SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

ahme999    116

chłopaki- nie żal wam tracić czasu na coś co jest od was kompletnie niezależne, narzekaniem na suszę, czy raportowaniem gdzie spadło ile kropel deszczu nie zdziałacie nic poza szarganiem własnych nerwów. moim skromnym zdaniem szkoda zdrowia na takie takie czcze gadanie, a jak tylko wchodzę na AF to temat suszy jest zawsze na czubie listy ostatnio popularnych.

pożyjemy, zobaczymy-co rok jest ta sama śpiewka że to za sucho to za mokro-trzeba cieszyć się tym co jest i mieć nadzieję że jutro będzie lepiej:)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Lepiej nich będzie sucho jak ma być błoto...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Śląsk - zieleni sie w oczach, choc troszke chłodno. Padało cala noc teraz dalej pada :rolleyes:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

o właśnie-przed chwilą mi się przypomniało stare powiedzenie-'susza chleba nie rusza', dowód? przypomnijcie sobie dwutygodniowe deszcze w trakcie kwitnienia.

 

i niech to będzie myśl przewodnia tego topicu:)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Nie zgadzam się z @lukasx21

Niech będzie błoto jak ma być sucho

lub jak kto woli niech niech zgnije niż ma wypalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

U mnie od wtorku kiedy gnojówę rozlewałem na łąki do dzisiaj woda na łąkach poopadała. Jutro będą tam nawozy rozsiane.

Ale trawę gdzie nie siałem jeszcze nawozu mam lepszą od sąsiada który nawóz już dawno posiał bo już się rozpuścił :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Jak jest sucho w czasie zbioru to wiadomo że lepsze będzie siano ale najpierw musi być mokro żeby coś urosło

zależy kto jakie ma łąki ja mokrych to mam aż 2 ha a reszta to suche tak więc u mnie może padać co drugi dzień to dopiero rośnie tak jak w tamtym roku było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

jak w tym roku znowu będzie lało to wykończy całkowicie zeszłorocznych powodzian :( a jak będzie susza to przynajmniej każdy będzie miał po równo czy mieszka w dolinie czy na górce

Najlepiej aby opady były systematyczne ale jak wiemy ostatnio z tym problem :unsure:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

No z tym się nie zgodzę ze jak będzie susza to każdy będzie miał po równo

Bo gdzie była powódź to urośnie normalnie a u mnie nie będzie nić albo prawie nic jak w latach 2000-2005

Można tylko pomarzyć o systematycznych opadach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja mam ziemie piaszczyste-zawsze jakoś idzie wytrzymać(piaski oddadzą 90% wody-ziemie ciężkie tylko 30%)coś się podleje po wierzchu i z głębi bardziej podsiąka.

mogło by popadać bo się już kurzy,ale w środku ziemia wilgotna,z wierzchu popiół-jaszcze długo wytrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Lubelskie...

no nareszcie w końcu dzisiaj popadało do południa a teraz się rozjaśnia... ponad 2 tygodnie minęło jak nie było kropli wody ... chodziarz troszkę, ale ciągle za mało tej wody... :rolleyes: :rolleyes:


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

skąd wiesz że tam gdzie była powódź to podczas suszy urośnie? :blink: kapilary wodne zniszczone, ziemie wyniszczona przez erozję wodną, do tego podczas suszy nikomu dorobku życia przez noc z obejścia nie wymyje :( ogólnie to ja bym tak do lipca wolał aby mało padało i niech później się wypada przez te 2-3 tygodnie to qq urośnie jak należy :) i z warzywami człowiek wyjdzie na plus


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Co z tego ze że susza przez noc nie zabierze całego dorobku życia ale jak trwa długo i nie masz paszy dla bydła i musisz kupować jak jest taka możliwość albo sprzedać dorobek życia a bank to nie obchodzi ze jest susza więc nie wiem co gorsze

Tak jak piszesz że Tobie to lipca to żeby mało padało a u mnie jak będzie mała padało to nie urośnie a po lipcu to już może nie padać

Tak więc wszystkim nie dogodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

"jeszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził"-jak i w życiu tak i z deszczem.

szkoda psychiki żeby się zamartwiać aurą pogodową-i tak nie mamy na to wpływu-niech każdy pomyśli o czymś żeby mógł w pewnym stopniu zminimalizować skutki,i nie mówię tu o ubezpieczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

no u mnie nie padalo ponad 3 tygodnie, ziemia sucha jak popiół na jakies 5 cm, na gorkach na glinie kto mial slabsze zboze to juz widac ze zaczyna podsychac, a do tego ciagly silny wiatr wiec pszesusza jeszcze bardziej. A kto zaorał na wiosne to jeszce kuku nie posiał bo nie moga dac rady teraz tego rozbic tylko brona aktywna wchodziw gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

Ja korzystam ze strony www.meteogroup.pl i czekam na opady deszczu :)

I powiem Wam,że chłodno się teraz zrobiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

U mnie w okolicach Jeleniej Góry pada dzisiaj śnieg, i nie to że lekko popruszyło ale jest już kilka grubych centymetrów. Truskawki pewnie trafi całkowicie o gruszkach i jabłkach nie wspomne, a planowałem dzisiaj siać gryke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

opolskie powiat nyski od rana padal deszcz a teraz snieg suszy nie widac oby mrozu nkie bylo bo bedzie bardzo zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

@lukaszjarm jest u Ciebie śnieg? u mnie jedynie deszcz i nie bylo zadnego przymrozku. Ja jestem z powiatu K-Koźle wiec daleko do Ciebie nie mam. Mam nadzieje, ze nie bedzie u mnie mrozu bo tak piekny rzepak pojdzie w cholere. Z tego co wiem to w górach snieg a do gor mam 50km :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj