Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy to znów susza ?

1432 odpowiedzi na ten temat

#101 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 21:16

Czy to znów susza ? U mnie susza tydzien temu spadło około 5 litrów na metr kwadratowy a taki porządniejszy deszcz spadł około 31 marca ale w 2007 też była susza w kwietniu a potem się rozpadało i plony były rekordowe.Oby było tak w tym roku.A jak z kukurydzą siać czy poczekać do maja?
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy to znów susza ? Dzisiaj, 21:44
  •  

#102 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 21:30

Czy to znów susza ? jak w nocy przymrozki to czekaj, a jak nie ma to nie oglądaj sie -u nas dwa dni temu zasialiśmy :D

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#103 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2009 - 06:12

Czy to znów susza ? U mnie susza jak diabli!!! Ja tez narazie nie sieje QQ... czekam na deszcz... Ale jak nie spadnie to trudno i t ak pod koniec tygodnia posieje... najwyżej się podleje... :D

#104 Share Maciula

Maciula

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 08:54

Czy to znów susza ? Byłęm wczoraj w polu panowie i powiem wam że miejscami to aż strach zbiera. Na piachu zboże pożółkło i nie rośnie tylko wegetuje jak nie spadnie deszcz a nie padal od marca to będzie kiepskawo bo i krzewienie słabo przebiega.
Wszystko dobrze

#105 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 09:26

Czy to znów susza ?

U mnie susza jak diabli!!! Ja tez narazie nie sieje QQ... czekam na deszcz... Ale jak nie spadnie to trudno i t ak pod koniec tygodnia posieje... najwyżej się podleje... :D

Nie oglądaj sie tylko siej jak jeszcze choć troche jest wilgoci, potem bedzie jeszcze gorzej, my mamy 70arów truskawki, 2ha pszenicy, 1.5ha kukurydzy, 0.3ha ziemniaków przy samej studni, przesle wodę 400m i kolejne 4ha pszenicy, 0,3ha truskawki, 0,3ha buraka, 0.3ha pomidora. Czy mając chęci i zasób wody mozna bawić sie w podlewanie? Czym to podlac, na deszczównie nas w tym roku nie stać... Truskawki sa nawadniane kropelkowo ale 5km węża kropęlkowego nie bede przecież przenosił na kukurydzę...

Kontakt 661995047

#106 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 27 kwiecień 2009 - 09:51

Czy to znów susza ? Najnowsza prognoza wyż ukraiński się rozbudowuje, a więc o deszczu w tym tygodniu nie ma co marzyć.Może się nie sprawdzi!

#107 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 12:01

Czy to znów susza ? jeśli coś w stylu "burzy piaskowej" to objaw suszy to u mnie jest masakra.

#108 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 27 kwiecień 2009 - 12:45

Czy to znów susza ? U mnie to samo nie dosyć że sucho to wieje że łeb chce urwać włóknine z ziemniaków pozrywało cholery idzie dostać.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#109 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 12:54

Czy to znów susza ? http://www.twojapogoda.pl/

Przeczytajcie artykuł zlagodzenie suszy dopiero w czerwcu no plakac mi sie powoli zachciewa :D :D
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#110 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 13:47

Czy to znów susza ? południowa wielkopolska dzisiaj myślę że to tatry bo u nas halny wieja jak byk ale padać ma podobno we wtorek i środę w całym kraju

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 27 kwiecień 2009 - 14:16

Czy to znów susza ? u mnie szusza jest straszna nie pada wieje strasznie piach wali sie w oczy itp jare powschodzily i co mi z tego bo jak w tym tygodniu nie popada to bedzie koniec
a co do deszczu to mozemy w tym tygodniu o nim zapomiec normalnie zle mi sie robi jak na to wszystko patrze

#112 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2009 - 14:56

Czy to znów susza ?

Nie oglądaj sie tylko siej jak jeszcze choć troche jest wilgoci, potem bedzie jeszcze gorzej, my mamy 70arów truskawki, 2ha pszenicy, 1.5ha kukurydzy, 0.3ha ziemniaków przy samej studni, przesle wodę 400m i kolejne 4ha pszenicy, 0,3ha truskawki, 0,3ha buraka, 0.3ha pomidora. Czy mając chęci i zasób wody mozna bawić sie w podlewanie? Czym to podlac, na deszczównie nas w tym roku nie stać... Truskawki sa nawadniane kropelkowo ale 5km węża kropęlkowego nie bede przecież przenosił na kukurydzę...

Ja poczekam do środy/czwartku jak nie popada to jakieś 2 dni po siewie opryskam opryskiwaczem na wolnych biegach i tyle... ZAwsze coś da, a przy okazji dorzuce środek na chwasty...

#113 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 15:32

Czy to znów susza ? O pustynnieniu wielkopolski już parę razy słyszałem na geografii i gdzieś czytałem zresztą w tamtym roku mieliśmy lipne plony i susze ale nie miałem pustyni na podwórku, a teraz to ojciec już się tak zdenerwował ze kazał mi w sobotę polać prawie całe podwórze bo już nie mógł znieść sypiącego się piasku w oczy a trawa w tym roku nie odrosła (no zabudowania mam na malutkim wzniesieniu (pól metra).

#114 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 27 kwiecień 2009 - 15:42

Czy to znów susza ? U mnie upał :D deszczu nie było już od miesiąca...

#115 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 15:56

Czy to znów susza ? U nas od 2 dni wieje jak diabli juz nieźle ziemie wysuszyło

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#116 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 16:08

Czy to znów susza ? oziminy się jeszcze trzymają ale jare juz zaczynają żółknąć. nie wiem czy to z braku deszczu czy z przymrozków.ogólnie nieciekawie i co najważniejsze wcale się na deszcz nie zanosi. chyba będzie powtórka z zeszŁego roku- SUSZA.:D
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#117 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 16:28

Czy to znów susza ?

U nas od 2 dni wieje jak diabli juz nieźle ziemie wysuszyło

U mnie od wczoraj... wiatr jest ze ho ho ale zimno nie jest, niby coś sie chmurzy ale na nic sie nie zanosi narazie, jak przez dwa dni nie popada a wiatry sie uspokoją to trzeba cos myśleć z nawadnianiem...

Kontakt 661995047

#118 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 18:00

Czy to znów susza ? myśle że w tym tygodniu popada... dzisiaj tak wyglądało, jakby miało padać ale... :D
marcin974@ w jaki sposób chciałbyś nawadniać pola???masz jakieś deszczownice???

#119 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 kwiecień 2009 - 18:20

Czy to znów susza ? A u mnie była dziś burza. Niestety piaskowa :D
O ile dobrze pamiętam to ostatni raz to u mnie padał ale śnieg. Gdzieś w okolicach końca marca. A teraz czekanie na deszcz.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2009 - 19:21

Czy to znów susza ? Jak tak dalej pójdzie to niedługo zaczną kiełkować kaktusy.Dzisiaj RMF podało że kwiecień mamy najsuchszy od 60 lat.Maj ma być równie kiepski.Co do podlewania to należy uświadomić sobie że opad 1mm to litr/m2.Dawka wody która dostaje się do gleby przy średnim opadzie ok.20 mm/m2 równa się 200 tys litrów wody. W maju potrzeby sięgają prawie miliona litrow/ha więc zródło wody dla pompy musi być poważne.