Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy to znów susza ?

1432 odpowiedzi na ten temat

#861 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 01 wrzesień 2009 - 21:52

Czy to znów susza ? U nas tez już sucho się robi :) poplon coś niechętnie wychodzi :)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy to znów susza ? Dzisiaj, 07:34
  •  

#862 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 20:13

Czy to znów susza ? U mnie tyle wilgoci ze nie mam moziwosci wykonajc podorywki. Miejscami ciagnik sam sie zapada.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#863 Share piotrek30

piotrek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika, OSP

Napisany 02 wrzesień 2009 - 20:21

Czy to znów susza ? u nas to na pole nie można wjechać z rozrzutnikiem i wogóle dawno tak nie było we wrześniu i jeszcze zapowiadają opady...
MTZ 80
URSUS C-330

#864 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 wrzesień 2009 - 20:39

Czy to znów susza ? Dziś orałem i po 2 godz zrezygnowałem. Z wilgocią nie jest źle bo tylko jakieś 5cm jest suche. Ale mimo to potwornie się kurzyło. A że zapowiadają deszcz to wole poczekać trochę i przynajmniej nie wracać po 2 godz z pola kompletnie czarnym...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#865 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 21 czerwiec 2010 - 19:37

Czy to znów susza ? W mojej okolicy od wielu dni nie padał deszcz i już na lżejszych glebach widać przypalanie zbóż zwłaszcza jarych.
Do tego jeszcze strasznie zimne noce, było w ubiegłym tygodniu nad ranem ledwie 4 st. Tak umęczonej zimnem kukurydzy o tej porze roku jeszcze nie widziałem, to klęska...
kto sieje ten zbiera....

#866 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 21 czerwiec 2010 - 19:51

Czy to znów susza ? u mnie z piątku na sobotę 3mm, ale całkiem nie daleko już 12mm opadu.kuku w okolicy są strasznie słabe nawet beznadziejne.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#867 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 21 czerwiec 2010 - 21:02

Czy to znów susza ? Kukurydza jest słaba, rzuciłem trochę N może się ruszy. Ale za to np trawy na łąkach już skoszonych wcale nie rosną przez te temp w nocy...
Zapraszam na swój profil

#868 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 16:45

Czy to znów susza ? Witam

Czy zauważyliście u siebie co się dzieje na polach? Śnieg stopniał dużo szybciej niż w ubiegłym roku, przez blisko 2 ostatnie miesiące dużo śniegu czy deszczu też nie napadało. A ostatnie kilkanaście dni tak jak u mnie to masakra, codziennie silny wiatr, słońce i temperatury na plusie a w nocy znowu przymrozki. Zarówno taka pogoda w dzień jak i przymrozki w nocy wysuszają ziemię strasznie i mimo, że mamy dopiero początek marca to ta sytuacja zaczyna mnie dosyć mocno niepokoić. Słyszałem też prognozy długoterminowe w stylu "kwiecień i maj suche i upalne nawet do 30 stopni, lato chłodne i ulewne". Jeśli to się sprawdzi to czeka nas kolejny nieobliczalny sezon...

#869 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 17:09

Czy to znów susza ? Również się tego obawiam, na polach ziemia sucha jak w kwietniu. Trzeba obserwować, co będzie dalej

#870 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 17:15

Czy to znów susza ? Szczerze to ja wiosną dawno takiej sytuacji nie widziałem, potrzeba paru dni z dodatnimi temperaturami w nocy i można śmiało w pole jechać. Z tego co widziałem na portalach z prognozą pogody czy w prognozie długoterminowej na TVNie to w ciągu następnych dwóch tygodni na deszcze raczej nie ma co liczyć, pogoda nie będzie się zbytnio różnić od tej, którą mamy obecnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 17:21

Czy to znów susza ? Hm... A skąd jesteście? Fakt że pogoda wysusza ziemię, ale u mnie krety na górkach kopią. Wg starych gospodarzy to oznacza mokry rok, faktycznie to oznacza że jest wysoki poziom wody w gruncie, u mnie w studni woda jest na głębokości 2 kręgu, podczas gdy przez ostatnie kilka lat wody nie było w ogóle(głęboka na 9 kręgów). Faktycznie to brak poczekać aż mrozy puszczą na dobre, wbrew pozorom ziemia jest bardzo mocno jeszcze zmarznięta ;) Przynajmniej u mnie ;p

#872 Share marekpieg1234

marekpieg1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 17:31

Czy to znów susza ? Ja jestem ze śląskiego, u mnie ziemia taka, że można już siać :lol:

#873 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 09 marzec 2011 - 17:33

Czy to znów susza ? Ja co roku na wiosne patrze jakie drzewo pierwsze pusci pąki wierzba, brzoza czy olszyna.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#874 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 17:39

Czy to znów susza ?

Hm... A skąd jesteście? Fakt że pogoda wysusza ziemię, ale u mnie krety na górkach kopią. Wg starych gospodarzy to oznacza mokry rok, faktycznie to oznacza że jest wysoki poziom wody w gruncie, u mnie w studni woda jest na głębokości 2 kręgu, podczas gdy przez ostatnie kilka lat wody nie było w ogóle(głęboka na 9 kręgów). Faktycznie to brak poczekać aż mrozy puszczą na dobre, wbrew pozorom ziemia jest bardzo mocno jeszcze zmarznięta ;) Przynajmniej u mnie ;p

Też to zauważyłem. Łąki torfowe krety ominęły szerokim łukiem. Tam gdzie wyżej poryte w najlepsze. Dodam że już dawno nie pamiętam żeby ryły tak wysoko... Zryły mi żyto na jednym polu bo łąką obok jest zalana.
Zapraszam na swój profil

#875 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 17:57

Czy to znów susza ? a u mnie na polach i łąkach też mokro

#876 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 17:58

Czy to znów susza ? Oby Wasze przepowiednie o mokrym roku się sprawdziły, moim zdaniem może nawet padać u mnie tak jak w ubiegłym roku, byle nie było żadnych powodzi i innych ludzkich tragedii.

#877 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 18:03

Czy to znów susza ? Ja tam wole jak jest susza wtedy mamy najlepsze plony.No coz taka ziemia u nas,30cm czarnej dalej glina ze garnki mozna kleic.

#878 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 09 marzec 2011 - 18:11

Czy to znów susza ? Również w mojej okolicy są lepsze zbiory jak jest rok suchy niż mokry..

#879 Share bububear

bububear

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 18:26

Czy to znów susza ? U mnie śnieg na łąkach już prawie stopniał a ziemia zamarznięta, więc w końcu będę mógł siano zebrać ;) A jeśli pogoda będzie taka jak w zeszłym roku, to trzeba będzie przestawić na się ryż.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 09 marzec 2011 - 18:28

Czy to znów susza ?

Ja co roku na wiosne patrze jakie drzewo pierwsze pusci pąki wierzba, brzoza czy olszyna.

Mogłbys rozwinąc? Które drzewo co zwiastuje? :rolleyes:

Swoją drogą moglibyscie umiescic tu troche mądrosci ludowych, które znacie, dotyczących własnie takich zwiastunów i przewydywania pogody?
Uwazam ze pewne ziarnko prawdy w tym jest, a jak kazdy pewnie zdaje sobie sprawe, pogoda ma
duzy wpływ na nasze decyzje, nasze plony i w koncu na nasz dochód. ;)

Mam pewne żródło które mowi ze marzec i kwiecien bedzie suchy i ciepły. Z temperaturami duzo wyzszymi niz zazwyczaj. Maj i czerwiec również beda ciepłe, ale bedzie duzo deszczu, duzo ulew i południe Polski znowu bedzie miało problemy. :mellow: