SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

darek16    25

jeszcze tej suszy nie widać , ale deszcz by się przydał , kurcze ale jak ja wyczyszczę studzienkę nie długo krowy będzie się wyganiało na pole a ona cała w piasku a wody w rowie trochę jest ;)


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    58

woj mazowieckie okolice żuromina deszcze dawno nie było ;) i jak narazie do niedzieli ma nie padać


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

U mnie nie było deszczu przez jakies 2 tygodnie. Owszem padało ale lekki deszczyk 20-30 minut. Susza jak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

u mnie tez okropnie sucho! zasiane jest juz od 2 tygodni a nie spadla na to jeszcze nawet kropla deszczu. Marność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Ostatni deszcz był w moich okolicach z końcem marca, żyto na VI klasie wygląda tragicznie, a po zimie było ładne, deszcz miał padać, a tu ani kropli nie spadło.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

zboza ktore zasialem jak jeszcze bylo mokro (ludzie sie smiali ze w bloto sieje ) bardzo ladnie wyszly 1 ha jeczmienia mam pozniej zasiane to tragedia sucho na 10 cm w glab ziemi popiol ;)

Tam by sie szprzydalo walowanie ale teraz juz zapozno :):)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

u nas również deszu jak na lekarstwo ostatnio padało w marcu

 

@kombinator jak masz czym to warto powałować!!


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

a u mnie ostatnie opady to były ale sniegu ;) reszta bez komentarza


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

U mnie susza daje się już we znaki pszenżyto na piaskach schnie a jare bardzo słabo wzeszło. Padało ostatnio pod koniec marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18
u nas również deszu jak na lekarstwo ostatnio padało w marcu

 

@kombinator jak masz czym to warto powałować!!

 

 

Mam tylko wal plaski ale teraz to juz nic nieda bo bardzo gleboko przesuszylo ;) taka dziwna ziemia :)

I gdzie niegdzie wychodzi ale jak nie poleje Powtarzam nie poleje to tragedia naprawde bedzie :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

u mnie sucho saletra miesiac temu posypana w pszenicy a jeszcze lezy nierozpuszczona do konca buraki maja nierowne wschody wszyscy zasiali w proch deszczu potrzeba bardzo a u mnie za 2 tyg mozliwe opady dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

U mnie popadało troche w piątek, ale to już historia. Wyparowało. Jak długa była zima i ciężko było w pole wjechać tak teraz susza. B) W moich okolicach oziminy się trzymają, jare wcześniej siane też ok bo wtedy jeszcze było troche wilgoci. Ale to tylko kwestia czasu B)


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

U mnie konkretny deszcz to padał przeszło miesiąc temu B) w sobotę się zanosiło ale przez cały dzień tylko kropiło co jakiś czas........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Źle źle źle jest moge tak powiedziec.

I jak bedzie sucho tak jak nadaja ze pierwsze opady dopiero 1 maja to nie bedzie fajnie jeszcze jest troche wilgoci w glebie ale co z tego jak to szybko wysycha a najgorsze jest to ze mam duzo jarych zbóz ale trzeba czekac na cud B)

 

PS: Ostatnie opady u mnie były moze z dwa tygodnie temu ale co z tego jak to tylko tak troszeczke popadało B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jarych posialem tylko 1/5. Dzisiaj skonczylem sianie bo mokro było. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Deszczyk by się przydał.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

spód mokry ale wierzch popiół na urodziny 6 maja chcę prezent w postaci deszczu ale wcześniej by się przydał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek    2

Na Śląsku w piątek troche pokropiło,w ziemi jeszcze troszkę wilgoci ale deszcz na mus by sie przydał.Może poleje w trzeciej dekadzie kwietnia tak jak podają w tej prognozie długoterminowej.Oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

u mnie ozimym nie brakuje wody bo padało 8 kwietnia dosyć mocno i ostatnio w ubiegły piątek ale troche tak że ledwo nawóz się rozpuścił który wysiałem na drugą dawkę.mialem uprawiać pod grykę ale nie ruszam ziemi bo przeschnie ale z drugiej strony chwasty i samosiewy rosną szybko i co tu robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

U nas jeszcze nie najgorzej, ale deszczyk jest konieczny. W piatek juz mialo padac ale nie wyszlo. B)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

U nas ostatni opad deszczu był w nocy z 28 na 29 marca.

Jare na glinie powschodziły słabo.

Żyto na VI klasie już wysycha. Chyba szykuje się powtórka z rozrywki B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

U nas zboza wschodza super bo narazie jest mokro w polu (sa wybicia) to i ziemia mokra. A na opady sie nie zapowiada. Ciekawe jak dlugo?? B)


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

u mnie tez nie padało od marca jak na dzien dzisiejszy na VI klasie zyto i pszenżyto marnie wyglada saletra jeszcze lezy i sie nie zapowiada ze popada jak tak dalej pójdzie bedzie kiepsko B) a mówia ze rolnik ma dobrze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

a moj sasiad co siedzi w kalendarzach i wszystkie pogody przeglada mowi ze beda niebawiem opady i to dobre co o tym myslicie mi sie troche nie wydaje bo sloneczko rowno grzeje


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj