SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mister    54

U mnie wczoraj dosłownie lało... zboża zamuliło w nizach ciekawe co będzie z mieszanki... a do tego grad wielkości owoców wiśni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie deszczu spadlo tyle ze na 2 tyg wystarczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

U mnie 3 tygodnie ani kropli,non stop wiatr poludniowo-wschodni.Idealne warunki do suszy ale na razie nam to nie grozi.Zobaczymy za miescia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

u nas susza od 2-3 tyg ale ostatnio w ciągu 3 dni padało 2 razy ale to mało za mało


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

U nas było sucho, wczoraj cały dzień deszcz,a wieczorem grad jak duże wiśnie.Buraki zamulone,a rzepak ścięty w 50 proc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Malopolskie okolice Krakowe niedziala ladnie popadalo :D

Poniedzialek co godzine w miare fajny deszcz :rolleyes:

 

Na jednym polu woda dalej po kolana stoi od zeszlorocznych powodzi wole juz susze niz wode po kolana w polach <_<


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

nom u mnie tez ladnie dolalo ale moglo jeszcze poczekac tydzien bo mam jeszcze jedno pole do obrobienia a juz bylo prawie suche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

U mnie trochę pokropiło dziś, akurat susza mi nie przeszkadza, tylko że u mnie w firmie woda w kanalizie deszczowej stoi w rurach bo niema gdzie odpłynąć a jak przerwe rurę to się robi cofka z pobliskiego stawku bo tam się gromadzi. A wszystkie lata było ok. Więc trochę pokrapiać by mogło żeby się nie kurzyło ale nie za dużo by ta woda sobie mogła zejść wkońcu. Pozatym nie pada raptem może miesiąc a już się martwicie suszą, co będziecie pisać jak nie będzie padać ze 2-3 miesiące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Dla Ciebie miesiąc bez deszczu to jest raptem miesiąc? To już jest susza 2 stopnia. W łódzkiem w nedziele dość porządnie sypło, całe szczęscie bo już robiła się masakra na polach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

U mnie trochę pokropiło dziś, akurat susza mi nie przeszkadza, tylko że u mnie w firmie woda w kanalizie deszczowej stoi w rurach bo niema gdzie odpłynąć a jak przerwe rurę to się robi cofka z pobliskiego stawku bo tam się gromadzi. A wszystkie lata było ok. Więc trochę pokrapiać by mogło żeby się nie kurzyło ale nie za dużo by ta woda sobie mogła zejść wkońcu. Pozatym nie pada raptem może miesiąc a już się martwicie suszą, co będziecie pisać jak nie będzie padać ze 2-3 miesiące?

Za 2-3miesiące suszy to ja będe się martwić jak to przyorać bo kosić to nie bedzie czego. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

W końcu się doczekałem wczoraj i dzisiaj zaczęło padać a już sie obawiałem,że na polu wszystko wyschnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

u nas troche popadało na conajmniej 6 cm ziemia przemiekła..na podwórku stały niewielkie kałuże ale zawsze cos. dzis juz pryskalem jeczmien ozimy bo grzybki mi zaatakowały...łódzkie okolice poddębic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

tomaszpa1 a dokladniej to skad jestes

mieszkam 5 km do zadzimia i u mnie po tym swiatecznym "deszczu" to przed poludniem juz sie mocno kurzylo na polu

 

moim zdaniem obecny rok wyglada tak samo jak 2009,kwiecien suchy,maj juz troche wilgniejszy a pozniej byla kleska urodzaju

teraz jest koniec kwietnia i lada dzien trzeba bedzie zaczal deszczowanie bo nawozy wieloskladnikowe lezy na polu w całosci


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Pow. sępoleński bez deszczu od miesiąca. Sucho i tylko jak zawieje to się burze piaskowe tworzą. Będzie trzeba plebanowi na msze dać o deszcz :lol:


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Powiat Żnin w kujawsko-pomorskim - brak opadów. W promieniu 10 km popadało a u mnie nic. Zapowiadają kolejny tydzień bez opadów. Trochę szkoda bo woda by się przydała!


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

pow. Ciechanów, gm. Grudusk też sucho patrząc w prognozy na początek maja ma coś popadać.

 

Nic nam nie pozostaje tylko czekać cierpliwie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

U nas w opolskim wlało tyle, że po polnych drogach nie da się jezdzic a o polach nie wspomne. Wkoncu przyszedl ten upragniony deszcz. Teraz rzepak pociągnie nawozu i pszenica rowniez. Oby u Was tez popadalo bo jak nie bedzie deszczu to wiadomo, plon marny. Powoli trzeba by bylo prysnac rzepaki a jak narazie tylko deszcz w pogodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kuj-pom okolice Rypina 0 deszczu. Dziś wjechałem na pozostałe 2 ha torfu z saletra i niewiele się zapadałem, toż to klęska suszy w takim wypadku. Na polach oziminy powoli usychają, jare dawno wzeszły. By trzeba dać II dawka N ale w takim przypadku trzeba czekać. Pszenżyto jeszcze dobrze się trzyma bo 5 dni temu dałem dolistnie basfoliar.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

woj. łódzkie pow. skierniewicki w Wielkanoc spadło duużo deszczu :D


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

ja wszystko rozumiem, robota w polu, naczelnicy też nie mają czasu, ale niech ktoś połączy w końcu te tematy o suszach

 

połączone ;)

Edytowano przez milanreal1

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

ja mieszkam w tym samym rejonie co myndai i na suszę na razie nie narzekam ale jak by jeszcze popadało to by było dobrze..


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Lubelskie... sucho!!!!! w polu aż się kurzy tylko w niedziele pokropiło z 10 minut i tyle oglądałem pogodne na 16 dni to cały czas słońce 0 kropli deszczu ;[ , chyba zapowiada się niezła susza przynajmniej u nie których :(


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj