SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

SIEWCA    24

W mojej okolicy ostatni deszcz spadł 25 marca. Wschody zbóż jarych zwłaszcza na cięższych glebach są tragiczne. Nawet zboża ozime zasilone azotem po deszczach wyglądają nie najlepiej, bo wysiane nawozy "leżą na polu ". Prognozy pogody mówią o suchej aurze do początku maja, jeśli się sprawdzą będzie niedobrze. Jak jest u Was ? Czy znów nas "ususzy" ?


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi    1

U mnie tak samo ,a deszczu nie widać.Zimno,sucho,tradycyjnie biednemu zawsze wiatr w oczy .

 

//Kolego nie cytujemy poprzedniego postu. Zapoznaj sie z regulaminem!!!! obowiązującym na forum

Edytowano przez Balzak
Cytowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

u mnie to w piątek padało tak pod wieczór i narazie starczy. myśle w tym roku susza nas nie ominie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

U nas podobnie... teraz najwiekszy dylemat będzie z sypnięciem drugiej dawki saletry... czy może cały czas dokarmiać intensywnie mocznikiem (z opryskiwacza/ dolistnie)????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry19    0

u mnie wczoraj padało prawie cały dzien, niezbyt intensywnie ale za to długo :) i znowu musze czekać zeby wjechac na niektóre kawałki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

u mnie wczoraj burza przeszla sam nie wiem jak bd ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie tak samo sytuacja zła. Nawóz leży, saletrzak lekko przypala żyto i ogólnie nie jest za ciekawie. Ziemia tak na głębokości ok 10cm jest mokra. I teraz mam dylemat czy siać QQ w suchą ziemie, w perspektywie braku opadów w najbliższym czasie raczej nie warto tym bardziej że prawdopodobnie przymrozki będą "dobijać". Siostra mówiła że w Białej Podlaskiej wczoraj większość dnia padało bez przerwy... A u mnie spadły 2 krople i sobie poszły dalej ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

U nas w piątek w nocy popadało nawet nieźle i teraz znowu na czwartek jakieś przelotne deszcze pokazują ale jak będzie na prawdę to nie wiadomo. A czy rok będzie suchy? Sądzę że tak (jak zwykle) i susza jak zwykle nas nie ominie.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
W mojej okolicy ostatni deszcz spadł 25 marca. ....

Ciesz się ze spadł.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
U mnie suszy nie ma,jeszcze nie wszystko zasiane bo mokro

No masz ok 50km do Białej Podlaskiej więc wszystko jasne. Ten rok do złudzenia przypomina poprzedni. Pamiętam rok temu w maju jak u mnie wszystko było na wyczerpaniu to jak jechałem do siostry to w okolicach Białej woda na polach stała...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

u mnie nie dość że deszcz padał ostatnio ok. 3 tyg temu to jeszcze dziś zapowiadają przymrozek do (-6C) a zboże te pierwsze już powschodziło nie wspomnie o sąsiedzie który siał 10 dni temu buraki kiełki są już na wieszchu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

U mnie też padało wczoraj prawie cały dzień , ale co tam taki deszczyk tylko na wieszku mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

a u mnie deszcz padal wczoraj, a pozatym i tak jest narazie mokro w polu.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

nie pamiętam już kiedy ostatnio padało, to był chyba śnieg ;) nawozy leżą na polu, niby kilka dni było pochmurno ale bez deszczu, u nas zawsze jak wszędzie pada to przejdzie bokiem i nas ominie, przydałby się choć mały deszcz teraz to i tak dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

U mojego znajomego na polu biją źródła nawet wejść się nie da na pole a wjechać ciągnikiem to w ogóle się nie mówi, i zawsze zapowiada to suchy rok ;)


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

A my w tamtym tygodniu ledow prze pole przejechalismy i zasialismy :)

Dziadek mówił ze jak brzoza wczesniej liscie pusci od olszyny to rok suchy a ile w tym prawdy to kto wie a w tym roku to tak rowno raczej ale sie okarze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U nas jak na razie jest dużo wilgoci jak siałem kuku w kilku miejscach ledwo przejechałem ostatnio nawet przeleciał ładny krajowy deszcz ;)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

U mnie sucho nie padalo od poczatku marca gdzies...<kuj-pom>

A tej wiosny z nawozami wjechalem wszedzie z palcem w nosie a zawsze dosiewalem gdzies po 2 tygodniach niz normalnie bo tak mokro...

Z roku na rok coraz suszej i nie da sie tego ukryc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy pokropiło ledziudko kilka dni temu ale to za mało :) a z wypowiedzi mateologów wychodzi na to że deszczu ma nie być bynajmniej w mojej okolicy przez jakiś czas ;)


Mój Sprzęt:
-Bizon ZO56
-Zetor Forterra 11441
-MTZ 82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
    • Przez Krzyszt0f
      Witam wystąpiła u mnie śniedź cuchnąca w pszenicy, i teraz pytanie czy mogę to ziarno dać do jedzenia świnią i bydłu? Czy dodawać coś do paszy dla bezpieczeństwa? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj