SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

pynczor    15

a u mnie zacina równo woda w rzece sie podniosła żeby tylko nie zalało mi pola.... o siano sie już nie martwię ale co dalej..?


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

jak nie masz siana to sie ciesz....deszcz dobry dla zboza szczegolnie teraz gdy klosy nabieraja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie w ziemi jest tyle wody że na kłosy starczy. Ja kurde żałuje że trawy nie ściąłem bo u mnie 6 dzień pogody. Spokojnie siano bym zebrał.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

6 dni pogody to byś miał dobre siano u nas jak narazie najdłużej to 2 dni pogody z rzędu, ;) o suszy to już ze 3 tyg temu można było zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie dzisiaj w nocy takie oberwanie chmury jakiego jeszcze nie widzialem..burza plus troche gradu(na szczescie nie za duzo i tylko przez kilka sekund)mam nadzieje ze zboza jeszcze stoja.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

To lepiej sie zajedz popatrzec czy stoi zboze bo u nas gdzie robili z woda tak ziemia nasiakla ze zboze sie krzywi :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

U nas w tamtym roku całe żyto się pokładło, w tym roku jak narazie przeszło parę ulew ale zboża się trzymają dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

u mnie jak narazie rzepaki pokładło ale itak wysokie nie były tego roku i jeczmienie ozime kreci

a z pszenica to zobaczymy

 

ale pada i pada cały czs i ma padac do konca tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Wacek21 nie bylem tylko gadalem z tata jak tam wyglada to mowil ze wszytsko jest ok....kamiec z serca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metys    0

U mnie już od kilkunastu dni cały czas pada przestaje tylko na kilkanaście minut dziś od rana do popołudnia była ładna słoneczna pogoda ale znów zaczeło padać a synoptycy zapowiadają cały czas deszcz. :):D. A niektórzy nawet łąk nie zdążyli pokosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek32    0

No niestety grozi nam. W małopolsce pada i pada, aż mi sie przypomina podobny klimat a później powódź z 97 czy z 98 roku. Jak narazie nie zanosi sie na to, zeby lipiec, sierpien jakos slonecznie sie zapowiadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

a ja mowie ze na wszytsko przyjdzie pora.byl miesiac suszy to teraz niech pada...wiadomo kto ma siano to tragedia ale sam tez mam siano(na szczescie nie duzo bo tylko hektar)ale wole deszcz.co prawda juz go jest pod dostatkiem na kilka ladnych tygodni ale jak na razie nie narzekam ze za duzo wody....ale swoja droga moglyby juz przestac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas dzisiaj pogoda szaleje :) Raz pada raz siwieci slonce raz pada grad a raz wieje, no oszalec mozna :) Ja tez mam siano na polu i to jest tragedia bo jeszcze w tym roku nic nie zebralismy, chociaz dla QQ deszcz jest dobry ale bez przesady :) u nas pada od ostatniego tygodnia maja :) Niby od piatku ma byc poprawa pogody ale ciekawe na jak dlugo?? mam nadzieje ze na dluugi czas :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

wlasnie tego sie boje...na szczescie u mnie wszystko stoi bo nie bylo siane za gesta i zboze do tego czasu nie bylo takie bujne tym samym sloma jest o wiele mocniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Jest tak sobie. Co prawda dziś już (na razie...) nie pada, ale wczoraj 'lało' cały dzień. Sianokosy w ogóle nie zaczęte (na szczęście), bo od początku czerwca najlepszy wynik to dwie doby bez deszczu. W kwietniu suszyło, gdy deszcz był potrzebny, ale teraz to już zaczyna być przegięcie. Mam do zebrania 20ha swojego plus to co 'po ludziach' koszę, więc jeśli szybko nie zrobi się pogoda to będę miał znów sianokosy razem ze żniwami...

 

Swoją drogą to ciekawe czy nam tam Admina nie zalewa, bo gmina Marcinowice płynie, a to są jego okolice.

Ja na szczęście mieszkam już bardziej w górach, więc tylko jak zwykle klasycznie podtopiło mi piwnicę, ale tak to jest czasem parę razy w roku, wystarczy jedna większa ulewa.


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

to borze że mieszkam prawie na równinach ale prawie robi wielka różnicę;p a u mnie od jakiś 10 min leje na 2 łąkach które cudem zebrałem woda po kostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Przez ostatnie kilka tygodni to u mnie nawet ziemia nie obeschnie cały czas tylko leje i leje... A co do tematu to o suszy nawet nie mam mowy i nie ma śladu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek32    0

Nie ciekawie sie zapowiada. Czekaja nas "mokre żniwa" oraz wyławianie zgnitych ziemniaków. Dziś zresztą juz gdzieś w TV slyszalem, ze male rzeczki wylewaja itd itd, poczekajmy miesiac to i wisla bedzie rozrywac nasze niekoszone od 98 roku dziurawe wały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj