Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy to znów susza ?

1432 odpowiedzi na ten temat

#1241 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 06:11

Czy to znów susza ? @Cihu U mnie też nie pada. Moja wioska jest tak fajnie położona, że prawie wszystkie lokalne burze nas omijają i pada praktycznie tylko z frontów atmosferycznych. U mnie sąsiednie gospodarstwo wielkoobszarowe też podlewa pszenicę i to od kwietnia, zresztą robią to od wielu lat bez względu na to czy pada czy nie pada. U mnie cały kwiecień nie padało i ludzie też już płakali, że buraki nie wschodzą, że wysychają rzepaki i zboża, ale w maju przyszły dwa konkretne deszcze i wszystko wróciło do normy. Teraz znowu narzekają, że jest sucho...
Czy Ci to się podoba czy nie, mamy taki klimat i trzeba się z tym liczyć, że są lepsze i gorsze lata. Nie każdego roku zbierzesz rekordowe plony.
Zawsze można się ubezpieczyć na suszę i wtedy Pan(i) z zakładu ubezpieczeń na podstawie średniej wieloletniej udowodni Ci, że to wcale nie susza... ;)
A tak na poważnie to trzeba siać oziminy i się nie przejmować tym czy pada czy nie bo na pogodę nie mamy wpływu i szkoda tylko twoich nerwów.

Edytowany przez lukejro, 07 czerwiec 2011 - 06:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy to znów susza ? Dzisiaj, 11:18
  •  

#1242 Share pietrek1

pietrek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 06:30

Czy to znów susza ? u nas wczoraj płn wsch część dln śląska nawet się nie zachmurzyło cały czas patelnia 31 st C jest żle a jak tak dalej pójdzie będzie tragedia zbierzemy tylko poślad o ile zbierzemy a do tego użytkownika co pisał o suszach w latach 90-tych zgadza się były ale występowały bardziej w miesiącach letnich coś urosło a ta susza zaczęła się incjować pod koniec marca i tak trwa do dziś oj ja u siebie nie pamiętam żeby było tak kiepsko ze zbożami ozimymi pszenice się ratowały wykłosiły sie tracą liście żeby tylko ochronić kłos a gdzieniegdzie już usmażona do gołej ziemi szczeliny w ziemi potężne taka to susza

#1243 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 07 czerwiec 2011 - 07:50

Czy to znów susza ? @saszeta . ja akurat mam tylko zboze lub buraki cukrowe. a ty pewnie warzywa?czemu wapna nie mozna rozwiesc? ja rozwoze sobie zaraz po zniwach przed zasianiem poplonu , program poplonów konczy sie za rok. a potem mozna sie zastanowic co dalej

#1244 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 07 czerwiec 2011 - 10:47

Czy to znów susza ? PADA PADA PADA ładny gruby deszcz gęsty gmina teresin!!!

#1245 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 07 czerwiec 2011 - 11:05

Czy to znów susza ? U mnie pada już od tygodnia prawie codziennie, że już w redlinach woda stoi i nie wsiąka.
-----

#1246 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 11:15

Czy to znów susza ? a u mnie sucho że skarpy białe-tylko jakieś szczawie jeszcze zielonkawe,bo mlecze i babki już suche.

może dziś coś da,bo wczoraj tylko parę kropel.

#1247 Share Skamp

Skamp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Komputery, Motoryzacja, Maszyny rolnicze, Konie, i wiele rzeczy drugoplanowych.

Napisany 07 czerwiec 2011 - 11:22

Czy to znów susza ? a mi jak na złość teraz zaczęło padać ;[ właśnie siano grabiłem żeby belki kręcić... i to dogina na ostro... heh.. pzynajmniej jęczmień i owies wystartuje :D
Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

#1248 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 13:33

Czy to znów susza ? @tomaszpa1- niby niedaleko, a 3 klasy ziemi u nas nie widać, są mity, że gdzieś ktoś takową ma. W regionie przeważają ziemie klasy 5,6 - 4 jest jakieś 40%.. także jeśli przyjdzie susza 3-4 tygodniowa to nie ważne czy to zboża jare czy ozime wszystko wysycha ;] Także dla mojego gospodarstwa poplony + rolnictwo zrównoważone to idealna "alternatywa" , poza tym kilkadzisiąt ładnych tysięcy na ziemi nie leży jak mówi jedno powiedzenie ;] Z tym wapnowaniem pola to totalna głupota. Ale ja jestem zdania, Ty nie zaglądaj w moje podwórko, ja nie będę zaglądał w Twoje.

Przed momentem trochę popadało, ale taki deszcz to ledwo co kurz z dachów pozmywał :(

#1249 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2011 - 15:02

Czy to znów susza ? Ciekawe dane, a dla wątpiących w suszę możliwość skorzystania z archiwum http://www.susza.iun...ex.html?str=kbw
Co ciekawe, mądre głowy w dalszym ciągu szacują zbiory zboża na ok 28 mln ton, czyli więcej jak w roku zeszłym.
Moim zdaniem jeśli uda się zebrać 20 mln będzie dobrze, tym bardziej że klęska suszy dotyczy najbardziej rozwiniętych rolniczo regionów, padakę zaliczy prawdopodobnie kukurydza na ziarno.
Jest sucho, tak sucho że ja nie pamiętam bym kiedyś coś takiego widział, a gospodarzę prawie 30 lat.
Bedzie ch*j,,, i to taka z grzybnią.
W deszcze które mają spaść w najbliższym czasie nie wierze, a jeśli nawet spadną pomogą tyle co umarłemu- kadzidło
Polecam wszystkim dotkniętym suszą zabezpieczyć sobie zeszłoroczny materiał siewny, co zresztą sam czynię.

Edytowany przez xemit, 07 czerwiec 2011 - 15:12.

#1250 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 16:32

Czy to znów susza ? Xemit aż takiej tragedii nie ma.. no chyba że w Twoim rejonie. Dziś popadało troche. Z reguły co 10 dni pada. Mniej siana zebrałem ale jare i oziminy piękne. QQ słaba bo ją majowy śnieg zasypał dzień po siewie i biedna zejść jak trzeba nie mogła. Ziemniaki też ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1251 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 07 czerwiec 2011 - 17:54

Czy to znów susza ? Akurat w to, że zbiory będą niższe niż rok temu nie uwierzę, a jeśli takowe będą osobiście zwrócę Ci Xemit honor na forum.
Centrum regularne opady, byle tylko gradem nie sypło to będzie dobrze.

#1252 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 18:26

Czy to znów susza ? No u mnie popadało i to konkretnie. A gdy pisałem poprzedniego posta nic na to nie wskazywało. Rok ten jest bardziej suchy niż poprzedni tego nie da sie ukryć :(

#1253 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 20:55

Czy to znów susza ?

Akurat w to, że zbiory będą niższe niż rok temu nie uwierzę, a jeśli takowe będą osobiście zwrócę Ci Xemit honor na forum.
Centrum regularne opady, byle tylko gradem nie sypło to będzie dobrze.

nie wszedzie w centrum
u mnie w okolicy (pow.PODDEBICE) zaczynaja podsychac żyta,łaki wygladaja jak po randapie a jare sa nie ciekawe...ja już od 3tyg deszczuje niemal bez przerwy
bylem dzisiaj w okolicach Wielunia(100km ode mnie) i tam suszy nie widacwiec pada ale nie wszedzie równo
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1254 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 21:06

Czy to znów susza ? nas też deszcz omija porządnie padało w kwietniu. A 10km dalej nie ma suszy bo co tydzień burzę przechodzą.

#1255 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 07 czerwiec 2011 - 21:09

Czy to znów susza ? Przy granicy z Białorusią grzmiało aż ziemia dudniła i lało a umnie 40 km nic.

#1256 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 21:25

Czy to znów susza ? padało dziś po 17-jedna za kołnierz i druga na głowę i wszystko-może to wróbel narobił,nie sprawdzałem :lol:

u sąsiadów w miejscach gliniastych jare słabo powschodziły,skarpy,podwórka wypalone,a ja się trzymam całkiem dobrze na piaskach 5 i 6 klasy-sadziłem nawet późny por dzisiaj(taki na kwiecień następny),pewnie by się przyjął bez podlewania-ale nie dam mu cierpieć,jak nic nie spadnie.

kto ziemi nie przesuszył ten coś zbierze-jak w zeszłym roku u mnie-mieszanka jara miejscami 20cm,a zbiór przyzwoity.

podstawa to przyzwoita uprawa gleby-żeby nie było brył i żeby nie rozpylić.

Edytowany przez wiesmag, 07 czerwiec 2011 - 21:44.

#1257 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 21:50

Czy to znów susza ? Świętokrzyskie okolice Opatowa suszy na razie nie ma,jare i oziminy ładnie rosną.

#1258 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 22:47

Czy to znów susza ? W Wielkopolsce byłe poznańskie susza na kształt tej o której pisze Xemit ozime na słabszych glebach się nawet nie wykłosiły wszystko uschnięte jare zboża miejscami nie zbierze się tego co zostało wysiane, jak tak dalej pójdzie to z ziemniaków i qq też nic nie będzie.

#1259 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 05:17

Czy to znów susza ? przerąbane cieńko to widze codziennie od dwóch tygodni zapowiadają deszcze. Nawet chmury chodzą tylko co z tego

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1260 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 06:02

Czy to znów susza ?

Ciekawe dane, a dla wątpiących w suszę możliwość skorzystania z archiwum http://www.susza.iun...ex.html?str=kbw
Co ciekawe, mądre głowy w dalszym ciągu szacują zbiory zboża na ok 28 mln ton, czyli więcej jak w roku zeszłym.
Moim zdaniem jeśli uda się zebrać 20 mln będzie dobrze, tym bardziej że klęska suszy dotyczy najbardziej rozwiniętych rolniczo regionów, padakę zaliczy prawdopodobnie kukurydza na ziarno.
Jest sucho, tak sucho że ja nie pamiętam bym kiedyś coś takiego widział, a gospodarzę prawie 30 lat.
Bedzie ch*j,,, i to taka z grzybnią.
W deszcze które mają spaść w najbliższym czasie nie wierze, a jeśli nawet spadną pomogą tyle co umarłemu- kadzidło
Polecam wszystkim dotkniętym suszą zabezpieczyć sobie zeszłoroczny materiał siewny, co zresztą sam czynię.

U nas na podlasiu też sucho choć nie tak jak u ciebie na zdięciach. Jedno jest pewne na moje oko że cudów na polu nie będzie.Poziom zbiorów prognozowany na 28mln to tylko marzenia, i próba zbijania ceny na żniwa.

Edytowany przez farmermf, 08 czerwiec 2011 - 06:02.