SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

samczyk1991    83

Zaraz będą 2 tygodnie, deszcz pada codziennie, nawet 3 burze były i solidnie popadało. Trawa pięknie rośnie , za 2 tygodnie rozpoczynam sianokosy, więc puki co niech pada ;)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

U mnie teraz znowu leje ;) Już niemam na to słów


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Podzielam twoje zdanie u mnie można powiedzieć pada, pada i pada. W nocy taka "zlewa" była że wody w garażu po kostki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

południowa wlkp pada i pada jeden gość suszył siano 2 tygodnie.Deszczu już starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Jakieś pół godziny temu przeszła u mnie burza, przez dobrych kilka minut lało tak że światu widać nie było. Teraz na podwórku mam jeziorko ;)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

a ja sie ciesze ze pada. zboza od grzyba opryskane wiec moze nic na nie nie wejdzie pomimo tak duzej ilosci deszczu. woda w gruncie bedzie to i bedzie ladne ziarnko, nadrobi straty, bo przez susze troche slabo sie pokrzewilo. a jeczmien to pewnie bedzie jak las... hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1204    2

Teraz już by mogło przestać padać co skosimy laki i ususzymy siano :) a potem możne znowu zacząć padać az do żniw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

teraz chyba nikomu susza już nie doskwiera tylko co bedzie jesli jeszcze z dwa tygodnie popada. ja mam popryskaną pszenicę trzy krotnie od grzyba i jest jeszcze zdrowa, ale u ludzi co chcieli zaoszczedzić to zielony jest już praktycznie tylko kłos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tego deszczu jest juz za duzo codziennie pada i pada no i dłuzszej poprawy pogody nie nadaja bedzie fajnie jak tak bedzie do zniw a w zniwa sie nie da na pola wjechac o koszeniu łak juz nie mówie.

 

Plon pewnie bedzie dobry tylko cena niewiadomo jaka bedzie ;)

 

 

Jak tak popatrzyłem na długoterminowa prognoze która sie raczej nie sprawdza to pod koniec czerwca poczatek lipca upały wracaja a potem znowu deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

u mnie o suszy nie może być mowy prawie codziennie pada i jeszcze ma padać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Pada,chyba będzie zajeb...ty urodzaj-a napewno to lepsze od suszy.Wszystko walnąłem na sianokiszonkę z tydzień temu i z głowy,kuku opryskana,tylko trochę za dużo błotka pomiędzy oborą a gnojownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Dobrze na razie niech pada ;] Chociaż kukurydza będzie jak nie przyjdzie susza ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

ale kukurydza lubi deszcz i ciepło więc jeszcze bym taki pewien nie był bym, a co do deszczu to mój tato mówił że jak na piotra i pawła pada deszcz to będzie aż do urszuli padać


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie pogoda caly czas w kratke dwa dni slonce dzien deszczu....dla zboza raj...dla ludzi ktorzy robia siano przeklenstwo....problem jest jak ktos ma jedno i drugie i na jednym i drugim mu bardzo zalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas o suszy zapomniano. Czy na dlugo?? okaze sie jak przestanie padac i wreszcie wyjdzie slonce. We wsi ludzie juz pozapinali hedery, stoja na podwórku i pada na nie deszcz. Podobno od przyszlego tygodnia ma juz byc dobra pogoda, oby bo saino juz przeroslo a dpoiero soksilismy moze 1/4 ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj