SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
360P    4

U mnie od wczoraj siąpi. Na szczeście, bo już nawet dolne liście w rzepaku pousychały. Byliśmy z wujkiem przedwczoraj na jego polach, to tylko sporej dawki deszczu potrzeba. U mnie na wsi jęczmień, żyto, pszenżyto zaczęły sie kłosić wiec opady w samą pore.


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i juz napadal sie ;) Może do rana coś siąpnie jeszcze bo malo popadało ;(


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

U nas cały dzień z przerwami dzisiaj padało ;)

Ale tak porządnie zaczeło około 15 i tak przez pół godziny godzinę z przerwami ;]


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juchaf    0

hej!!! u mnie moze wkoncu bedzie konoec z nawadnianiem bo własnie pada deszcz i oby tak do rana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Łódzkie- przez dzień popadało, ale to nadal maaałłłoooo ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

koło Wrocławia już po deszczu, ale cały dzień niezły prysznic na zmianę z przebijającym się od czasu do czasu słońcem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

dokładnie jest tak jak mówi kolega wyżej... do tego chwile grat padał ! ;] teraz już przestało i tylko piździ, 2 dni ładnego deszczu... ale czy to starczy ? wątpie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Okolice Opola cały dzień co jakiś czas mżawka a jak zaczynał się mecz to zaczeło wiać :/ Mogła by być jakaś konkretna ulewa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

u mnie wczoraj padalo od 16 do nie wiem ktorej bo juz spalem troszke namoczylo ale wciaz malo ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4
... 2 dni ładnego deszczu...

 

Bracie u mnie z 2 dni prognozowanego deszczu pod drzewami ziemia nadal sucha, ozime wysychają, potrzebny jest deszcz, prawdziwy deszcz... wschodnia WLKP


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

u mnie warminsko mazurskie popadalo wczoraj wyszlo jakies 6mm czyli malo do tego wihura jak diabli sam ten pierdzielony wiatr wszytsko wywieje i tyle z tego bedzie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

A u mnie też w war-maz dopierdzielił piękny deszcz, najpierw mżawka lekko zmoczyła ziemię a potem piękny mocny deszcz, ale zbożom na piasku to i tak nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciula    0

W końcu deszcz i nas ratuje na lubelszczyźnie taraz tylko trzeba czekać na efekty


Wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

a w Olsztynie wczoraj nic porządnego nie było przez chwile tylko dobrze padało, poza tym to tak trochę dłużej ciapało,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

@fenol, ładnego czyli na przemian mrzawka z dość mocnym deszczem, aż się przeźiębiłem... ale chmury już odchodzą jest zachmurzenie ale deszczu jak na razie nie będzie... jak na moje oko wszystko leci na poludniowy wschód... ale to tylko moje obserwacje... dobrze ze już przestało wiać... no i dobrze też ze grad nie był zbyt mocny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

U mnie trochę pokropiło ale to trochę za mało już nawet nie widać że padał deszcz. Dzisiaj tylko wieje a deszczu nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Kuj-pom wczoraj od rana do ok 15 mżawka, wieczorem już słonecznie i wietrznie. (Wiem od Taty bo nie było mnie w domu)

Byłem na studiach w Poznaniu i tam padała mżawka od rana do ok 15. Po 15 niebo zrobiło się ciemne i lunęło okrutnie, padało przez ok 20 min.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Super juz po tejh suszy dzis widze ze mam ponad 1 tone oziminy w plecy z hektara. A teraz popadalo to tylko jare sie otpijaja i ntrawa zaczela szalec.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie by sie przydal jeszcze jeden deszcz bo z łąk nic nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj