SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

west    46

Moja babcia powiadała ,,jeszcze nigdy tak nie było żeby wszystko w polu zgniło" , mam nadzieję że to się sprawdzi i da nam w końcu zebrać to co urosło. Jeszcze nie miałem okazji opryskać jęczmienia ozimego roundapem przejazdy zielone i przebiła mi pszenica, jęczmień natomiast klos załamuje. Jak nie leje to znowu wiatrzysko pieruńskie a obok sąsiada jęczmień jary i boje się by nie zniosło na jego pole bo będzie afera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

noo u mnie juz drugi dzien pogoe wczoraj mialo padac i dzisiaj tez a jest sloneczko i mozna powiedziec goroca (az sie zastanawialem czy nie jechac nad wode) cos czuje ze ciezko bedzie z wyjazdem z pól z rzepakiem... Sprawdzalem dzisiaj jeczmien ozimy to ziarna juz twarde do zbioru mysle ze dwa dni upalu i mogli by kosic za tydzien ale przejazdy jeszcze zielone


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Tak czy siak uważam, że w żniwa będzie dużo deszczu i ten kto będzie miał swój kombajn będzie kosił, ci co nie mają będą musieli niestety czekac aż inni skończą u siebie, bo raczej nikt przy takiej pogodzie jak teraz nie zostawi swojego zboża i pojedzie na usługi


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Skąd wiesz jaka będzie pogoda za 2-3 tygodnie, przecież przy widocznych już dokładnie zmianach klimatu to wielka niewiadoma, nawet synoptycy często nie potrafią przewidzieć pogody na następny dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Panowie u mnie co dzień leje nie ma suszy już :) Może teraz trzeba założyć temat : Czy to pora deszczowa :D:)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Ja narazie nie mogę narzekać opady nie są małe ale wystarczy jeden dzień pogody i wszystko wsiąknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

wsiąknie..., padało by jeszcze 2 tygodnie i też pewnie by później wsiąkło tylko jak wytrzymają ten deszczowy maraton zboża, skoszone łąki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

przez dwa dni bylo ladnie slonecznie bez deszczu a dzisiaj znowu pada i jutro tez ma padac....co za pogoda!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0
Ja narazie nie mogę narzekać opady nie są małe ale wystarczy jeden dzień pogody i wszystko wsiąknie.

 

zależy gdzie na glinie czy na jakimś dołku to już mi z miesiąc woda stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

to prawda...u mnie w okolicach sa same piachy i woda wsiaka jak w gabke ale tam gdzie sa ziemie gliniaste to woda juz od bardzo dawna stoi i wydawalo sie ze juz powoli bedzie opadac to sie dzieje wrecz przeciwnie jest jej coraz wiecej bo caly czas pada!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Teraz juz leje a nie pada zasialismy qq po resztkach burakow a teraz tam woda stoi juz chce wschodzic a nie moze bo ja zalalo. KIEDY bedzie juz cieplo?? kiedy przyjdzie lato jak dawniej?? Ja teraz nawet nie mysle o zniwach bo trzeba pierwsze sianokosy zakonczyc a teraz nic nie mozna robic w wakacje to zawsze bylo cos do roboty a w tym roku nie mam teraz nic do roboty :D:)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ja na brak roboty nie narzekam ale zamiast robic a wpolu to caly czas sie cos remontuje zeby nie tracic czasy.....krazy takie powiedzenie "jaki pierwszy pokos takie zniwa" mam wielka nadzieje ze sie to nie sprawdzi....w przeciwnym razie chyba nic nie zbiore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas od dwóch tygodni pada prawie codziennie i to ostro jak pada to woda w grządkach ziemniakach jeszcze jest a kto zbiera łąki na suszone siano to będzie wywoził na obornik :D.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Skąd wiesz jaka będzie pogoda za 2-3 tygodnie, przecież przy widocznych już dokładnie zmianach klimatu to wielka niewiadoma, nawet synoptycy często nie potrafią przewidzieć pogody na następny dzień.

 

Nie wiem, ale skoro regularnie wali deszczem u mnie od początku maja to wątpie, że w najbliższych tyg. się to zmieni, chociaż w tv zapowiadają lato od poniedziałku. No cóż, dobrze by było gdyby mieli rację


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W TV różne rzeczy mówią.Jak oglądałem pogode to ma lać jeszcze we wtorek,a znów w internecie jest tak jak piszesz że ma być pogoda już w poniedziałek-daj Boże.U mnie naszczęście nie ma podtopień i stojącej wody w polu,a już kilka kilometrów dalej wszystko zalane łącznie z domami :D.Pozdrawiam


Praca wszystko zwycięża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Już z miesiąc czasu synoptycy mówią że pogoda ma być od poniedzaiałku, tylko od którego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ja juz przestalem patrzyc w prognozy.....teraz patrze w niebo i szukam upalow....jak na razie bez skutku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Chyba w końcu kiedyś przestanie padać, ale podobno jeszcze nie w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

U mnie wcale deszczu nie jest za wiele, wystarczy to sprawdzić na polach pokrytych intensywnie rosnącą roślinnością. W śródpolnych stawach wody nadal nie ma. Dziś jest pochmurno, ale zapowiadanego upału i deszczu nie widać. Komu pada to pada bez umiaru, ale niebawem znów będzie .....susza.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie podobnie. Niby deszcze padały a na polach sucho :D Widac ze ziemia jest mocno wysuszona.... wszytko gdzieś w głąb idzie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj