SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

BSZ110    163

Idzie się naprawde wkur...! Oby nie było tego mrozu ani śniegu bo wszystko jest własnie w pełnym rozkwicie. Myslalem, ze rzepak cos sypnie a teraz jakby przyszedl mroz to o polowe mniej. Dziwne zeby w maju śnieg. Narazie leje, zobaczymy co bedzie pozniej. W nocy było +3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

U mnie pada, wieje. Aż się nie chce z domu wyjść. Przymrozki też zapowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

A u mnie slonce,lekkie chmurki i ponad miesiac bez deszczu tylko wieje strasznie. Mala pustynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

w pow. mińskim pogoda w miare troche zimno chmurki sa ale deszczu ni ma :rolleyes: a od jutra zapowiadaja pogode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

u mnie dzis w nocy lekko przymrozilo, dokladnie nie wiem, ale pewnie kolo -2 bylo. teraz wieje zimny wiatr i sie dosc mocno zachmurzylo. wpatruje sie w chmury i czekam na deszcz, bo oprocz wczorajszej mzawki nie padalo od konca marca. jesli do konca maja nie popada to wszystkie zboza uschna i nic z tego nie bedzie. a miastowi tylko sie ciesza, ze swieci slonce i jest upal. a potem narzekaja, ze wszystko w sklepach drogie. teraz przynajmniej maja troche zimno w majowke i nie ma ich widac tyle na wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

województwo łódzkie , pada od godziny dosc intensywny deszcz jest +5 a w nocy było około 0 ale przymrozku nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57
Napisano (edytowany)

Mińsk Mazowiecki pada deszcz nie intensywnie ale pada więc juz jest dobrze. Ale w nocy śnieg z deszczem i -2. Więc jutro może być ciekawie..

Edytowano przez Ursus11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

U mnie ponad +17 stopni, słońce, lekki wiaterek - Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

opolskie powiat nyski od rana padal deszcz a teraz snieg suszy nie widac oby mrozu nkie bylo bo bedzie bardzo zle

szczerze mowiac to jak patrze co jest w tv i na zdjecie zamieszczone w galerii to chyba mozecie sie juz obawiac spadku plonu oby jeszcze nie było mrozu ;/...u mnie pada ladnie drobny deszczyk , kałuze juz sie pokazały czyli wiadomo ze taki deszcz przystopuje susze.oby dzisiejsza noc była bez mrozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

dziś od rana przelotny deszcz spadło około 2,5mm ale na noc zapowiadają -4 byle sie nie sprawdziło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Daniel, nie gadaj...

pszenice już chyba szlak trafi...

 

 

Spokojnie, ma być -2 a nie -20. Okolice Siedlec - pada lekko, pochmurno i zimno. Dobrze że pada bo straty byłyby jeszcze większe gdyby przyszedł sam mróz bez deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Północno-zachodnia część opolskiego (pow.namysłowski) przestało padać śnieg stopniał, ale co teraz trzeba obawiać się o mróz, bo jak pada to mrozu nie ma. Matka natura dba doskonale o nasze nerwy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Deszczu nie było ponad miesiaca ;[ Zachodnio-pomorskie


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Ja sprawdzam pogodę na onecie i opady i temperatura zgadzają sie dosyć dokładnie z tym co pokazuje stacja pogodowa.

W niedzielę rano spadło 4,9mm a zapowiadali 4,5mm. Teraz w ciągu 2 godzin spadło 2,6mm i tyle deszczy mi w zupełności wystarczy, a na onecie zapowiadają że między 02-08 spadnie 20,9mm czyli w nocy ma być niezły potop bo 5mm to w sam raz ani woda stoi na polu ani przemoczy tylko 1cm, więc 20mm to ilość wody która powinna starczyć na miesiąc.

Raczej pól mi nie pozalewa, a przynajmniej rzepak i pszenica porządnie się napiją ale sądzę że niedługo ludzie nie będą narzekać na suszę ale na powtórkę zeszło rocznego maja czyli deszcz co dzień i 150mm opadu czyli norma 3-4miesieczna w jeden miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

prawie 3 tygodnie sucho i nadal sucho na deszcz się nie zapowiada,w nocy siwo,w dzień słonecznie zimno(+6),wietrznie-okolice kartuz-Kaszuby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

marekgizio - pogoda którą sprawdzałeś i się zgadza to pogoda na Onecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

niestety prognozy nie przewiduja deszczu na moje tereny w najblizszym czasie ;[ zboza juz szlag trafi. dobrze, ze kukurydze dopiero co zasialem, bo nie dosc ze sucho to jeszcze przymrozki. moze jak bedzie za 2 tygodnie wschodzic to sie warunki zmienia, ale czy z takiej suchej gleby w ogole wzejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ja nie wiem gdzie wy mieszkacie bo u mnie od paru dni co jakiś czas pada dzisiaj cały dzień,przed wczoraj też, kiedyś w nocy popadało więc na brak opadów nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj