Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy to znów susza ?

1432 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 maj 2011 - 17:25

Czy to znów susza ?

Xemit a skąd tak pesymistyczne przypuszczenia, ja np obserwując modele pogodowe do końca maja widze sporo przelotnych opadów więc nie powinno być źle.

To proste,łupie mnie w krzyżu, a ból nie ma związku ze wstrzemiężliwością płciową B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy to znów susza ? Dzisiaj, 21:23
  •  

#1142 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 20 maj 2011 - 09:46

Czy to znów susza ? Żeby Cię tylko głowa nie łupała po żniwach od niskich cen ;)

#1143 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 maj 2011 - 13:57

Czy to znów susza ? Niestety Sawicki to nie Kaszpirowski i jego wizje w żadnym stopniu nie działają na moją wyobrażnię.
W związku z tym ból głowy wywołany niskimi cenami , brakiem pojemności magazynowej w moim gospodarstwie, oraz olbrzymimi kolejkami przed punktami skupu jest i będzie mi obcy B)

#1144 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 21 maj 2011 - 19:23

Czy to znów susza ?

kissmy... jestes optymistą ;) . W zeszłym roku czerwiec i początek lipca był bardzo suchy, ale susza zapanowała po majowych opadach przekraczających grubo ponad 200mm/m2.
W tym roku obstawiam dużo gorszy bilans wodny, a susza, susza to dopiero będzie i to zajebiaszcza , tak że ubiegłoroczne poziomy plonów mogą być tylko marzeniem.
Ale może oto chodzi B)

Na podlasiu na razie spadło łącznie 20mm wody i 7mm z śniegu. :D Powiedzmy od wiosny.

#1145 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 21 maj 2011 - 19:44

Czy to znów susza ? Po nocnej burzy bajora wody na polach, buraki na asfalcie i ......nareszcie popadało zdrowo :)
kto sieje ten zbiera....

#1146 Share BlackMamba

BlackMamba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 21 maj 2011 - 22:34

Czy to znów susza ?

Na podlasiu na razie spadło łącznie 20mm wody i 7mm z śniegu. :D Powiedzmy od wiosny.

@garmermf ty te pomiary to na pewno nie przeprowadzasz deszczomierzem. 500 metrów od ciebie deszczomierz wykazal ze z samych majowych opadów śniegu spadło ponad 30 mm wody. Przez sam kwiecień i maj spadło z tego co odnotowałem 70-80 mm. 1 mm opadu to 1 litr wody na metr kwadratowy.

#1147 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 22 maj 2011 - 06:39

Czy to znów susza ? no może, bo mój deszczomierz stoi dopiero miesiąc, a ze śniegu który wpadł do niego u mnie było tylko 7mm.Nie uwzględniłem dość sporych opadów z początku kwietnia których nie zmierzyłem.Oczywiście nie mówię że brakuje wody, nie jest źle choć co tydzień mogło by popadać. :D

#1148 Share Kruszek

Kruszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 22 maj 2011 - 07:56

Czy to znów susza ? W kujawsko pomorskim powiat Radziejowski padało obficie 12maja (na oziminach przesiaklo ok 20cm) zboża nawozu dostały dzień przed deszczem. A ostatnio padało 20maja. Zrobiła się burza i ostro zlało. W cieniu woda tak szybko nie wyparowuje to nawet błoto było.
Ozime rosną ładnie bo jest dobra pogoda (deszcz + ciepło) ale w tym roku to i tak wszystko za póżno się rusza. Co prawda jeczmien ozimy juz ma kłos na wierzchu ale nie bedzie tak dobrze jak ubieglym roku.

#1149 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 22 maj 2011 - 08:19

Czy to znów susza ? u was coś padało u nas narazie w maju krucho z deszczem od początku maja u mnie napadało 27 mm robi się sucho burze poprzechodziły bokiem płn część dln śląska

Thug

#1150 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 22 maj 2011 - 08:52

Czy to znów susza ? 27mm w ciągu 3 tygodni to sporo.

U mnie na początku kwietnia 5-7 spadło 37mm
W maju jak dotąd razem 38,5mm i pada spokojny deszczyk co kilka dni. Ogólnie to rewelacyjna dla mnie jest ta wiosna (ciepło i regularne opady, przymrozek i śnieg nie narobiły dużych strat bo rzepak zakwitł dopiero po przymrozkach i z racji tego że jest niski ładnie się trzymał pod śniegiem. Rzepak jak dotąd to zapowiada się na najlepszy jaki miałem w życiu.
1 - 4,9mm
3-4 - 10,8mm
6 - 2,2mm
8 - 7,6mm
13 - 1,8mm
15 - 8,1mm
19 - 2,7mm
21 - 0,4mm
W piątek i sobotę miały być burze ale jakoś bokiem chodziły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 22 maj 2011 - 11:53

Czy to znów susza ?

Po nocnej burzy bajora wody na polach, buraki na asfalcie i ......nareszcie popadało zdrowo :)

W mojej wsi też był koleś co asfalt orał ale zasiać nie zdążył bo wytrzeźwiał :lol:

Edytowany przez gwozd, 22 maj 2011 - 11:57.

#1152 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 22 maj 2011 - 19:31

Czy to znów susza ? Kujawsko-pomorskie, powiat Radziejów.W kwietniu w sumie 11mm, w maju w poprzedni weekend 25mm,w nocy z piątku na sobotę burza z gradem 20mm.Cebula powalona i przycięta,nawet są widoczne uszkodzenia na pszenicy, buraki pocięte.

#1153 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 22 maj 2011 - 22:49

Czy to znów susza ? Powiat Radziejowski w maju (12maj 22lm2)+(20maj12l na m2 i 21 maj 3l na m2) nie jest zle ale moze jeszcze popada! Cały plus w tym ze gradu zero!!!

#1154 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 23 maj 2011 - 11:04

Czy to znów susza ? A u mnie od czasu tych śniegów na początku maja praktycznie deszczu brak. Parę razy pokropiło ale to bez zupełnie żadnych korzyści dla roślin. A najgorsze jest to, że w sobotę przeszła fala konkretnego deszczu bez gradu i minęła mnie praktycznie o kilometr. Jakoś dookoła pada a u mnie nic...

#1155 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 23 maj 2011 - 11:59

Czy to znów susza ? Skąd jesteś bo nie tylko u Ciebie u nas susza już porządna zaczyna już zboża zwijać jak tak dal;ej będzie to będzie bardzo niewesoło płn-wsch część dln śląska

Edytowany przez milanreal1, 23 maj 2011 - 18:54.
cytowanie poprzedniego posta

Thug

#1156 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 28 maj 2011 - 05:47

Czy to znów susza ? Ja się wreszcie deszczu doczekałem :) Popadało trochę wczoraj i w nocy też.

#1157 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 28 maj 2011 - 08:33

Czy to znów susza ? U mnie marnie... powiat siedlecki, troche rosy i nic więcej ;(;(;( jeszcze 2 tyg susza potrzyma to o dobrych plonach mogę zapomnieć...

#1158 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 28 maj 2011 - 09:20

Czy to znów susza ? U nas 12 godzin padało :D

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#1159 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 28 maj 2011 - 20:38

Czy to znów susza ? a w lubuskim sucho jak w piekle,o dobrych plonach możemy tylko pomarzyć ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 28 maj 2011 - 21:29

Czy to znów susza ? opolskie powiat nyski wczoraj deszcz w nocy deszcz i dzis przelotne opady deszczu chwilam,i mocnejsze zapasu wody w ziemi teraz sie troche zrobilo . oby tak dalej bylo :rolleyes: