Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case JX 90 czy Proxima Plus 90

96 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 22:20

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Wiecie możecie w to nie wierzyć co pisze bo zawsze ktoś się znajdzie co ma coś do innej marki. Zetor też nie jest najlepszy ale wydług mnie za takie pieniądze co Zetor oferuje ciągniki to niczego lepszego w Polsce nie dostaniesz.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Dzisiaj, 03:32
  •  

#62 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 29 kwiecień 2009 - 14:59

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Kolego Gorzupiak skoro piszesz że ,,Popularność Zetora bierze się tylko i wyłącznie z ceny części zamiennych '' -- a przecież są marki które mają tańsze części od zetora i jakoś nie są tak popularne...

a po za tym sądzę że nie ma co porównywać zetora z koncernem CNH tak jak ktoś wyżej napisał że to nie ta liga... zetor jest dużo mniejszym koncernem ale sobie bardzo dobrze radzi... i przynajmniej zachowuje niezależność :D

#63 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 15:31

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 jak cytujesz to cytuj całość a nie wyrywaj pojedyńczych wyrażeń z kontekstu bo to całkiem zmieniło sens mojej wypowiedzi :D

Napisałem:

"Popularność Zetora bierze się tylko i wyłącznie z ceny części zamiennych no i dość dobrej "znajomości" i pewności do marki Zetor" :D
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#64 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 18:46

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Dobra ludzie spokój. Kończmy ten spór.
A tobie Gago powiem coś takiego że traktor to nie napój że zrobią cały zbiornik i naleją do butelek i większość będzie miała ten sam smak i zawartość poszczególnych dodatków, tylko to wielka skomplikowana maszyna, tysiące kabli i przycisków(oczywiście mówię o nowszych modelach) a robi go człowiek który jest tylko człowiekiem i może zrobić błąd, nawet jeśli ma do dyspozycji najlepsze maszyny którymi buduję ten ciągnik to i tak jest coś takiego jak błąd systemu i każda nawet najlepsza maszyna może zawieźć. To zależy na jaki trafisz ciągnik i kto nim będzie jeździł bo jeżeli ci twoi kumple mieli bardzo dobrze zrobione case a paliły im 18 litrów to im nawet C-330 by spalił 10 litrów. Człowiek aby robić musi jeść a ciągnik pić paliwo, jeśli człowiekowi dasz dużo roboty i ani chwili odpoczynku to na pod koniec dnia że tak brzydko powiem opierdo.... nawet 5 litrowy Garnek bigosu a ciągnik tez musi spalić żeby zrobić.
Nie wykluczone jest że mógł im się zły wyrób trafić, nie zbyt dobrze wykonany albo uszkodzony podczas transportu, lub po prostu komputerek zgłupiał dam taki przykład otóż mojemu bratu komputer w daewoo nexii 1.5 benzyniak zgłupiał i jak na silnik 1.5 powinien spalić z 8 góra 10 litrów benzyny a palił 15 góra 17 litrów i podjechał to serwisu podłączyli laptopa pod komputerek i naprawili i teraz pali 8 litrów i to nie jest zmyślona historia tylko prawda, z ciągnikiem może być tak samo. No ale przejdźmy dalej gdyż twoi kumple mogą też do tych swoich case za duże maszyny dawać i dlatego tak dużo paliły.
Są różne wersje i różne rozwiązania,np koledze z tego forum nie będę ujawniał nicka MF 3080 pali 10 litrów w orce a mojemu dalszemu sąsiadowi taki sam MF pali 15 litrów w orce a mówił że mu nawet do 20 litów dochodziło.Tyle że to oczywiście używka ale te też nie muszą być nowe które Gago opisuje.

#65 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 29 kwiecień 2009 - 19:01

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Właśnie zakończmy ten spór i powrócimy do tematu bo panowie sądzę że jeden drugiemu nic nie wytłumaczy tylko będziecie pisać bez końca...

A sądzę że autor tego tematu chciał aby mu doradzić który model wybrać a nie napisać który koncern gorszy... a po za tym to każda nawet najlepsza maszyna ma jakąś wadę... :D

#66 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 08:36

Case JX 90 czy Proxima Plus 90

Tak ale z tego co wyczytałem to chodzi ci o case JX 80 tak oczywiście JX do 80 są słabo wyposażone, mało elektryki, brak klimy, 2 lampy z tyłu na dachu i wąskie opony.
Ale ja mówiłem o JX 90 i JX 95 i one mają w standardzie klimę, szersze kapcie, 4 lampy na dachu z tyłu, i tyle wiem ale może coś jeszcze.
Więc to ty kolego @jan2130 jesteś w błędzie gdyż nie czytasz dokładnie a potem się wymądrzasz, napisałem,że w wersji 90 i 95 w poprzednim poście więc na drugi raz najpierw przeczytaj dwa razy zanim komuś wytkniesz błąd, którego nie ma.

Witam Kamillo0 po pierwsze co ty taki nerwowy po drugie skad masz informacje o dodatkowym wyposazeniu od dilera czy od kolegi ktory sie chwali ze dodatkowe wyposazenie dostał za darmo bo znam paru takich przechwałków co to niby tyle utargowali na ciagniku ja pisze to co mi diler powiedzał :D
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#67 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 17:02

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Po pierwsze to ja wiem to od kumpli i widziałem te case, jeździłem, wybierałem i oni sie wcale nie przechwalają bo sam sprawdziłem co tam maja w tych maszynkach.
A po drugie co myślę że ci wystarczy to byłem z kumplami u dilera po case oba i wiem co gdzie co za dopłata i wogóle. W wersji JX to prawie wszystko wiem co za dopłatą a co w standardzie oczywiście w piomar agrotech, gdyż tam zakupione zostały te ciągniki.
A moi kumple to wcale nie mówią że utargowali dużo gdyż szanują pieniądze a szczególnie teraz gdy cena mleka spadła i gdyby w piomarze nie było tanio oczywiście biorąc pod uwagę wyposażenie to by tam nie kupowali maszyn.
A ja wcale nie jestem nerwowy tylko spojony ale po prostu chciałem uświadomić cię że się mylisz.

#68 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 17:09

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 niestety klimy nie ma w standarcie rowniez w jx90 i 95 i do ceny podstawowego modelu trzeba doliczyc to udogodnienie jak rowniez szerokie opony dodatkowe oswietlenie, poszerzenia blotnikow, tylne obciazniki, haki cbm no i teraz mozna jeszcze doplacic za elektorohydr. wlaczanie przodu i blokady i chyba fotel pneumatyczny.

#69 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, motoryzacja, hodowla bydła mięsnego

Napisany 30 kwiecień 2009 - 17:29

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 a który jest cięższy z pełnym zestawem obciążników?

#70 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 30 kwiecień 2009 - 21:42

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 W JX 90 i 95 są 4 lampy na dachu z tyłu a nie 2 i szersze kapcie niż w JX80, co do klimy to się nie będę spierał ale wtedy w piomiarze jak brali moim kumple to były w standardzie,już takie ciągniki stały 90 i 95 z klimą tylko te mniejsze bez albo za dopłatą.

A o co pytasz @mikic360?? O JX 90 i 95, który cięższy czy o proxe i JX??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share mikic360

mikic360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, motoryzacja, hodowla bydła mięsnego

Napisany 02 maj 2009 - 10:02

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 tak który jest cięższy proxa 90plus czy jx95 ale z zestawem obciążników

#72 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 02 maj 2009 - 11:29

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Koledzy poczytałem ale jadka wyszła wam z postu a kolega chciał tylko zapytać. Więc kolego mateusz07120 moim zdaniem zdecydowanie stawiam na ZETORA Proximę PLUS 95 moc 90KM. Po pierwsze nie można porównywać Case JX 90 z ZETOREM Proximą Plus tylko z Proximą 95 zwykłą. Jeżeli jako główny ciągnik to zdecydowanie Proxima PLUS. Posiada skrzynię 16x16 z półbiegiem, wałek załączany elektrohydraulicznie, udźwig podnośnika 4150kg(dwa siłowniki wspomagające), jest dłuższa i cięższa od Case JX a zresztą moc 90KM w Zetorze podawana jest wg normy ECER24 90KM a według normy ISO 14396 97KM, czyli tej jaka jest w Case JX czyli w Case masz moc mniejszą do dyspozycji więc kupujesz w Case nie 90KM ale mniej. Pokazał to test w TOP Agrar gdzie porównano 80KM New Holland TDD(odpowiednik Case JX 80) i Proximę 8441 różnica na wałku była około 10KM na plus dla ZETORA. Zużycie paliwa na wyprodukowanie 1KM mocy w obu ciągnikach było jednakowe. Udźwig w Case 3565 kg ale brak siłowników wspomagających. Osobiście nie wybrałbym CASE JX bo dla mnie to ciągnik słaby (niech się tylko użytkownicy nie zlecą i mnie nie linczują bo to moja prywatna opinia), wiem co mówię po kilku latach użytkowania wyjdzie co i jak. Ceny serwisu koszmar porównajcie ceny np. pompy paliwa, hydraulicznej sprzęgła, szyb, przekaźniki, końcówki drążków itd.
Zetor dla mnie ma bardziej komfortową kabinę, rejestrowany jest na 2 osoby obecnie siedzenie boczne to standard.
Dla mnie ważne jest że za 15 lat użytkowania (przykładowo) łatwo jest wykonać remont silnika tuleje są wymienne, a w Case nie.
Wybór i tak należy do Ciebie i nie ma o co się kłócić. A co do maszyn Case jak rozmawiałem z mechanikiem powiedział krótko do 2000 roku był to oryginalny Case, moja ulubiona seria to MX MAXXUM po tym roku Case to prawie to samo co New Holland kolor i wyposażenie inne pewne modele się różnią i wtedy mechanik już tak pozytywnie się nie wypowiadał.
Jeszcze jedno był taki czas że JohnDeere sprzedawał na rynki chyba Ameryki południowej ZETORY pod nazwą JohnDeere i w kolorze zielonym z felgami żółtymi więc skoro wtedy taka marka to robiła więc Zetor taki najgorszy nie jest. Sam takie ciągniki w Polsce sprowadzane widziałem.

#73 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 02 maj 2009 - 21:15

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Wiesz mikic360 tego to ci nie powiem bo nie wiem ile ważą te ciągniki a na stronach głównych tych maszyn też nie ma ich wagi.

A co do kolegi wyżej to wynalazków i podróbek ciągników jest dużo na świecie więc to o niczym nie świadczy. No i nikt tu nie mówi że zetor jest słaby tylko że firma CNH jest lepsza od firmy Zetor bo to akurat jest prawda. Chyba logiczne,że produkująca 4 marki CNH jest potężniejsza od produkującej jedną markę Zetora. No i CNH nie zmieniając barw swych ciągników ani marek sprzedaje je w ameryce, azji, afryce i europie a zetor nie zmieniając barw i marki sprzedaje swoje produkty tylko w europie i chyba tylko w paru krajach.

#74 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 03 maj 2009 - 01:13

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 tu się nie ma nad czym zastanawiać tyklko case bo zetor, zetor to ciągnik niższej klasy

#75 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 maj 2009 - 08:55

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 ale tu nie dyskutujemy czy lepszy (większy, bardziej innowacyjny itd.) jest koncern CNH, czy Zetor, bo tu nie ma o czym dyskutować, tu rozstrzygamy pomiędzy JX i Proxima plus i w tym przypadku zetor jako ciągnik główny, będzie lepszy, ze względu na możliwość lepszego doposażenia, większej masy i wymiarów zewnętrznych jak i większej mocy. Awaryjność i spalanie to już sprawa dyskusyjna...

#76 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 03 maj 2009 - 10:17

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Piszecie że zetor to ciągnik niższej klasy to pomiędzy zetorem a case jest aż taki przeskok technologiczny??? może mi to ktoś wyjaśnić skoro oba modele są podobne nie mają dużo elektroniki itp.

#77 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 03 maj 2009 - 10:43

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 No właśnie zetor będzie lepszy jak dla niego gdyż jest chyba cięższy i mniej wywrotny, case JX jest tak zrobiony że bez tura jak się szybko w zakręt wejdzie to można nieźle leżeć albo i koziołkować.
Ja osobiście jeśli do tura to bym radził JX niż proxe, a co do wyglądu to mi się za bardzo te nowe proxy nie podobają, te starsze były ładniejsze, no ale to nie pokaz piękności.
Tylko by właśnie trzeba gdzieś popatrzeć jakieś testy tych dwóch ciągników. Bo to co podaje producent to jedno a to ile ma naprawdę to drugie. Według producentów to proxima plus 9541 i case JX 90 mają tyle samo KM ale według testów to zapewne moc zmniejszy się o 3 do 8 KM.

#78 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 03 maj 2009 - 12:36

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Szanowni koledzy nie wdawajmy się w polemikę który koncern lepszy ZETOR lub CNH bo to faktycznie ma sensu porównywać to tak jak mrówkę do słonia. Niemniej jednak użytkownicy ZETOR-a moim zdaniem nie są gorsi od tych co jeżdżą Case JX z całym szacunkiem dla obu marek. Uważam że Case JX to produkt na nasz rynek gdzie liczy się cena i z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić że Zetor akurat od JX jest ciągnikiem zdecydowanie lepszym a wybór Zetora jest dobrą alternatywą z jakością nie jest źle. Co do JX to się zastanówcie jakim cudem jest on w porównywalnej cenie jak Zetor a takim że do końca żaden z Was nie wie dokładnie gdzie co jest robione, w jakim kraju, pochodzenie JX to Turcja itd cena cena cena, wielu kupuje nie ciągnik ale teoretyczny prestiż no bo zawsze się można pochwalić że mam Case a nie Zetora. Jak by się każdy z Was zagłębił w szczegóły techniczne co jak jest skonstruowane to wyjdzie co i jak. Szału technicznego JX nie przedstawia i technicznie ZETOR mu nie ustępuje. Na plus JX mogę uznać teraz silnik 4500l IVECO z serii NEF jest naprawdę dobry bo ten stary 3,9l to bardzo słaba jednostka. Krótko bo nie mam zamiaru więcej się wypowiadać i kłócić jak wielu z Was wybór należy do każdego sam zresztą płaci swoimi pieniędzmi ale nie emocjami się kierujmy tylko chłodną kalkulacją co dla nas jest lepsze.
Pozdrawiam.

#79 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 03 maj 2009 - 14:52

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Wiesz to porównanie że ktoś się woli pochwalić że ma JX niż Zetora to nie porównanie.
Bo ja na przykład mając zwykłego Ursusa C-360 nie czuję się gorszy od posiadaczy john deerów, gdyż ja lubię ludzi za to jacy są a nie za to co posiadają. A chwalić to się mogą amerykańce, kupują coraz większe bryki aby tylko być lepszym od sąsiada ale my żyjemy w Polsce. W kraju, w którym pieniądz jest szanowany a ludzie przechwalają się ale nie są głupi i zamiast wydać kasę na drogi sprzęt kupią tańszy, który mu dorównuję i się tego n8ie wstydzą.
Oczywiście coraz więcej ludzi kupuje coś dlatego że sąsiad ma takie coś, ale bez przesady, tym bardziej w rolnictwie, tu się wybiera sprzęt dobry i dobiera się go do swoich potrzeb i wymagań a nie po to aby komuś oko zbielało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 04 maj 2009 - 11:34

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 MCKYLO skoro mamy sie kierowac chlodnymi kalkulacjami ty tez bys mogl tak robic. powiedz mi na jakiej podstawie stwierdzasz ze jx jest slaby?? ze za kilka lat wyjdzie co i jak?? skad ty to mozesz wiedziec??powiedz mi tez chce to wiedziec!! moze masz jakies informacje do ktorych zwykly smiertelnik nie ma dostepu. ide o zaklad ze nikt nie wie ktory bedzie bardziej wytrzymaly i mniej awaryjny bo nikt nie prowadzi statystyk na miare DEKRY czy TUV'u w przypadku traktorow.

cena - jx na nasz rynek?? hmm wydaje mi sie ze jx jest w ofercie wszedzie tam gdzie gdzie CNH jest wiec praktycznie na calym swiecie. dlaczego jx kosztuje tyle co zetor?? gdyby oba produkowali w czechach za czeskie korony mozna byloby dywagowac ale jeszcze pare lat temu za jx90 notabene skladanego chyba wtedy w turcji (z pneumatyka) trzeba bylo zaplacic 146tys. w zeszlym roku za ten sam model plus klima (5 tys) trzeba bylo dac 132tys a wiec roznica w cenie 19 tys PLN. powiedz mi ile kosztowala proxima w 2004/2005 roku?? w ogole nie wziales uwagi kursow walut ktore byly w ostatnich casach bardzo korzystne przy zakupie zachodnich maszyn.
To ze czesci pochodza z calego swiata jest rzecza absolutnie normalna. Czy ja mam nie kupic niezlego samochodu jakim jest toyota bo skladaja ja w turcji, silnik, przekladnia kierownicza pochodzi z polski a inne podzespoly Bog wie skad?? nie. Wieksze korporacje stosuja taki model postepowania, ktory lezy u podstaw rozwoju naszych cywilizacji, jest to podzial pracy. zawsze ktos bardziej wyspecjalizowany zrobi cos lepiej albo tak samo dobrze ale taniej.

Parametry techniczne - jesli chodzi o zwykla proxime to jx jest absolutnie porownywalny(ustepuje tylko udzwigiem choc nikt nie napisal ile udzwigu ma proxima za koncowkami. mam ulotke w domu gdzie pronar o udzwigu 4.5 tony 610mm poza koncowkami ma niewiele wiecej udzwigu co jx rowniez za koncowkami! to nie zart choc wiem ze w ulotkach jest sporo bledow- trzeba byloby to sprawdzic). masa jest bardzo zblizona. silniki obecnie lepsze na pewno sa w jx a najbardziej ich charakterystyka - ladnie ciagna juz z jalowych obrotow w zetorze trzeba troche je wkrecic - chyba kazdy uzytkownik to potwierdzi. w jx mozna wziac lub jest juz w standarcie pompa 61l - przyda sie przy turze.

komfort w kabinie w moim subiektywnym odczuciu jest taki sam chodz w zwyklej proxie trzeba wiekszej sily uzywac do zmiany biegow, w plusie za to ladnie chodza. wielkosc kabiny - ktos slusznie zauwazyl w jx ma jakowaty ksztalt i przydaloby sie porownac rozpietosc srodkowych slupkow. jeden pasazer na pewno bedzie mial wygodnie na foteliku w proxie(jesli nie jest zbyt wysoki- ja ledwo moge zmiescic nogi) w jx wygoda pasazera bedzie mniejsza ale spokojnie da sie usiasc. interesuje mnie jedna rzecz( pytanie do uzytkownikow) czy na dluzsza mete nie denerwuje was ten fotelik gdy jest nieuzywany??

@MCKYLO wiem ze czesci beda drozsze do Case ale bylbym wdzeczny gdybys podal kilka przykladow "koszmarnych" róznic w cenie z uwzgledniem czy czesci sa fabryczne czy sa to zamienniki zarowno w przypadku zetora i case.

chcialem dodac ze jestem uzytkownikiem jx90 ale napewno nie mam klapek oczach i nie uwazam go za niewiadomo jak wypasiony sprzet ale moim zdaniem nie ustepuje zetorowi a od zwyklej proxy w caloksztalcie jest jednak lepszy glownie za sprawa silnika.

co do pytania postawionego w temacie uwazam ze powinienes wybrac proxime plus ze wzgledu na bardziej rozbudowana skrzynie i polbiegi oraz wieksza mase choc pamietajmy ze przy predkosci roboczej np. 7 kmh(traktor 80 kilka koni i masie niewiele ponad 4 tony) uciag wynikajacy z masy znacznie przewyzsza uciag wynikajacy z mocy, wiec jesli nie dzwigasz ekstemalnie ciezkich narzedzi( np obrotowka 4 skibowa) lub na co dzien nie wyrywasz drzew czy wyciagasz ciezarowek z blota nie bedzie to az tak istotna kwestia.
masa mojego jx wazonego na elektronicznej wadze wyniosla(standartowe obciazniki plus 200kg z tylu i 15 litrow paliwa) 4279 kg
kolega z AF wazyl swoja proxime power(masa chyba zblizona do plusa) i wyszlo mu 4580 kg zdaje sie ze z kompletem obciazenia bez paliwa

Dodaj odpowiedź