Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy to znów susza ?

1432 odpowiedzi na ten temat

#761 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 15:13

Czy to znów susza ? Wacek21 nie bylem tylko gadalem z tata jak tam wyglada to mowil ze wszytsko jest ok....kamiec z serca...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy to znów susza ? Dzisiaj, 17:03
  •  

#762 Share Metys

Metys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 17:55

Czy to znów susza ? U mnie już od kilkunastu dni cały czas pada przestaje tylko na kilkanaście minut dziś od rana do popołudnia była ładna słoneczna pogoda ale znów zaczeło padać a synoptycy zapowiadają cały czas deszcz. :) :D. A niektórzy nawet łąk nie zdążyli pokosić.

#763 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 09:12

Czy to znów susza ? Proponuje zmiane tematu na "Jak tam u was z pogoda" :)
Albo "Czy grozi nam powodz" :D
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#764 Share Tomek32

Tomek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 09:39

Czy to znów susza ? No niestety grozi nam. W małopolsce pada i pada, aż mi sie przypomina podobny klimat a później powódź z 97 czy z 98 roku. Jak narazie nie zanosi sie na to, zeby lipiec, sierpien jakos slonecznie sie zapowiadał

#765 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 09:55

Czy to znów susza ? a ja mowie ze na wszytsko przyjdzie pora.byl miesiac suszy to teraz niech pada...wiadomo kto ma siano to tragedia ale sam tez mam siano(na szczescie nie duzo bo tylko hektar)ale wole deszcz.co prawda juz go jest pod dostatkiem na kilka ladnych tygodni ale jak na razie nie narzekam ze za duzo wody....ale swoja droga moglyby juz przestac

#766 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 24 czerwiec 2009 - 10:54

Czy to znów susza ? U nas dzisiaj pogoda szaleje :) Raz pada raz siwieci slonce raz pada grad a raz wieje, no oszalec mozna :) Ja tez mam siano na polu i to jest tragedia bo jeszcze w tym roku nic nie zebralismy, chociaz dla QQ deszcz jest dobry ale bez przesady :) u nas pada od ostatniego tygodnia maja :) Niby od piatku ma byc poprawa pogody ale ciekawe na jak dlugo?? mam nadzieje ze na dluugi czas :D
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#767 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 12:40

Czy to znów susza ? no ja tez bo inaczej siana nie zbiore a zboze to dojrzeje we wrzesniu

#768 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 24 czerwiec 2009 - 12:46

Czy to znów susza ? U mnie wczoraj oberwanie chmury , nad ranem restart u sasiada jare jeden dywan na ziemi :) Lipa :D

#769 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 16:00

Czy to znów susza ? wlasnie tego sie boje...na szczescie u mnie wszystko stoi bo nie bylo siane za gesta i zboze do tego czasu nie bylo takie bujne tym samym sloma jest o wiele mocniejsza

#770 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 18:38

Czy to znów susza ? narazie stoi ale może się jeszcze pokłaść będzie cięższe a do tego dojdą ulewy i grad, który zapowiadają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 13:37

Czy to znów susza ? Jest tak sobie. Co prawda dziś już (na razie...) nie pada, ale wczoraj 'lało' cały dzień. Sianokosy w ogóle nie zaczęte (na szczęście), bo od początku czerwca najlepszy wynik to dwie doby bez deszczu. W kwietniu suszyło, gdy deszcz był potrzebny, ale teraz to już zaczyna być przegięcie. Mam do zebrania 20ha swojego plus to co 'po ludziach' koszę, więc jeśli szybko nie zrobi się pogoda to będę miał znów sianokosy razem ze żniwami...

Swoją drogą to ciekawe czy nam tam Admina nie zalewa, bo gmina Marcinowice płynie, a to są jego okolice.
Ja na szczęście mieszkam już bardziej w górach, więc tylko jak zwykle klasycznie podtopiło mi piwnicę, ale tak to jest czasem parę razy w roku, wystarczy jedna większa ulewa.
good God damn and other such phrases...

#772 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 14:48

Czy to znów susza ? to borze że mieszkam prawie na równinach ale prawie robi wielka różnicę;p a u mnie od jakiś 10 min leje na 2 łąkach które cudem zebrałem woda po kostki

#773 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 25 czerwiec 2009 - 14:52

Czy to znów susza ? Przez ostatnie kilka tygodni to u mnie nawet ziemia nie obeschnie cały czas tylko leje i leje... A co do tematu to o suszy nawet nie mam mowy i nie ma śladu :D

#774 Share Tomek32

Tomek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 16:03

Czy to znów susza ? Nie ciekawie sie zapowiada. Czekaja nas "mokre żniwa" oraz wyławianie zgnitych ziemniaków. Dziś zresztą juz gdzieś w TV slyszalem, ze male rzeczki wylewaja itd itd, poczekajmy miesiac to i wisla bedzie rozrywac nasze niekoszone od 98 roku dziurawe wały.

#775 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 18:11

Czy to znów susza ? jak było sucho to wszystko wysychało, teraz bez przerwy leje i wszystko gnije :D

#776 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 20:11

Czy to znów susza ? Moja babcia powiadała ,,jeszcze nigdy tak nie było żeby wszystko w polu zgniło" , mam nadzieję że to się sprawdzi i da nam w końcu zebrać to co urosło. Jeszcze nie miałem okazji opryskać jęczmienia ozimego roundapem przejazdy zielone i przebiła mi pszenica, jęczmień natomiast klos załamuje. Jak nie leje to znowu wiatrzysko pieruńskie a obok sąsiada jęczmień jary i boje się by nie zniosło na jego pole bo będzie afera.

#777 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 15:49

Czy to znów susza ? noo u mnie juz drugi dzien pogoe wczoraj mialo padac i dzisiaj tez a jest sloneczko i mozna powiedziec goroca (az sie zastanawialem czy nie jechac nad wode) cos czuje ze ciezko bedzie z wyjazdem z pól z rzepakiem... Sprawdzalem dzisiaj jeczmien ozimy to ziarna juz twarde do zbioru mysle ze dwa dni upalu i mogli by kosic za tydzien ale przejazdy jeszcze zielone
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#778 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 16:11

Czy to znów susza ? Tak czy siak uważam, że w żniwa będzie dużo deszczu i ten kto będzie miał swój kombajn będzie kosił, ci co nie mają będą musieli niestety czekac aż inni skończą u siebie, bo raczej nikt przy takiej pogodzie jak teraz nie zostawi swojego zboża i pojedzie na usługi

KS Falubaz

#779 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 26 czerwiec 2009 - 17:01

Czy to znów susza ? Skąd wiesz jaka będzie pogoda za 2-3 tygodnie, przecież przy widocznych już dokładnie zmianach klimatu to wielka niewiadoma, nawet synoptycy często nie potrafią przewidzieć pogody na następny dzień.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 19:34

Czy to znów susza ? popieram kolege wyzej...pogoda z roku na rok jest coraz bardziej nieprzewidywalna