój civic zostanie dla siorki jak zrobi prawko za 3 lata i chyba wykrakałem jeżeli ta chora ustawa ministra Rostowskiego przejdzie, co jest całkiem możliwe bo dotychczas już wiele debilizmów wprowadzono w życie.

Może okazać sie że moje marzenia o używanym okazjonalnie, starym zmotanym pod off-road Patrolu GR lub Toyce J70 legną w gruzach i zostanie mi nowe Aveo już od 32490zł w przyjaznym kredycie :)

... a z samochodami to przerzucimy sie na samochody Flinstonów.

Zapewnimy ogromny rynek zbytu chińskim skuterom :)

Wie ktoś jak wygląda sprawa z zarejestrowaniem auta na Słowacji, Ukrainie lub Białorusi? :)

#32 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 21 kwiecień 2009 - 05:57

Polska paranoja Mam nadzieje że na motory to nie wejdzie bo nie chce płacić co rok 3000 zł za moto za które zapłaciłem 1800.
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 06:42

Polska paranoja A to nie jest przypadkiem tak w norwegi że podatki przy pierwszej rejestracji samochodu przekraczają wartość samochodu?

#34 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 06:52

Polska paranoja Coś podobnego o czym myśli się w Polsce jest w UK tylko że tam jest to potraktowane jako podatek drogowy. W zależności od pojemności silnika bodaj do 1,5 płaci się 120Ł a powyżej chyba coś ok 200Ł rocznie a zniżka jest jedynie na hybrydy widziałem kiedyś naklejkę na Priusie i cena była chyba 19Ł tylko trzeba pamiętać że tam auto która ma 10 lat jest już bardzo stare a na szrocie widziałem pozłomowane auta z 2001-2 roku więc to inny świat

#35 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 07:08

Polska paranoja Kurczę-raz już to przechodziłem-tyle że w Niemczech-miałem tam starą Renówkę rejestrowaną na znajomego-jak wprowadzono opłaty uzależnione od emisji spalin (w moim przypadku było to 1500 DM=3000 zł-historia lubi się powtarzać ;)) to następnego dnia już szukałem najtańszego szrotu(do końca nie powiedziałem Renówce dokąd jedziemy :))-za parę dni kupiłem auto z katalizatorem i jeszcze parę groszy z tych 1500 na opłaty zostało...

#36 Share Vektorrr

Vektorrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 08:43

Polska paranoja

A to nie jest przypadkiem tak w norwegi że podatki przy pierwszej rejestracji samochodu przekraczają wartość samochodu?

Nie wiem dokladnie jak jest w Norwegii ale w Danii na bank przy zakupie nowego samochodu placi sie kolosalne podatki - powyzej pewnej wartosci auta wysoksc podatku wynosi 180% ;) Panstwo rzuca klody pod nogi posiadaczom samochodow ale za to transport publiczny dziala dosc sprawnie, infrastruktura rowerowa jest swietnie rozwinieta (i mozna jezdzic po browarku a nawet po 10 browarkach) i ludzie z tego korzystaja.
Wprowadzenie takiego podatku w Polsce to troche poroniony pomysl bo jestesmy biednym narodem a poza tym co panstwo nam zaoferuje w zamian? Drogi jakie sa kazdy widzi, stacje benznowa robia ludzi w bambuko (brak jakiejkolwiek kontroli) sprzedajac gnoj zamiast paliwa, w razie wypadku i pobytu w szpitalu trzeba placic dodatkowe 'skladki' lekarzom...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 09:28

Polska paranoja Sama idea podatku ekologiczengo może i nie jest najgorsza, ale w takim kształcie jest całkowicie bez sensu. Bo na pewno nie przyczyni się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Lepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie wysokiego podatku na posiadaczy aut powyżej określonej pojemności. Wtedy nie tylko spadłaby emisja CO2, ale również dotyczyłoby to w większym stopniu bogatszych (w moim mniemaniu jeśłi ktoś jest rzeczywiście biedny to nie tylko nie kupuje nowego auta,a le nawet nie kupuje używanego auta o pojemności pow.2.0, bo skoro stać go na paliwo to i na podatek tez moze być go stać).