Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy to znów susza ?

1432 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1307 postów

Napisany 15 maj 2011 - 08:48

Czy to znów susza ? sory ale co Wam (nam) daje przewidywanie pogody ze znaków na niebie? Jak już pada to pada i nic więcej nie potrzeba. W prognozowaniu chodzi o to aby 2-3 dni przed wystąpieniem deszczu czy mrozu wiedzieć o tym, aby w porę dać nawozy albo wstrzymać się z opryskami. Przewidywanie z dźwięków dochodzących z nad drogi nic nie daje bo po co komu wiedza, że za pół godziny będzie deszcz?

Jeżeli mówimy oi prognozowaniu na kilka kolejnych godzin (tak jak kolega sugeruje), to ja obserwuje pogodę na kamerach internetowych rozmieszczonych po całej Polsce i widzę jak przesuwają się opady. To mi daje jakiś pogląd o wielkości zbliżającego się deszczu. Dla zainteresowanych w google wpisać Traxelektronik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy to znów susza ? Dzisiaj, 08:20
  •  

#1122 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 maj 2011 - 10:02

Czy to znów susza ? @Cichu-właśnie lotnisko słychać na dwa dni przed,a mgła na lasem co najmniej doba.więc chyba jest to wiedza przydatna.

#1123 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Maszyneria ;D

Napisany 15 maj 2011 - 10:10

Czy to znów susza ? no u nas w okolicach gdańska trochę popadało i chyba będzie jeszcze. najlepsze było to że ksiądz na kazaniu modlił się o ładną pogodę dla dzieci którzy dziś będą przyjmować komunię św. to jak wypowiedział "i żeby deszcz nie padał" to połowa kościoła wyszła Dodany obrazek .

#1124 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 maj 2011 - 10:17

Czy to znów susza ? fakt-tak drobno popaduje.

#1125 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9211 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 15 maj 2011 - 12:51

Czy to znów susza ? U mnie pada, bardzo dobrze ;) Zapowiadają upały to wzmocnia się zboża, żyto kłosy wydaje, pszenżyto jeszcze trochę.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1126 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 15 maj 2011 - 14:23

Czy to znów susza ? pada, pada, pada, pada, wrescie mocniej popadało inadal chwilami pada i wszystkie łaki odżyją hurrrra jestesmy uratowiani :D :lol:
i to mnie deszcz z zabawy wygonił i sie ciszyłem ze pada :D

Edytowany przez Filipoo, 15 maj 2011 - 14:26.

#1127 Share MarcinO10

MarcinO10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 15 maj 2011 - 17:39

Czy to znów susza ? Co do prognoz pogody polecam ten portal:sat24. Jak na dłoni widać wędrówkę frontów,oraz tworzenie się i przemieszczanie komórek burzowych.
W ciągu dnia mamy wizualny podgląd obszaru Polski, a w nocy całą Europę w podczerwieni.

#1128 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 maj 2011 - 19:55

Czy to znów susza ? po południ wypogodzenie a pod byle krzakiem sucho.

#1129 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 15 maj 2011 - 21:07

Czy to znów susza ? największy lans tego tematu chłopaki "Deszcz" a tak powracając do tematu to mogę się lansować bo pada i pada ale lepiej niech się teraz wypada a w żniwa niech będzie sucho bo inaczej to kaplica :)
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#1130 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1587 postów

Napisany 15 maj 2011 - 21:22

Czy to znów susza ? rok temu tez byla sucha wiosna i jak zaczelo padac 1 maja rano to wszyscy sie cieszyli,padalo 1 tydzien-spoko, 2 tydzien-zaczelismy sie niepokoic, 3 tydzien -powodz, 4 tydzien wielu nie mialo co zbierac,puste piwnice i stodoly,
dzisiaj tez pada,tydzien temu padalo, 3 maj tez, w poniedzialek wielkanocny lalo-wiec o plony sie nie martwie,jak u was susza to my na poludniu moze odrobimy straty z tamtego roku, kiedy nie bylo co sprzedac i nie skorzystalismy na dobrych cenach, a teraz to trzeba paszy dokupywac a to przy tych cenach to masakra.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9465 postów

Napisany 15 maj 2011 - 21:35

Czy to znów susza ? Sucha wiosna rok temu?? 6 dni w tygodniu padało.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#1132 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 maj 2011 - 00:14

Czy to znów susza ? na polnocy w tamtym roku ponad miesiac kropla deszczu nie spadla, jakos maj-czerwiec, w tym roku przez caly kwiecien i pierwsza dekade nie bylo zadnego opadu. za to w tamtym roku przez 3 tygodnie lalo non-stop po zasiewach rzepaku (a u wiekszosci w czasie koszenia pszenicy), a w tym roku woda na polach stala do konca marca. takze pogoda zaczyna byc dziwna :blink:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#1133 Share pasiu82

pasiu82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 maj 2011 - 19:47

Czy to znów susza ? Wy koledzy cieszycie się że pada, w woj. lubelskim są regiony gdzie rolnicy jeszcze nie wjechali na pole, tak jest mokro. Ja nie pamiętam aby w naszym regionie było tak mokro jak przez ostatnie dwa lata. Nadmienię, że w moim regionie nie ma żadnych większych rzek, nie jest to teren zalewowy. Taka sytuacja spowodowana jest bardzo obwitymi opadami zimą i wiosną.

#1134 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 16 maj 2011 - 19:55

Czy to znów susza ? ciekawe z czego tu sie ciezyc nidlugo to mi trawa zgnije na lace
jka komus brakuje wpdy to zapraszam moge sie podzieli B)

#1135 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 16 maj 2011 - 20:56

Czy to znów susza ? no podziel się-bo u mnie padało nawet obficie,tyle że 30 sekund-od piątku to tylko tyle pada że się nie kurzy.

#1136 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3240 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 19 maj 2011 - 08:58

Czy to znów susza ? Panowie jak tam u was z opadami bo u nas dln ślask znowu powoli zaczyna robić sie sucho czytałem na zachodzie EU susza też niezła
http://www.twojapogo...c-katastrofalna
http://www.twojapogo...-zasolona-gleba
a nasz minister ćwierka ze u nas będą dużo lepsze plony niż rok temu szkoda słów

Thug

#1137 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 19 maj 2011 - 10:35

Czy to znów susza ? kontrakt na pszenicę na listopad 249,5 euro/t, maksimum z lutego zostało przebite, zapewne nie bez przyczyny;] bądźcie dobrej myśli, mi przy tej cenie wystarczą ubiegłoroczne plony

#1138 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 maj 2011 - 13:51

Czy to znów susza ? kissmy... jestes optymistą ;) . W zeszłym roku czerwiec i początek lipca był bardzo suchy, ale susza zapanowała po majowych opadach przekraczających grubo ponad 200mm/m2.
W tym roku obstawiam dużo gorszy bilans wodny, a susza, susza to dopiero będzie i to zajebiaszcza , tak że ubiegłoroczne poziomy plonów mogą być tylko marzeniem.
Ale może oto chodzi B)

Edytowany przez xemit, 19 maj 2011 - 13:57.

#1139 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 19 maj 2011 - 15:37

Czy to znów susza ? Xemit a skąd tak pesymistyczne przypuszczenia, ja np obserwując modele pogodowe do końca maja widze sporo przelotnych opadów więc nie powinno być źle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3240 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 19 maj 2011 - 16:39

Czy to znów susza ?

Xemit a skąd tak pesymistyczne przypuszczenia, ja np obserwując modele pogodowe do końca maja widze sporo przelotnych opadów więc nie powinno być źle.

a na jakich modelach to widzisz bo najpopularnjiejszy czyli GSF pokazuje niedostatek opadów na drugą połowę maja i początek czerwca

Thug