Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy to znów susza ?

1432 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share feliks135

feliks135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 10:08

Czy to znów susza ? U mnie w Łódzkiem w powiecie zgierskim w gminie stryków
pada dosyć regularnie przejdzie burza co 4 - 5 dni
ale teraz zapowiadają upały po 30 stopni i może być ciężko
Maj był wyjątkowo mokry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy to znów susza ? Dzisiaj, 03:15
  •  

#1222 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 14:57

Czy to znów susza ? jak pada to nie narzekaj i nie wymyślaj problemów do przodu :) U mnie susza a 15 km ode mnie pięknie zlało... to się nazywa dopiero wk***i..jąca sprawa.

#1223 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 04 czerwiec 2011 - 19:48

Czy to znów susza ? hehe wczoraj bylem w ośrodku w Dobieszkowie nie daleko Strykowa i zauwazylem ze spadane konkretnie . u mnie troche padało ostatnio licze na deszcz po niedzieli

#1224 Share gregor1980

gregor1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 11:56

Czy to znów susza ? Powiat Złotów północna Wielkopolska 2 tygodnie nic deszczu dziś 29 stopni jare zboża na słabych ziemiach już padają.

#1225 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 czerwiec 2011 - 11:59

Czy to znów susza ? U mnie padalo cos we wtorek ale nie duzo , dzien w dzien po 28-33 st :/ masakra i tak sucho jak cholera . Teraz by sie przydalo caly dzien deszczu

#1226 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 05 czerwiec 2011 - 14:36

Czy to znów susza ? No i umnie bagna wyschły ziemia jak skała twarda i też nie rośnie. A na zgórkach popiół.

#1227 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 05 czerwiec 2011 - 19:45

Czy to znów susza ? warta mocno opadła a u mnie na łąkach (dołki i przy jeziorze przy bagnie) woda stoi a górki hmm popiół... i załoze sie zej ak 20 rusze to bedzie padać bo jak i ja wjade to i sasiad a wtedy ja musze sie uwijac by mi nie zmokło a mu zawsze zmoknie

#1228 Share staszek87

staszek87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 22:25

Czy to znów susza ? Okolice Międzyrzecza (lubuskie). Jakiś sensowny opad (7mm) był ostatnio 14 maja, więc ziemia jak skała a z jarego jeszcze trochę nie będzie co zbierać. Dobrze ze tylko 10ha, ale znajomy ma ze 150 z 200ha, więc to dopiero porażka...

#1229 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 15:54

Czy to znów susza ? Polski klimat skłania do zasiewów zbóż ozimych z racji czestych suszy majowych , dziwie sie ze rolnik majac 200 ha az tyle zboza sieje na wiosne

#1230 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 17:48

Czy to znów susza ? okolice Poznania, aż żal patrzeć na te pola... Rzepaki, zboża, kukurydze, tragedia, może z auta tego nie widać ale z ciągnika wygląda to nieciekawie...
A co do ostatniego deszczu to mielismy jakos na poczatku maja, wtedy rzepaki już częściowo były przekwitnięte, a po deszczu zaczęły odrastać, wszystko głupieje, teraz wszystko się dosusza, trawa wyschnieta, na polach skała, kiepsko wszystko rozwinięte, braknie wody. Miejmy nadzieje że deszcze są blisko. A co do jarych to nie sieję już 4 lata, z tego co widzę to w tym roku straszne są jare. No ale my na to nic nie poradzimy, to zależy od "Tych z góry"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 06 czerwiec 2011 - 20:20

Czy to znów susza ?

Polski klimat skłania do zasiewów zbóż ozimych z racji czestych suszy majowych , dziwie sie ze rolnik majac 200 ha az tyle zboza sieje na wiosne

To zależy jeszcze od umiejscowienia pól. Powiat Siedlecki: 2 lata miałem w tym samym miejscu pszenżyto i już 2 rok było wykasowane. I weź tu zasiej ozime jak wiesz że nic z tego nie wyrośnie. Co jest lepsze- jedno pole o szer. 20 metrów zasiane pszenżytem mam podzielone- dokąd śnieg od miedzy się zatrzymywał to tam zboża znikome ilości a druga połowa słaba ale coś rośnie.
Dzisiaj prasowałem torfową łąkę. Tata mówi że nie pamięta kiedy na tej łące jadąc były suche koła :)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#1232 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 06 czerwiec 2011 - 20:29

Czy to znów susza ?

Polski klimat skłania do zasiewów zbóż ozimych z racji czestych suszy majowych , dziwie sie ze rolnik majac 200 ha az tyle zboza sieje na wiosne

pewnie połasił się na poplony. Ja na szczęście od zeszłego roku już nie mam i nie zamierzam do tego wracać :D

#1233 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 20:37

Czy to znów susza ? Susze to były w latach dziewięćdziesiątych... Potrafiło dwa miesiące nie padać a temperatury dochodziły do 35C. Na polu wszystko wysychało a nawet w studniach nie było wody. Dzisiaj dwa tygodnie bez deszczu i już wszyscy płaczą... Ludzie bez przesady!!! Nie martwcie się na zapas.
Poza tym ten tydzień zapowiada się bardzo mokry w całym kraju.

#1234 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 20:41

Czy to znów susza ? U nas 80% rolników powyżej 40ha ma zasiane jakieś 75% jarymi zbożami, od przyszłego roku zamierzam siać 80-85 hektarów jarego a hektarów obrabiam 100 z haczykiem... więc to nie reguła ;]

Pomorskie powiat człuchowski... suchuuutkoooo :(

#1235 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 22:18

Czy to znów susza ? nie wiem czym wy sie kierujecie ale sami popatrzcie jak jest w wiekszości przypadków ze zboza ozime przewazaja proporcjonalnie nad jarymi . Głownie rzepak , pszenica ozima , pszenzyto.
danielhaker nie mówimy o dziwnych przypadkach takich jak ty opisales. ja mam np taki przypadek ze na 4a klasie ziemi rośnie mi zboze o wiele lepiej niz teoretycznie na 3b...
Nie wiem jak jest u was kolego Dawid727 ale np na Zuławach Wislanych które nie sa daleko od ciebie połozone , dobry plon pszenicy ozimej siega 10 t/ha nawet wiecej , jarej pszenicy nie jestes w stanie tyle wyciagnac , rzepak w 2010 roku sypał tam około 4t/ha. Po drugie zboza ozime sa podatne na lepsze plonowanie niz jare , fakt oziminy wymagaja wiekszych nakładów ale plon jest znacznie wiekszy , prosty przykład mam z pszenica w 2010 roku , jara sypała 4,5t a ozima 6,5t ;]... ja mimo wszystko ide ciagle w kierunku zwiekszania powierzchni zasiewów ozimin. Nie wiem jak u was ale u mnie jare w tam tym roku zapowiadały sie równiez bardzo dobrze ale 40 stopniowy upał w lipcu w ubiegłym roku załatwił zboza jare w tydzien , oziminy juz i tak zasychały wiec poprostu były wczesniej do koszenia ,bez obnizki plonu.
saszeta no z poplonami to tak jest ze troche kusi dotacja , jak masz zboze tanie a i tak masz zamiar zasiac zboze jare to zostawiasz poplon do wiosny i orzesz liczac ze spadek plonu nie bedzie drastyczny z kolei 550zł/h za poplon to ,,darmowa'' tona zboza wiecej przy przeciętnej cenie zboza. jak osobiscie 1/4 powierzchni całego gospodarstwa obsiewam poplonami czyli około 20 ha. pod buraki orze na jesien bo jednego roku sie załatwilem z orka wiosenna i wschody buraków były bardzo słabe a obsada niezaciekawa . także poplony przyorywane na wiosne stosuje tylko pod zboza.

#1236 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 22:19

Czy to znów susza ? Powiat siedlecki... suuuuuuuuuuuuuucho. Na Warszawie dziś lało. Po raz kolejny chmury doszły w moje okolice i znikły. Może w nocy albo jutro coś spadnie. Trawa koszona w sobotę rano, raz przewracana w sobotę, przez niedzielę poleżała, dziś z rana w wałki ograbiona i już w stodole suche.... cyrk.

#1237 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 22:31

Czy to znów susza ?

Susze to były w latach dziewięćdziesiątych... Potrafiło dwa miesiące nie padać a temperatury dochodziły do 35C. Na polu wszystko wysychało a nawet w studniach nie było wody. Dzisiaj dwa tygodnie bez deszczu i już wszyscy płaczą... Ludzie bez przesady!!! Nie martwcie się na zapas.
Poza tym ten tydzień zapowiada się bardzo mokry w całym kraju.

Nie pisz głupot. Brednie wypisujesz bzdury jakich mało!!!!!!! Jak mnie takie posty drażnią! Nie oceniaj sytuacji innych po sobie! Że u ciebie pada to nie znaczy ze u innych jest tak samo! Deszczu nie widziała ziemia już z miesiąc, jęczmienie wysychają, powiędły i wyglądają tragicznie. Nie ja nie panikuje! jeszcze ze dwa dni temperatury po 32 stopnie w cieniu i nic nie bedzie z jęczmienia. Ziemia ma pęknięcia takie ze kciuk mozna włożyć! Pobliskie gospodarstwo wielkoobszarowe podlewa pszenice!!! Tak tak pszenice!!! Czy kolega (jasnie ekspert od suszy) może mi powiedzieć czy to jest już susza czy taki stan to jeszcze normalka?

#1238 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 22:45

Czy to znów susza ? opolskie powiat nyski stary las dzis ladnie padalo 2-3 godziny troche wilgoci roslinki dostaly

#1239 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 23:01

Czy to znów susza ? Cihu masz racje jest bardzo słabo z deszczem, w niektórych rejonach to juz skrajność. u mnie akurat jest tak przeciętnie bym powiedział , ale wujo ktory mieszka 15 km ode mnie mowił ze u niego tragedia na polu jakiej nie było z 20 lat. dosłownie! czesto jezdze do poznania to widze jakie tam liche sa zboza głownie jare , ozime zreszta tez nieciekawe, na rok temu i dwa lata temu pamietam ze o tej porze były piękne łany zbóż.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 07 czerwiec 2011 - 05:59

Czy to znów susza ? no w końcu spadł "deszcz". Całe 1.5 mm. Ale lepsze to od rosy. Poprzedni opad 19 maja 2 mm
@tomaszpa1 mnie ta dotacja nie kusi. Zbóż nie sieję i wszystkie rośliny mam wiosenne. Poplony stosuję ale kiedy chcę czy potrzebuję. A nie "wyrok" na 5 lat i wapna wysiać nawet nie można