Zaloguj się, aby obserwować  
mateusz07120

Case JX 90 czy Proxima Plus 90

Polecane posty

Kamillo0    132

A ty Gago czy mógłbyś już tu nic nie pisać bo ty tu igrasz z ogniem.

Jeszcze chyba nikt z posiadaczy case, NH lub steyr nie widział tego tematu bo by cie już zjechali i ja bym nie musiał ci tłumaczyć chociaż i tak to jak o ścianę odbija się i wraca a Gago coraz głupiej gada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Masz racje Mariusz, ale niestety jesteśmy w Polsce w której wiadomo jak jest i nic nie poradzimy :D:D

Inna liga i porównanie nie na miejscu to to też wiem, ale jednak modele które są wymienione Zetora i Case są zbliżone cenowo i w wyposażeniu lecz jednak prym wiedzie Zetor :D:D


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

a ja mam nowiutkiego td5050 i mi sie on podoba o i juz. Kazdy post jest tak subiektywny ze szkoda gadac, kłotnia o nic i tyle! chcialbym wiedziec czy choc jedena z wypowiadajacych sie osób posiada i NH i zetora, zeby mogla obiektywnie porownac obie marki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Raczej nikt nie posiada obu marek.

No właśnie CNH ma większą sprzedaż za granicą i wygrywa, więc teza Gago zostaje obalona i koniec kropka.

A tak ogólnie to radzę zakończyć ten spór bo założyciel tego tematu miał nadzieję że mu w tym temacie doradzimy jaki ma ciągnik kupić a nie że będziemy się spierać o to co jest lepsze Zetor czy CNH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja tutaj kłótni póki co nie widze i niemam zamiaru sie kłócić bo przecie nie oto tutej chodzi :D

 

Ja mam Zetora i takie małe porównanie mam do TD80D którego mają w pobliskiej pieczarkarni w której jestem często i powiem że oni tam są mało usytysfakcjonowani z NH, ponieważ pali więcej w lekkiej robocie od 90konnego Zetora, ciekawe co by było w orce i awarii też kilka mieli.

 

 

PS. Niech nikt nie pisze że mam Zetora i jestem zakochany w nim i za to tak pisze bo tak niejest!!


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
I niepiszcie że mam Zetora i za to go 'bronie' :D NIE! :D

Ma swoje wady i zalety :D

 

 

PS. Niech nikt nie pisze że mam Zetora i jestem zakochany w nim i za to tak pisze bo tak niejest!!

 

Powtarzasz się :D

 

Zacznijcie pisać coś na poziomie bo to staje się nudne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Wolałem na zapas napisać bo wiem że tutaj jak sie prawde na temat ciągnika który sie ma a ktoś w to nie wierzy to zaraz pisze że ty masz taki ciągnik to go tak chwalisz itp, itd


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1
Witam wszystkich.

Ja na Twoim miejscu kolego wybrałbym ZETORA moim zdaniem jest lepszy pod względem:jest cięższy co przyda się przy ciężkich pracach polowych, ma większo kabine 2 osoby wejdą a w jx 1 aby, wogóle jx to tak wygląda jakby siekiero go wycinali taki kanciasty wygląd w środku ma i te wajchy jeszcze jak w Berarusie :D ZETOR ma lepszy podnośnik i pompe olejowo, cichszy jest o 2 decybele w kabinie, Ale wybór należy do Ciebie ja chciałem tylko powiedzieć co ja sądze na temat tych 2 ciągników.

może sobie pisać że 2 decybele, trzeba się przejechać wtedy można oceniać, który w rzeczywistości cichszy.Jechałem proxą i casem i chyba case jest cichszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

['Kamillo0' chciałeś przykład że Case to wyje i skrzypi to powiem Ci tak : maiłem mx 100c i wył jak ho.... jeden gość też miał takiego tylko że mx 140 i też mówił że mu wyje i dużo pali i nie ma siły 2 gości niedaleko kupiło jxu i się jakoś z nich nie cieszo jek się ich pytałem mówią ze palo z 4 X50 na 1 h 18 litrów! to są smoki tyle to nie spali nawet stary Zetor 160 konny. I nie mam nic do powiedzenia już w sprawie koncernu CNH bo Zetor ma mniejszy koncern i sobie też dobrze radzi jak by miał taki jak CNH to by był zaraz za JOHN DEEREM pewnie bo co do wielkości koncernów to CNH mozna porównać go do JD i pod tym względem zadna firma nie dorówna JOHN DEEROWI w niczym są najlepsi we wszyskim co robią! czy to kombajn czy ciągnik czy nawet prasa

 

Sory że pisze post pod postem ale przepraszam tych co uraziłem tym z Case ale to moja opinia bo miałem ten ciągnik i kilku znajomych ma i to mi powiedzieli.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

"zadna firma nie dorówna JOHN DEEROWI w niczym są najlepsi we wszyskim co robią!"

 

Wytłumacz 0 o

 

 

"jeden gość" ...bla bla bla... ty tu możesz mówić nam wszystko ale to robi się coraz mniej wiarygodne :D

 

 

a na koniec cytat z twojego profilu

 

"Jestem z wojewudztwa Lubelskiego"

 

Nad ortografią to mógłbyś popracować :D

 

Popularność Zetora bierze się tylko i wyłącznie z ceny części zamiennych no i dość dobrej "znajomości" i pewności do marki Zetor :D


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Wiecie możecie w to nie wierzyć co pisze bo zawsze ktoś się znajdzie co ma coś do innej marki. Zetor też nie jest najlepszy ale wydług mnie za takie pieniądze co Zetor oferuje ciągniki to niczego lepszego w Polsce nie dostaniesz.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Kolego Gorzupiak skoro piszesz że ,,Popularność Zetora bierze się tylko i wyłącznie z ceny części zamiennych '' -- a przecież są marki które mają tańsze części od zetora i jakoś nie są tak popularne...

 

 

 

a po za tym sądzę że nie ma co porównywać zetora z koncernem CNH tak jak ktoś wyżej napisał że to nie ta liga... zetor jest dużo mniejszym koncernem ale sobie bardzo dobrze radzi... i przynajmniej zachowuje niezależność :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

jak cytujesz to cytuj całość a nie wyrywaj pojedyńczych wyrażeń z kontekstu bo to całkiem zmieniło sens mojej wypowiedzi :D

 

Napisałem:

 

"Popularność Zetora bierze się tylko i wyłącznie z ceny części zamiennych no i dość dobrej "znajomości" i pewności do marki Zetor" :D


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Dobra ludzie spokój. Kończmy ten spór.

A tobie Gago powiem coś takiego że traktor to nie napój że zrobią cały zbiornik i naleją do butelek i większość będzie miała ten sam smak i zawartość poszczególnych dodatków, tylko to wielka skomplikowana maszyna, tysiące kabli i przycisków(oczywiście mówię o nowszych modelach) a robi go człowiek który jest tylko człowiekiem i może zrobić błąd, nawet jeśli ma do dyspozycji najlepsze maszyny którymi buduję ten ciągnik to i tak jest coś takiego jak błąd systemu i każda nawet najlepsza maszyna może zawieźć. To zależy na jaki trafisz ciągnik i kto nim będzie jeździł bo jeżeli ci twoi kumple mieli bardzo dobrze zrobione case a paliły im 18 litrów to im nawet C-330 by spalił 10 litrów. Człowiek aby robić musi jeść a ciągnik pić paliwo, jeśli człowiekowi dasz dużo roboty i ani chwili odpoczynku to na pod koniec dnia że tak brzydko powiem opierdo.... nawet 5 litrowy Garnek bigosu a ciągnik tez musi spalić żeby zrobić.

Nie wykluczone jest że mógł im się zły wyrób trafić, nie zbyt dobrze wykonany albo uszkodzony podczas transportu, lub po prostu komputerek zgłupiał dam taki przykład otóż mojemu bratu komputer w daewoo nexii 1.5 benzyniak zgłupiał i jak na silnik 1.5 powinien spalić z 8 góra 10 litrów benzyny a palił 15 góra 17 litrów i podjechał to serwisu podłączyli laptopa pod komputerek i naprawili i teraz pali 8 litrów i to nie jest zmyślona historia tylko prawda, z ciągnikiem może być tak samo. No ale przejdźmy dalej gdyż twoi kumple mogą też do tych swoich case za duże maszyny dawać i dlatego tak dużo paliły.

Są różne wersje i różne rozwiązania,np koledze z tego forum nie będę ujawniał nicka MF 3080 pali 10 litrów w orce a mojemu dalszemu sąsiadowi taki sam MF pali 15 litrów w orce a mówił że mu nawet do 20 litów dochodziło.Tyle że to oczywiście używka ale te też nie muszą być nowe które Gago opisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Właśnie zakończmy ten spór i powrócimy do tematu bo panowie sądzę że jeden drugiemu nic nie wytłumaczy tylko będziecie pisać bez końca...

 

A sądzę że autor tego tematu chciał aby mu doradzić który model wybrać a nie napisać który koncern gorszy... a po za tym to każda nawet najlepsza maszyna ma jakąś wadę... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17
Tak ale z tego co wyczytałem to chodzi ci o case JX 80 tak oczywiście JX do 80 są słabo wyposażone, mało elektryki, brak klimy, 2 lampy z tyłu na dachu i wąskie opony.

Ale ja mówiłem o JX 90 i JX 95 i one mają w standardzie klimę, szersze kapcie, 4 lampy na dachu z tyłu, i tyle wiem ale może coś jeszcze.

Więc to ty kolego @jan2130 jesteś w błędzie gdyż nie czytasz dokładnie a potem się wymądrzasz, napisałem,że w wersji 90 i 95 w poprzednim poście więc na drugi raz najpierw przeczytaj dwa razy zanim komuś wytkniesz błąd, którego nie ma.

Witam Kamillo0 po pierwsze co ty taki nerwowy po drugie skad masz informacje o dodatkowym wyposazeniu od dilera czy od kolegi ktory sie chwali ze dodatkowe wyposazenie dostał za darmo bo znam paru takich przechwałków co to niby tyle utargowali na ciagniku ja pisze to co mi diler powiedzał :D


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Po pierwsze to ja wiem to od kumpli i widziałem te case, jeździłem, wybierałem i oni sie wcale nie przechwalają bo sam sprawdziłem co tam maja w tych maszynkach.

A po drugie co myślę że ci wystarczy to byłem z kumplami u dilera po case oba i wiem co gdzie co za dopłata i wogóle. W wersji JX to prawie wszystko wiem co za dopłatą a co w standardzie oczywiście w piomar agrotech, gdyż tam zakupione zostały te ciągniki.

A moi kumple to wcale nie mówią że utargowali dużo gdyż szanują pieniądze a szczególnie teraz gdy cena mleka spadła i gdyby w piomarze nie było tanio oczywiście biorąc pod uwagę wyposażenie to by tam nie kupowali maszyn.

A ja wcale nie jestem nerwowy tylko spojony ale po prostu chciałem uświadomić cię że się mylisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

niestety klimy nie ma w standarcie rowniez w jx90 i 95 i do ceny podstawowego modelu trzeba doliczyc to udogodnienie jak rowniez szerokie opony dodatkowe oswietlenie, poszerzenia blotnikow, tylne obciazniki, haki cbm no i teraz mozna jeszcze doplacic za elektorohydr. wlaczanie przodu i blokady i chyba fotel pneumatyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

W JX 90 i 95 są 4 lampy na dachu z tyłu a nie 2 i szersze kapcie niż w JX80, co do klimy to się nie będę spierał ale wtedy w piomiarze jak brali moim kumple to były w standardzie,już takie ciągniki stały 90 i 95 z klimą tylko te mniejsze bez albo za dopłatą.

 

A o co pytasz @mikic360?? O JX 90 i 95, który cięższy czy o proxe i JX??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

tak który jest cięższy proxa 90plus czy jx95 ale z zestawem obciążników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Koledzy poczytałem ale jadka wyszła wam z postu a kolega chciał tylko zapytać. Więc kolego mateusz07120 moim zdaniem zdecydowanie stawiam na ZETORA Proximę PLUS 95 moc 90KM. Po pierwsze nie można porównywać Case JX 90 z ZETOREM Proximą Plus tylko z Proximą 95 zwykłą. Jeżeli jako główny ciągnik to zdecydowanie Proxima PLUS. Posiada skrzynię 16x16 z półbiegiem, wałek załączany elektrohydraulicznie, udźwig podnośnika 4150kg(dwa siłowniki wspomagające), jest dłuższa i cięższa od Case JX a zresztą moc 90KM w Zetorze podawana jest wg normy ECER24 90KM a według normy ISO 14396 97KM, czyli tej jaka jest w Case JX czyli w Case masz moc mniejszą do dyspozycji więc kupujesz w Case nie 90KM ale mniej. Pokazał to test w TOP Agrar gdzie porównano 80KM New Holland TDD(odpowiednik Case JX 80) i Proximę 8441 różnica na wałku była około 10KM na plus dla ZETORA. Zużycie paliwa na wyprodukowanie 1KM mocy w obu ciągnikach było jednakowe. Udźwig w Case 3565 kg ale brak siłowników wspomagających. Osobiście nie wybrałbym CASE JX bo dla mnie to ciągnik słaby (niech się tylko użytkownicy nie zlecą i mnie nie linczują bo to moja prywatna opinia), wiem co mówię po kilku latach użytkowania wyjdzie co i jak. Ceny serwisu koszmar porównajcie ceny np. pompy paliwa, hydraulicznej sprzęgła, szyb, przekaźniki, końcówki drążków itd.

Zetor dla mnie ma bardziej komfortową kabinę, rejestrowany jest na 2 osoby obecnie siedzenie boczne to standard.

Dla mnie ważne jest że za 15 lat użytkowania (przykładowo) łatwo jest wykonać remont silnika tuleje są wymienne, a w Case nie.

Wybór i tak należy do Ciebie i nie ma o co się kłócić. A co do maszyn Case jak rozmawiałem z mechanikiem powiedział krótko do 2000 roku był to oryginalny Case, moja ulubiona seria to MX MAXXUM po tym roku Case to prawie to samo co New Holland kolor i wyposażenie inne pewne modele się różnią i wtedy mechanik już tak pozytywnie się nie wypowiadał.

Jeszcze jedno był taki czas że JohnDeere sprzedawał na rynki chyba Ameryki południowej ZETORY pod nazwą JohnDeere i w kolorze zielonym z felgami żółtymi więc skoro wtedy taka marka to robiła więc Zetor taki najgorszy nie jest. Sam takie ciągniki w Polsce sprowadzane widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Wiesz mikic360 tego to ci nie powiem bo nie wiem ile ważą te ciągniki a na stronach głównych tych maszyn też nie ma ich wagi.

 

A co do kolegi wyżej to wynalazków i podróbek ciągników jest dużo na świecie więc to o niczym nie świadczy. No i nikt tu nie mówi że zetor jest słaby tylko że firma CNH jest lepsza od firmy Zetor bo to akurat jest prawda. Chyba logiczne,że produkująca 4 marki CNH jest potężniejsza od produkującej jedną markę Zetora. No i CNH nie zmieniając barw swych ciągników ani marek sprzedaje je w ameryce, azji, afryce i europie a zetor nie zmieniając barw i marki sprzedaje swoje produkty tylko w europie i chyba tylko w paru krajach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

tu się nie ma nad czym zastanawiać tyklko case bo zetor, zetor to ciągnik niższej klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ale tu nie dyskutujemy czy lepszy (większy, bardziej innowacyjny itd.) jest koncern CNH, czy Zetor, bo tu nie ma o czym dyskutować, tu rozstrzygamy pomiędzy JX i Proxima plus i w tym przypadku zetor jako ciągnik główny, będzie lepszy, ze względu na możliwość lepszego doposażenia, większej masy i wymiarów zewnętrznych jak i większej mocy. Awaryjność i spalanie to już sprawa dyskusyjna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj