Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case JX 90 czy Proxima Plus 90

96 odpowiedzi na ten temat

#41 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 28 kwiecień 2009 - 19:09

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 @Kamilloo Skoro uważasz że Zetor nawet nie potrafi produkować jednej marki i dla tego się z nikim nie łączy, ale tak naprawde to on nie musi się łączyć z nikim bo sam sobie świetnie radzi, Euro3 potrafili zrobić bez Common Rail, czego inne marki nie zrobiły :D A druga sprawa to taka że Zetor niejest zlepiony że każda część, każdy podzespół z innego końca świata pochodzi, tylko nieliczne rzeczy ma z innych firm, a tak to wszystko swoje :D
Następną rzeczą jest to że niemówiąc o starych Zetorach tylko już o tych nowszych tak powiedzmy od 2000roku, to jakbym się Ciebie zapytał czemu Zetora tak dużo sie sprzedaje to byś pewnie napisał że to jest przekonanie z dawnych lat że Zetor dobry, a te nowe to nic nie warte że kto kupił to już więcej tego nie zrobi, ale od tego jak przyjeliśmy 2000roku sprzedały sie ich tysiące i nadal bedzie się sprzedawać, tylko dla czego??? Skoro to takie badziewie i wogóle to poco to ludzie kupują jak za tą cene bądź niewiele większą można mieć coś bardziej 'zachodniego' bardzo dobrego i wogóle??? Ile sie sprzadaje Zetorów w Polsce przez ostatnie lata?? Jakby były takie beznadziejne to po roku, dwóch by sprzedaż spadła a tak nie jest :D :D

Ja przeciwny Case nie jestem, wręcz przeciwnie bo robiłem jakiś czas Casem MX110 i powiem że to było coś pięknego, ale wady też można było dostrzec, tak samo jak w Zetorze :D

I niepiszcie że mam Zetora i za to go 'bronie' :( NIE! :)
Ma swoje wady i zalety B)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Dzisiaj, 22:46
  •  

#42 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 19:35

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Słuchaj mister nie chodzi mi o to że zetor to tandeta tylko zdenerwował mnie Gago pisząc że CNH produkuje złomy a zetor nie jeśli CNH produkuję złomy to zetor też.
Gdyż CNH potrafi produkować ciągniki o mocy od 40 do 330 , nie wiem dokładnie ale mniej więcej taki przedział i aż 3 marki , nie ważne że są bardzo podobne ale ważne to,że mają tyle modeli a zetor ma obecnie 3 modele więc przyznaj że zetor jest słabszą firmą niż CNH.
A ciągników zetor jest dużo w Polsce i według statystyk w 2007 roku w Polsce najwięcej nowych ciągników sprzedano właśnie zetorów dlatego że są to ciągniki tańsze gdyż nie mają zbyt dużo elektryki i co właśnie wpływa na + gdyż wielu rolników woli kupić ciągnik tańszy i mniej skomplikowany z małą ilością elektryki gdyż jest łatwiejszy w obsłudze i w tańszy w naprawie.
I właśnie ciągników bardzo dobrych jakościowo jest mało gdyż są drogie i skomplikowane i tylko rolnicy których stać na kupno i utrzymanie takowego ciągnika decydują się na jego kupno.
A mi właśnie chodzi o to który ciągnik jest lepszy bez względu na cenę, jeśli ktoś ma dużo pieniędzy to raczej nie kupuje zetora tylko ciągnik z wyższej półki, na której znajduje się między innymi case i NH.

Nie chce się z nikim kłócić i spierać bo dobrze wiem dlaczego są sprzedawane najlepiej zetory w Polsce i wcale nie uważam ze to gówno tylko wręcz przeciwnie bo przecież starsze zetory i ursusy te z lat 1980-1995 to potęga polskiego rolnictwa w tamtych latach tyle ze ursus pozostał na tamtych latach a zetor poszedł do przodu.
Ale kolega Gago powiedział że zetory są lepsze od case i że case, NH i steyr to jedno wielkie gówno i chciałem tylko mu udowodnić że jeśli według niego CNH produkuje gówniane ciągniki a produkuję ich 3 marki każda po kilka lub kilkanaście modeli a zetor to dla niego super maszyna no to się z tym nie zgodzę,że firma zetor jest lepsza od CNH.
To tak jakby jeden spożywczak był lepszy od sieci sklepów spożywczych.

#43 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 28 kwiecień 2009 - 19:41

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 No tak masz racje, ale nie do końca :D
Sam chyba pisałeś że ten Case który jest w temacie to też elektryki tyle co w Zetorze i cena podobna :D To czemu ludzie kupują więcej Zetorów (złe :D ) skoro za taką samą kase mogą mieć coś bardziej zachodniego też prostego (bardzo dobrego :D )?
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#44 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 19:44

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 bo Zetor Ma tańsze części zamienne niż zachodnie marki
Jak rozglądałem się za ciągnikiem , to kolega który sprzedaje SDF i Zetora, bardziej polecał mi zetora... bo jak się coś zepsuje to naprawa 3 razy tańsza np szyba z tyłu wtedy do Agrofarma kosztowała niby 1200 pln , a do zetora 350pln

#45 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 19:51

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Po niekąd to prawda :D
Kupując ciągnik ten czy ten kosztuje tyle samą bądź podobnie, ale serwis i części to już inna bajka, bo nawet nie wymieniając części tylko dłubiąc przy jakiejś pier**le serwisant od Zetora weźmie mniej niż od zachodniaka :D

A tak prawde mówiąc to podobno zachodnie ciągniki sie nie psują tylko Zetor sie psuje więc chyba nawet wyjdzie na korzyść zachodniego :D
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#46 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 19:55

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 ['Kamillo0' CNH to są buble jakich mało !!! wyjo skrzypio i się psujo taka jest prawda znam gosci co mają case i ich nie chalą a Zetor jest tak silny że nie musi łączyc się w koncern bo ma inne firmy gdzieś!
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#47 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:05

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Tak owszem pisałem gdyż case JX do 80 ma tyle samo elektryki co proxima i taką samą moc no może różnica parę koni ale podobna moc.
A ja tłumacząc Gago jakie głupoty wypisuje mówię o całym koncernie CNH i wszystkich zetorach, casach, new hollandach i steyrach a wystarczy popatrzeć na produkcję i ogólną sprzedaż gdyż case to są dobre ciągniki ale droższe niż zetor i są modele o większej mocy a zetor kończy swoją ofertę na 120 KM.Więc ludzie czy wy nie potraficie wywnioskować że cała firma zetor jest gorsza od firmy case?
A kupując ciągnik trzeba przemyśleć to 1000 razy, gdyż to nie jest rower że jak się nam nie spodoba to sprzedamy i kupimy drugi tylko to drogi sprzęt i trzeba się liczyć ,że paliwo kosztuje a ciągnik na wodzie nie jeździ i że to nie telefon że nam na gwarancji zrobią jak się coś zepsuje albo będzie to kosztowało max parę stów tylko to wydatki kilku tysięcy, przeglądy naprawy.

#48 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1434 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:12

['Kamillo0' CNH to są buble jakich mało !!! wyjo skrzypio i się psujo taka jest prawda znam gosci co mają case i ich nie chalą a Zetor jest tak silny że nie musi łączyc się w koncern bo ma inne firmy gdzieś!

Na ten temat można by było podyskutować ale stwierdzenie "CNH to są buble jakich mało wyją skrzypią i się psują" to chyba gruba przesada :D,żeby wszystkie marki były na poziomie koncernu CNH to byłoby idealnie wyją i skrzypią jak już to 30letnie internationale które obróciły licznik gdzie innym markom nawet się nie śniło,uważam że to co napisałeś jest bez sensu podaj jakiś konkretne przykłady.Sorry za OT.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#49 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:13

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 A no właśnie, jak Zetor sie popsuje to naprawa w klku stówach sie zamknie jak coś poważnego no to więcej, ale jak w takim Case sie coś popsuje to chyba wyjdzie drożej no tylko też zależy co. Tak jak już wcześniej pisałem że za 'takie jakieś przypadkowe dłubanie' w Zetorze serwisant weźmie mniej niż od np. Case
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:14

No tak masz racje, ale nie do końca :D
Sam chyba pisałeś że ten Case który jest w temacie to też elektryki tyle co w Zetorze i cena podobna :D To czemu ludzie kupują więcej Zetorów (złe :D ) skoro za taką samą kase mogą mieć coś bardziej zachodniego też prostego (bardzo dobrego :D )?

W krajach gdzie rolnictwo jest bardziej dochodowe Zetor nie sprzedaje zbyt wiele, w przeciwieństwie do CNH. Porównanie Zetora (jako firmy) do CNH jest nie na miejscu, inna liga.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:18

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 A ty Gago czy mógłbyś już tu nic nie pisać bo ty tu igrasz z ogniem.
Jeszcze chyba nikt z posiadaczy case, NH lub steyr nie widział tego tematu bo by cie już zjechali i ja bym nie musiał ci tłumaczyć chociaż i tak to jak o ścianę odbija się i wraca a Gago coraz głupiej gada.

#52 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:21

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Masz racje Mariusz, ale niestety jesteśmy w Polsce w której wiadomo jak jest i nic nie poradzimy :D :D
Inna liga i porównanie nie na miejscu to to też wiem, ale jednak modele które są wymienione Zetora i Case są zbliżone cenowo i w wyposażeniu lecz jednak prym wiedzie Zetor :D :D
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#53 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1227 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:25

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 a ja mam nowiutkiego td5050 i mi sie on podoba o i juz. Kazdy post jest tak subiektywny ze szkoda gadac, kłotnia o nic i tyle! chcialbym wiedziec czy choc jedena z wypowiadajacych sie osób posiada i NH i zetora, zeby mogla obiektywnie porownac obie marki...

#54 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:31

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Raczej nikt nie posiada obu marek.
No właśnie CNH ma większą sprzedaż za granicą i wygrywa, więc teza Gago zostaje obalona i koniec kropka.
A tak ogólnie to radzę zakończyć ten spór bo założyciel tego tematu miał nadzieję że mu w tym temacie doradzimy jaki ma ciągnik kupić a nie że będziemy się spierać o to co jest lepsze Zetor czy CNH.

#55 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:31

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Ja tutaj kłótni póki co nie widze i niemam zamiaru sie kłócić bo przecie nie oto tutej chodzi :D

Ja mam Zetora i takie małe porównanie mam do TD80D którego mają w pobliskiej pieczarkarni w której jestem często i powiem że oni tam są mało usytysfakcjonowani z NH, ponieważ pali więcej w lekkiej robocie od 90konnego Zetora, ciekawe co by było w orce i awarii też kilka mieli.

PS. Niech nikt nie pisze że mam Zetora i jestem zakochany w nim i za to tak pisze bo tak niejest!!
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#56 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:37

I niepiszcie że mam Zetora i za to go 'bronie' :D NIE! :D
Ma swoje wady i zalety :D

PS. Niech nikt nie pisze że mam Zetora i jestem zakochany w nim i za to tak pisze bo tak niejest!!

Powtarzasz się :D

Zacznijcie pisać coś na poziomie bo to staje się nudne :D

#57 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:40

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Wolałem na zapas napisać bo wiem że tutaj jak sie prawde na temat ciągnika który sie ma a ktoś w to nie wierzy to zaraz pisze że ty masz taki ciągnik to go tak chwalisz itp, itd
Sprzedam:

kontakt na pw lub gg

#58 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 28 kwiecień 2009 - 21:16

Witam wszystkich.
Ja na Twoim miejscu kolego wybrałbym ZETORA moim zdaniem jest lepszy pod względem:jest cięższy co przyda się przy ciężkich pracach polowych, ma większo kabine 2 osoby wejdą a w jx 1 aby, wogóle jx to tak wygląda jakby siekiero go wycinali taki kanciasty wygląd w środku ma i te wajchy jeszcze jak w Berarusie :D ZETOR ma lepszy podnośnik i pompe olejowo, cichszy jest o 2 decybele w kabinie, Ale wybór należy do Ciebie ja chciałem tylko powiedzieć co ja sądze na temat tych 2 ciągników.

może sobie pisać że 2 decybele, trzeba się przejechać wtedy można oceniać, który w rzeczywistości cichszy.Jechałem proxą i casem i chyba case jest cichszy.

#59 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 21:55

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 ['Kamillo0' chciałeś przykład że Case to wyje i skrzypi to powiem Ci tak : maiłem mx 100c i wył jak ho.... jeden gość też miał takiego tylko że mx 140 i też mówił że mu wyje i dużo pali i nie ma siły 2 gości niedaleko kupiło jxu i się jakoś z nich nie cieszo jek się ich pytałem mówią ze palo z 4 X50 na 1 h 18 litrów! to są smoki tyle to nie spali nawet stary Zetor 160 konny. I nie mam nic do powiedzenia już w sprawie koncernu CNH bo Zetor ma mniejszy koncern i sobie też dobrze radzi jak by miał taki jak CNH to by był zaraz za JOHN DEEREM pewnie bo co do wielkości koncernów to CNH mozna porównać go do JD i pod tym względem zadna firma nie dorówna JOHN DEEROWI w niczym są najlepsi we wszyskim co robią! czy to kombajn czy ciągnik czy nawet prasa

Sory że pisze post pod postem ale przepraszam tych co uraziłem tym z Case ale to moja opinia bo miałem ten ciągnik i kilku znajomych ma i to mi powiedzieli.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 22:04

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 "zadna firma nie dorówna JOHN DEEROWI w niczym są najlepsi we wszyskim co robią!"

Wytłumacz 0 o

"jeden gość" ...bla bla bla... ty tu możesz mówić nam wszystko ale to robi się coraz mniej wiarygodne :D

a na koniec cytat z twojego profilu

"Jestem z wojewudztwa Lubelskiego"

Nad ortografią to mógłbyś popracować :D

Popularność Zetora bierze się tylko i wyłącznie z ceny części zamiennych no i dość dobrej "znajomości" i pewności do marki Zetor :D
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Dodaj odpowiedź