SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bodzio1108    181

Powiedz tacie że jest bardzo mądrym człowiekiem, święta racja z tym dobrym rokiem :P Ja cierpliwy jestem bardzo, ale wszytko, dosłownie z każdej strony wychodzi tak żeby przestać chyba gospodarzyć :P Przecierz to już jest wogóle chore wszystko :P


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Właśnie na tym polega dobre gospodarowanie aby być na wszystkie takie sytuacje przygotowanym. Nie można ukierunkować sie na jedną rośline ponieważ pogoda nie przypasuje i leżysz. U mnie ozime niektóre przyschły ale z okopowych teraz można być zadowolonym. Nie ma co na deszcz nerzekać, mogło wcale nie padać i wtedy kaszana bo by nic nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a u mnie wczoraj bylo oberwanie chmury jestem z Lubawy dalo nam konkretnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

U mnie juz nawet nie pamietam od kiedy pada, ale od dawna :P było sucho, trzeba było deszczu bo juz wszystko ledwo szło, ale teraz sie zabralo i by sie troche pogody przydało :) trzeba by łąki suszyc, a jak narazie to nie bardzo :P ale chyba w przyszłym tygodniu już to powinno się wypogodzic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Właśnie na tym polega dobre gospodarowanie aby być na wszystkie takie sytuacje przygotowanym. Nie można ukierunkować sie na jedną rośline ponieważ pogoda nie przypasuje i leżysz. U mnie ozime niektóre przyschły ale z okopowych teraz można być zadowolonym. Nie ma co na deszcz nerzekać, mogło wcale nie padać i wtedy kaszana bo by nic nie było.

 

Jeżeli chodzi Ci oto to ja zapasy kiszonek mam. Jak na taką susze to trawy i tak miałem ładne i jakby nadal nie padało to miałbym dobrej jakości kiszonke, zebraną w odpowiedniej fazie, a tak to same twarde badyle bedą bez wartości :P Tyle nie padało to mogło sie tydzień jeszcze wstrzymać :P Następną sprawą jest to że ja mam bardzo mało miejsca na kiszonki, ze względu na wąską działke siedliskową, a pozatym są jeszcze pryzmy z tamtego roku i z tego z żyta. Jedyne wolne miejsce było po pryzmie z trawą z tamtego roku, na które zaczeliśmy w czwartek wozić i zaczeło po południu padać, to padało do soboty włącznie i trzeba było zakryć to co było żeby sie nie popsuło. Czyli w tym miejscu można było śmiało ułożyć pryzme z 14ha a jest tylko naleśnik po podepchnięciu na 40cm wysoki, jakieś 7szeroki i ze 30 długi :P I teraz ani z boku, ani z przodu, ani z tyłu tego nic nie zrobie :) Przedwczoraj udało sie zwieźć skoszone w tamtym tygodniu 4ha w pryzme, na którą trza było wcofywać, ma jakieś 8m w spodzie szerokości, długości tylko 21, a wysokości przeszło 1,5m :) Na koniec wcofnąć była tragedia, bo jednak kawałek przyczepy jest. Już nie wspomne o zawracaniu itp. Bo tam gdzie ten naleśnik było full miejsca na to. Możliwe miejsca są wykorzystane a do zebrania jeszcze jakieś 7ha. Gdzie to zrobić?? Można na polu lub łące, ale dziki swoje zrobią :)

 

Ale jedyna korzyść z tego deszczu że zboża jeszcze jakoś poratuje no i QQ :) Ale mogło padać wcześniej, bądź ten tydzień później :) Tak jak ktoś tu gdzieś napisał że trza sie cieszyć bo tą są przecierz sianokosy więc musi padać, następny termin na deszcz to koniec lipca początek sierpnia na żniwa :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Zaloze sie ze tak bedzie jak mowisz czyli na zniwa wybieramy sie na wakacje wracamy w wrzesniu i kosimy :P

 

Jeszcze lepszy pomysl ustawimy kombajny by dobrze gubily i 2 roboty za 1 zamachem :P


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Koniec lipca, początek sierpnia to burak potrzebuje wody no i QQ.

Bodzio wróży urodzaj z okopowych (:

Kilka lat temu (z 3-4 lata temu) zdarzył się mokry rok podczas żniw. Ci co nie zdążyli zebrać zboża płakali widząc jak ono zaczyna kiełkować w kłosie. Lało z 2 tygodnie dzień w dzień...


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Gdzies mówili ze na zniwa ma byc niezła pogoda ale nie wiadomo jak to bedzie lepiej zeby nie padało ale jak bedzie tak bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Mi chodzi o to że jak nie uda sie sianokiszonka, bo zmoknie to kukurydza podrośnie właśnie z tej wilgoci. No niestety nie wszyscy mają to szczęście że wszystko sie udaje. Raz przymrozek, potem susza, teraz grad i jeszcze czasem wymięknie. Ja zgłosiłem rzepak bo w kwietniu strasznie go przymrozek powykręcał, to ubezpieczalnia jak po 3 tyg przyjechała szacować straty to powiedzieli że mam udowodnic że redukcja plonu nie jest od suszy. Wczoraj przeszedł grad i dziś dzwoniliśmy to powiedzieli czy napewno jest mocno uszkodzony przez grad a nie przez susze bo niewiedzą czy warto im przyjechać. Jednym słowem : ZŁODZIEJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Z tym szacowaniem strat przez ubezpieczalnie to tak jest, jest o tym głośno, pozatym tak samo jest z kołem łowieckim. Poprastu szkoda słów, z każdej strony pod górke ;)

Aha, zapomniałbym. Wczoraj wieczorem padało, dzisiaj podobno przed południem kropiło, i po południu lało bardzo mocno i przez kilka chwil walił grad :):):P:):):)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin320    0

U mnie ostatnio jest bardzo zimno po tych deszczach, u was też taka pogoda jest


................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oczywiście. Co z tego jak jest mokro jak jest zimno. Nic rosnąć nie chce... QQ jaka była 2 tyg temu to teraz praktycznie nic nie podrosła. Z ziemniakami to już w ogóle jakaś dziwna sprawa miejscami piękne krzaki a miejscami puste place i nie zanosi się żeby szybko wzeszły. Najciekawsze jest to że nie tylko u mnie taka sytuacja jest. W okolicy większość pól tak wygląda...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas pada codziennie czasami slonce wyjdzie i troszke podeschnie to co napadalo. odziwo od wczoraj od 16 nie pada a jutro podobno ma juz przestac padac i mowia ze bedzie nawet 24 stopni ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

@milanreal1 Masz słuszną racje, bo deszcz niby pada dużo a jest zimno i mało co to daje.

 

Dzisiaj znowu u mnie dolało dwa razy. Teraz wszędzie są ogromne kałuże i jak woziłem gnojówke na łąke to na dołkach miejscami woda stała ;) Jak słuchałem pogody to ma tak jutro i w niedziele być, w poniedziałek i wtorek niby bez opadów i od środy powtórka z rozrywki. Aha i bardzo zimno, w nocy na pomorzu mogą niby być przymrozki. <--- to jest czerwiec??? :P


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Właśnie przerażające jest to że mamy czerwiec a tu przymrozki są możliwe. Kurde zaczyna sprawdzać się to co Jackowski ten jasnowidz gadał. Na ten rok przepowiadał że wiosna na początku będzie sucha a później nie będzie brakować deszczu i gwałtownych burz... Od wtorku ma być gorąco. Niby dobrze ale co z tego jak będą burze. I tak jak obserwuje to jak tak dalej będzie to raczej zapomnieć można o suchym sianie...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

nie czy zbyt pochopnie nie ocenie naszego klimatu ale powoli zaczyna nam sie robic pora sucha po ktorej przychodzi pora mokra...a to nie jest najlepsze rozwiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

pogoda oszalała. nie pamiętam aby w tamtym roku chociaz jeden grad był u mnie a w tym to co dziennie pada grad i to nawet pare razy dziennie. ogólnie to deszczu już tyle napadało że w mokrzejsze kawałki pola juz wjechac nie moge bo woda stoi. teraz po tych deszczach to tylko grzyby zostały na zbożach i mszyca


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

to sie ciesz u mnie nawet owies juz atakuje. a pozatym to juz pierwsze grzyby w lesie są. wczoraj ojciec przyniósł kozaka i parę kurek:)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

U mnie dzisiaj znowu lało ze dwa razy chyba ;) Od poniedziałku niby ma być pogoda i dzisiaj skosiliśmy 3,5ha łąke i zobaczymy co to wyjdzie z tego. Trawsko już wielkie, twarde takie badyle stoją, miejscami dużo powalona i od spodu tak jakby zaczynała podgniwać. Taka jak ta trawa teraz jest i przy takich pogodach to siana wcale nie bedzie :P


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja jestem cierpliwym czlowiekiem ale juz troszke za dlugo jest zimno i pada deszcz :P Gdyby poadalo i potem wyszlo ladne slonce to czemu nie a tu tak szaro :) Czekamy na pogode bo trzeba juz trawy kosic, i wreszcie skonczyc opryski na jarych moze to brzmi niedorzecznie ale juz drugi tydzien ojciec idzie nalewac wode do opryskiwacza i tylko odkreci kran i juz na polu pada :) jak tak dalej bedzie to nie zdazymy opryskac przed zniwami :) Jakas ta pogoda w tym roku nie jest sprzyjajaca ale co zrobic na tym polega urok rolnictwa ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a my mieliśmy wczoraj szczęście - 10 godzin bez deszczu - ładnie roślinki obeschły i wieczorem troche oprysków się zrobiło, niestety dziś znowu leje ;(


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Wczoraj tak w okolicach godziny 22 była u nas burza i bardzo mocno lał deszcz i długo ;)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

U nas jak nigdy ruch w polu od 4.30 rano zawsze pojedyńcze egzemplarze jeździły, ale z racji bezddeszczowej i bezwietrznej pogody do południa większość pryskała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj