Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy to znów susza ?

1432 odpowiedzi na ten temat

#701 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 02 czerwiec 2009 - 20:42

Czy to znów susza ? Powiedz tacie że jest bardzo mądrym człowiekiem, święta racja z tym dobrym rokiem :P Ja cierpliwy jestem bardzo, ale wszytko, dosłownie z każdej strony wychodzi tak żeby przestać chyba gospodarzyć :P Przecierz to już jest wogóle chore wszystko :P
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy to znów susza ? Dzisiaj, 09:27
  •  

#702 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 07:14

Czy to znów susza ? Właśnie na tym polega dobre gospodarowanie aby być na wszystkie takie sytuacje przygotowanym. Nie można ukierunkować sie na jedną rośline ponieważ pogoda nie przypasuje i leżysz. U mnie ozime niektóre przyschły ale z okopowych teraz można być zadowolonym. Nie ma co na deszcz nerzekać, mogło wcale nie padać i wtedy kaszana bo by nic nie było.

#703 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 03 czerwiec 2009 - 07:42

Czy to znów susza ? a u mnie wczoraj bylo oberwanie chmury jestem z Lubawy dalo nam konkretnie

#704 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 08:24

Czy to znów susza ? U mnie juz nawet nie pamietam od kiedy pada, ale od dawna :P było sucho, trzeba było deszczu bo juz wszystko ledwo szło, ale teraz sie zabralo i by sie troche pogody przydało :) trzeba by łąki suszyc, a jak narazie to nie bardzo :P ale chyba w przyszłym tygodniu już to powinno się wypogodzic :P

#705 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 03 czerwiec 2009 - 09:30

Czy to znów susza ?

Właśnie na tym polega dobre gospodarowanie aby być na wszystkie takie sytuacje przygotowanym. Nie można ukierunkować sie na jedną rośline ponieważ pogoda nie przypasuje i leżysz. U mnie ozime niektóre przyschły ale z okopowych teraz można być zadowolonym. Nie ma co na deszcz nerzekać, mogło wcale nie padać i wtedy kaszana bo by nic nie było.

Jeżeli chodzi Ci oto to ja zapasy kiszonek mam. Jak na taką susze to trawy i tak miałem ładne i jakby nadal nie padało to miałbym dobrej jakości kiszonke, zebraną w odpowiedniej fazie, a tak to same twarde badyle bedą bez wartości :P Tyle nie padało to mogło sie tydzień jeszcze wstrzymać :P Następną sprawą jest to że ja mam bardzo mało miejsca na kiszonki, ze względu na wąską działke siedliskową, a pozatym są jeszcze pryzmy z tamtego roku i z tego z żyta. Jedyne wolne miejsce było po pryzmie z trawą z tamtego roku, na które zaczeliśmy w czwartek wozić i zaczeło po południu padać, to padało do soboty włącznie i trzeba było zakryć to co było żeby sie nie popsuło. Czyli w tym miejscu można było śmiało ułożyć pryzme z 14ha a jest tylko naleśnik po podepchnięciu na 40cm wysoki, jakieś 7szeroki i ze 30 długi :P I teraz ani z boku, ani z przodu, ani z tyłu tego nic nie zrobie :) Przedwczoraj udało sie zwieźć skoszone w tamtym tygodniu 4ha w pryzme, na którą trza było wcofywać, ma jakieś 8m w spodzie szerokości, długości tylko 21, a wysokości przeszło 1,5m :) Na koniec wcofnąć była tragedia, bo jednak kawałek przyczepy jest. Już nie wspomne o zawracaniu itp. Bo tam gdzie ten naleśnik było full miejsca na to. Możliwe miejsca są wykorzystane a do zebrania jeszcze jakieś 7ha. Gdzie to zrobić?? Można na polu lub łące, ale dziki swoje zrobią :)

Ale jedyna korzyść z tego deszczu że zboża jeszcze jakoś poratuje no i QQ :) Ale mogło padać wcześniej, bądź ten tydzień później :) Tak jak ktoś tu gdzieś napisał że trza sie cieszyć bo tą są przecierz sianokosy więc musi padać, następny termin na deszcz to koniec lipca początek sierpnia na żniwa :)
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#706 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 16:33

Czy to znów susza ? Zaloze sie ze tak bedzie jak mowisz czyli na zniwa wybieramy sie na wakacje wracamy w wrzesniu i kosimy :P

Jeszcze lepszy pomysl ustawimy kombajny by dobrze gubily i 2 roboty za 1 zamachem :P
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#707 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 03 czerwiec 2009 - 22:11

Czy to znów susza ? Koniec lipca, początek sierpnia to burak potrzebuje wody no i QQ.
Bodzio wróży urodzaj z okopowych (:
Kilka lat temu (z 3-4 lata temu) zdarzył się mokry rok podczas żniw. Ci co nie zdążyli zebrać zboża płakali widząc jak ono zaczyna kiełkować w kłosie. Lało z 2 tygodnie dzień w dzień...
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#708 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 11:33

Czy to znów susza ? Gdzies mówili ze na zniwa ma byc niezła pogoda ale nie wiadomo jak to bedzie lepiej zeby nie padało ale jak bedzie tak bedzie.

#709 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 17:46

Czy to znów susza ? Mi chodzi o to że jak nie uda sie sianokiszonka, bo zmoknie to kukurydza podrośnie właśnie z tej wilgoci. No niestety nie wszyscy mają to szczęście że wszystko sie udaje. Raz przymrozek, potem susza, teraz grad i jeszcze czasem wymięknie. Ja zgłosiłem rzepak bo w kwietniu strasznie go przymrozek powykręcał, to ubezpieczalnia jak po 3 tyg przyjechała szacować straty to powiedzieli że mam udowodnic że redukcja plonu nie jest od suszy. Wczoraj przeszedł grad i dziś dzwoniliśmy to powiedzieli czy napewno jest mocno uszkodzony przez grad a nie przez susze bo niewiedzą czy warto im przyjechać. Jednym słowem : ZŁODZIEJE.

#710 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 18:08

Czy to znów susza ? Z tym szacowaniem strat przez ubezpieczalnie to tak jest, jest o tym głośno, pozatym tak samo jest z kołem łowieckim. Poprastu szkoda słów, z każdej strony pod górke ;)
Aha, zapomniałbym. Wczoraj wieczorem padało, dzisiaj podobno przed południem kropiło, i po południu lało bardzo mocno i przez kilka chwil walił grad :) :) :P :) :) :)
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 20:36

Czy to znów susza ? bodzio1108@ to w sumie ile czasu u Ciebie nie padał deszcz że tak zapytam???

#712 Share marcin320

marcin320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 20:51

Czy to znów susza ? U mnie ostatnio jest bardzo zimno po tych deszczach, u was też taka pogoda jest
................................................................................

#713 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 04 czerwiec 2009 - 21:37

Czy to znów susza ? Oczywiście. Co z tego jak jest mokro jak jest zimno. Nic rosnąć nie chce... QQ jaka była 2 tyg temu to teraz praktycznie nic nie podrosła. Z ziemniakami to już w ogóle jakaś dziwna sprawa miejscami piękne krzaki a miejscami puste place i nie zanosi się żeby szybko wzeszły. Najciekawsze jest to że nie tylko u mnie taka sytuacja jest. W okolicy większość pól tak wygląda...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#714 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 05 czerwiec 2009 - 06:52

Czy to znów susza ? U nas pada codziennie czasami slonce wyjdzie i troszke podeschnie to co napadalo. odziwo od wczoraj od 16 nie pada a jutro podobno ma juz przestac padac i mowia ze bedzie nawet 24 stopni ;)
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#715 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 18:43

Czy to znów susza ? @milanreal1 Masz słuszną racje, bo deszcz niby pada dużo a jest zimno i mało co to daje.

Dzisiaj znowu u mnie dolało dwa razy. Teraz wszędzie są ogromne kałuże i jak woziłem gnojówke na łąke to na dołkach miejscami woda stała ;) Jak słuchałem pogody to ma tak jutro i w niedziele być, w poniedziałek i wtorek niby bez opadów i od środy powtórka z rozrywki. Aha i bardzo zimno, w nocy na pomorzu mogą niby być przymrozki. <--- to jest czerwiec??? :P
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#716 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 czerwiec 2009 - 19:12

Czy to znów susza ? Właśnie przerażające jest to że mamy czerwiec a tu przymrozki są możliwe. Kurde zaczyna sprawdzać się to co Jackowski ten jasnowidz gadał. Na ten rok przepowiadał że wiosna na początku będzie sucha a później nie będzie brakować deszczu i gwałtownych burz... Od wtorku ma być gorąco. Niby dobrze ale co z tego jak będą burze. I tak jak obserwuje to jak tak dalej będzie to raczej zapomnieć można o suchym sianie...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#717 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 21:41

Czy to znów susza ? nie czy zbyt pochopnie nie ocenie naszego klimatu ale powoli zaczyna nam sie robic pora sucha po ktorej przychodzi pora mokra...a to nie jest najlepsze rozwiazanie

#718 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 11:51

Czy to znów susza ? pogoda oszalała. nie pamiętam aby w tamtym roku chociaz jeden grad był u mnie a w tym to co dziennie pada grad i to nawet pare razy dziennie. ogólnie to deszczu już tyle napadało że w mokrzejsze kawałki pola juz wjechac nie moge bo woda stoi. teraz po tych deszczach to tylko grzyby zostały na zbożach i mszyca
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#719 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 12:28

Czy to znów susza ? a u mnie na szczescie grzyby jeszcze sie nie pojawily i mam nadzieje ze tak zostanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 19:44

Czy to znów susza ? to sie ciesz u mnie nawet owies juz atakuje. a pozatym to juz pierwsze grzyby w lesie są. wczoraj ojciec przyniósł kozaka i parę kurek:)
sprzedam kombajn fortschritt E 517