SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

m11031993    3

a u mnie tak teraz leje że oberwanie chmury :) nareszcie ruszą trawy bo było kiepsko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

U mnie susza i deszczu nie widać. A w dodatku w studniach w okolicy zaczyna brakować wody pitnej. :) To jest dopiero kleska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

U nas dzisiaj niebo wygladało strasznie ale juz sie przejasniło :) Moze jutro popada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52
a u mnie tak teraz leje że oberwanie chmury :) nareszcie ruszą trawy bo było kiepsko :P

 

 

tylko pozazdroscic ciekawe kiedy ja tak bede mogl napisac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
czego sie tak tej suszy boicie? Pasuja wam te ceny co sa teraz na zboza? Ja tam uwazam ze ta susza to nic zlego i przynajmniej po zniwach dobrze swoje produkty sprzedamy ;)

Uważam podobnie,producenci trzody też nie powinni stracić gdyż przy słabych plonach podaż żywca nie przekroczy popytu.Wysokie plony przy dzisiejszych cenach 400/t w żniwa spadną do 300/t a to może być gorsze od suszy ,gradu,powodzi i wszelkich plag ,łącznie z egipskimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Witam wszystkich :P

Ale Panowie nie oszukując się jak plony będą niskie to cena za nie będzie bardzo wysoka a nie to co w tamtym roku niska cena a towaru dużo.

A wracając do tematu to u mnie może dzisiaj lać bo jakieś chmury nacieraja na mnie ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gago ja również z Lubelskiego i zanosi się na deszcz mocno wiatr wieje i chmurki czarne myślę że może w nocy popada a dzisiaj rozsiałem nawóz na łąki ach byłoby jak w bajce ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'masseyferguson6140' no to by pasował deszczyk na nawóz ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

po to jest forum kazdy moze wyrazic swoja opinie -> podsumowywujac niema tego zlego co by na dobre nie wyszlo:D


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

dzisiaj sie budze rano patrze przez okno no i fajne chmury burzowe ida. myslalem ze bedzie padac. jak to sie mowi?? nadzieja matka glupich?? wiatr wszystko przegnal i zostaly tylko pojedyncze chmurki. a na noc zapowiada sie przymrozek czyli o deszczu mozna zapomniec. jeszcze ma padac w srode no ale nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4
@lukotek a jaki bedziesz miał dochód jak skosisz 2 tony pszenicy z ha?? Chyba ze w twojej okolicy susza nie jest tak odczuwalna bo u mnie jest ;)

 

SUSZA to chyba w całym kraju jest odczuwalna


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

z dzisiejszego deszczu nici. miało padać spadło parę kropel i tyle. ciekawe co będzie dalej z tym deszczem jak nie popada to mi wypali owies na6 klasie.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

u mnie na słabszych kawałkach wysycha pszenica ozima...katastrofa... dobrze trzyma się tylko łubin. Kurcze ile kapuchy poszło w ziemie a tu klops, mam nadzieję że cena zbóż będzie przyzwoita.


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

U mnie jeszcze nie padało,ale zasiałem kukurydze więc może padać(przez to chodzenie do szkoły się nie wyrabiam).Jak ktoś pisze,że padało to piszcie z jakiego województwa.Ja jestem z wielkopolski.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
'masseyferguson6140' no to by pasował deszczyk na nawóz ;)

Niestety ale w nocy tylko troszkę popadało lepsze to niż nic słuchałem pogody i znowu zapowiadają deszcz oby ich prognozy się sprawdziłby czy w ogóle gdzieś w Polsce ten nocy popadała?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

W mojej okolicy nie padało juz trzy tygodnie,ostatni deszczyk tez nie był obfity i nie zanosi sie na deszczyk bo dzis swieci słonko od samego rana,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Dzisiaj start z nawozami na większość upraw z nadzieja ze popada. Gorzej jak nie...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcin może się wstrzymaj?.Zapowiadają deszcze na Lubelszczyźnie troszkę pokropiło.i zapowiada się na deszcz.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

oj panowie zgroza u mnie nie padalo ponad miesiac wszystko usycha ziemia na ciezszych kawalkach popekala nie wiem co to beedxie ale raczej nic nie bedzie jak nie popada wczoraj tez u mnoie byly czarne chmury i co mi z tego jak wiatr wszystko rozegnal i nic nie popadalo ani kropli nawet miastowi oczywiscie co madrzejsi mowia ze to juz kleska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"miastowi oczywiście co mądrzejsi" Timasz miastowi są zadowoleni ponieważ mają gdzie się opalać i wcale nie są mądrzejsi.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja nawozy posiałem w ostatni dzien kwietnia z nadzieja ze popada niestety przeliczyłem sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

U mnie wczoraj padał deszcz od godziny 17 do 20 nawet sporo go napadało:) akurat skończyłem siać kuku jak zaczoł podac ;)


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja tam czekam z 2 dawka nawozu na pszenzyto az bedzie deszcz bo inaczej to nie ma sesu ponoc cos dzisiaj w nocy popadało ale niezaduzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj