Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case JX 90 czy Proxima Plus 90

96 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 kwiecień 2009 - 22:08

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Zastanawia mnie ten argument wielkości kabiny. Ja przez 99 % czasu pracy ciągnikiem jeżdżę sam i nie widzę potrzeby wożenia kogoś do towarzystwa. Ważne, żeby kierowca miał wygodnie, pasażer wytrzyma te 15 minut dojazdu na pole nawet w mniejszej kabinie.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Dzisiaj, 05:37
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 06:31

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Ja też przez 99 % czasu pracy ciągnikiem jeżdżę sam-ale-np. mam w gospodarstwie sporo rowów melioracyjnych-od czasu do czasu (szczególnie jesienią) jeżdżę tam i za pomocą ładowacza z łyżką podsiębierną oczyszczam te rowy-jadę czasami na cały dzień-czasami jest paskudna pogoda (jesień było nie było B))-no i wtedy w takim Zetorku z dużą kabiną pakuję kanapki,termos z herbatą (no i jakieś dwa piwka B))-od czasu do czasu robie sobię przerwę,zjem,a czasami nawet w ciągniku się kimnę (ciągniczek na wolnych obrotach pyka,ogrzewanko działa)-spróbuj zrobić to w ciągniku z małą kabiną-szczerze polecam B)

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 06:49

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 @Jaro po co Ci aż tak duża kabina na kanapki i piwo he he, a tak poważnie proxima ma dużą kabinę ale nie tak duzo większą jak w jx napewno w zetorze jest wyższa ta kabina no i porządne miejsce dla pasarzera, ale mała kabina też ma swoje zalety, porównując np. kabine farmtracka która jest duża ale do wszystkiego żeby sięgnąć do otwarcia szyb, czy po coś sięgnąć w kabinie trzeba podnieśc 4ry litery z fotela,a w lambo mogę otworzyć i zamknąć przednią i tylną szybę bez wstawania z fotela, oraz bardzo szybko przewietrzyć albo ogrzać kabinę nawiewami

#24 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 07:35

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 MF 54** małej kabiny nie ma, zdecydowanie większą niż JX i Agrofarm, ale aby otwierać szyby i drzwi to 4 liter nigdy nie musiałem podnosić. Co do przewietrzania, to konstruktorzy do większej kabiny dali więcej nawiewów i wydajniejszą dmuchawę B)

#25 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 07:50

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Ja ostatnio rozmawiałem z serwisantem rolmechu i on mówił że za tą cene co zetor proponuje to nie znajdzie nic ciekawszego ,poslóżył się tu między innymi cenami części ,i według niego nie ma dużej różnicy w jakości tu akurat miał porównanie z df .Więc zetor chyba nie jest taki zły jak to niektórzy mówią B)

#26 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 25 kwiecień 2009 - 21:47

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 No i weźsie tu teraz czegoś dowiedz jak każdy chwali to co ma B)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#27 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 22:12

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Naprzykład ja ostatnio byłem w ROLTEXIE i był NH ta wersja starsza TNDA i kosztuje ona 148 tyś za takie coś to Proxa przy niej to jak 9540 przy 5211 jest większa Proxa i mniej kosztuje
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#28 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 11:53

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Witam panowie sam sie zastanawiam na tymi traktorami cena podona lecz do case trzeba dopłacic za sprezarke
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#29 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 12:18

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 W zetorze kabina nie jest też aż taka duża niż w case, w jx jest trochę jajkowata, zaokrąglona i się wydaje mniejsza gdyż w proximie jest bardziej kwadratowa.
U mnie w okolicy 2 case jx są jeden 80 drugi 95 z turem lecz proxy nie ma ale o case powiem ci tak.
JX od proxy lepszy z turem jest na 100% trochę nim jeździłem i naprawdę widoczność ok i bardzo zwinny do turka. Do ciężkich prac takich jak do orki to on jest dobry ale chyba lepsza jest proxa, bo ten case trochę wywrotny jest, kiedyś z kumplem jechałem i szybko w zakręt nim wszedł to nas mało nie przewaliło.
W case masz tyle dobrze,że klima jest w standardzie i 4 lampy na dachu z tyłu w 90 i 95 a reszta to podobnie jak proxa elektroniki też nie ma za dużo.
A co do tych case co w okolicy są to jeden ma rok drugi 4 miechy i oba się dobrze spisują, miały jakieś drobne awarie ale nić większego.

#30 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 16:46

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Witam jestes w błędze my teraz nie dano bylismy u dilera case w zasadze przyjechał do domu i za klime sprezarke dodatkowe lampy szersze opony trzeba było by dopłacic z tym ze radio i obciazniki na przud sa nam za jx80 powiedzał 115tys zł +2tys za opony szersze + sprezarka ale dokładnie niepowiem ci jaka cena bo to w euro bylo a druga zecz zastanawiamy sie czy wogule brac sprezarke a chalogeny to jakies groszowe sprawy
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mario_08

mario_08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 17:29

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Wszystko zależy od dealera, nasz dealer case zamawia ciągniki tylko z szerszymi oponami, które są w standardzie. Spreżarka, faktycznie jest za dopłatą.

#32 Share michal18

michal18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 17:46

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 za szersze opony nie trzeba dopłacać i z halogeny też nie ma dopłaty moim zdaniem przy dobrych negocjacjach cena case z serii JX wyjdzie taniej niż porównywalnej mocy zetora , przerabiałem ten temat w tym miesiącu i wybrałem case jx80 .

#33 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 17:55

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Tak ale z tego co wyczytałem to chodzi ci o case JX 80 tak oczywiście JX do 80 są słabo wyposażone, mało elektryki, brak klimy, 2 lampy z tyłu na dachu i wąskie opony.
Ale ja mówiłem o JX 90 i JX 95 i one mają w standardzie klimę, szersze kapcie, 4 lampy na dachu z tyłu, i tyle wiem ale może coś jeszcze.
Więc to ty kolego @jan2130 jesteś w błędzie gdyż nie czytasz dokładnie a potem się wymądrzasz, napisałem,że w wersji 90 i 95 w poprzednim poście więc na drugi raz najpierw przeczytaj dwa razy zanim komuś wytkniesz błąd, którego nie ma.

#34 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 19:51

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 ja nadal będę się dziwił jak można się zastanawiać i wybierać między zetorem a case. ja osobiście nie mam ani zetora ani case ale powiem tak
mój kuzyn kupił sobie 100-tkę case 2 lata temu i na stukał nim ponad 2300 mtg a sąsiad zetora w tym samym czasie i ma ponad 800mtg.
ja jako firma usługowa dzierżawię oba ciągniki w razie moich potrzeb to żaden z moich pracowników nie chce jeździć zetorem...
następna sprawa to sąsiad w zetorze bez przerwy ma jakiś problem to z przednim napędem to z pneumatyką i teraz po 2-ch latach cienko zapala i często nie rozłącza napędu a w ogóle od początku żałuje że nie wziął pompy hydrauliki o większej wydajności bo podnośnik pracuje bardzo powoli i hydraulika zewnętrzna tez do du_y.. czego nie można powiedzieć o case.. mój kuzyn co o sprzęt nie dba bo ma zdanie, że jest po to aby zarabiał na siebie, kompletnie nic przy nim nie robił i robi jeszcze sporo usług prasą kvernelanda pasową, zielonki na kiszonkę. w zeszłym roku na żniwa wypożyczyłem case i jak wąż pękł od hydrauliki to pracownicy zobaczyli, że ten olej to jakaś gnojówka i dzwonię do kuzyna czy wymieniał kiedyś olej w skrzyni a on mówi, że nie.. -a w silniku?? - kiedyś tak.. więc zrobiłem wymianę olei i dalej do roboty. co prawda u mnie ma lekko przy przyczepach ze słomą.. mogę tylko podziwiać ciągniczek case bo nie było z nim problemów, działa wszystko i bez problemów, szybciej jeździ i lepiej się go prowadzi. nigdy do bani by mi nie przyszedł pomysł aby wybierać i to jeszcze z zetorem a sam właściciel zetora to twierdzi, że popełnił wielki błąd kupując zetora a nie case czy NH albo MC.. ale nigdy nie zetora zwłaszcza że dorabia sobie w mojej firmie jako operator kombajnów czy ciągników i wie co się dzieje z innymi i nie ma rewersa.

#35 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 27 kwiecień 2009 - 15:18

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 a twój sąsiad ma plusa czy zwykła proxe ?????

#36 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 15:44

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 No i 100-tka case to nie wersja JX bo JX jest tylko do 95 a twoi pracownicy nie chcą jeździć zetorem, bo najprawdopodobniej jest to case z wyższej pułki, domyślam się że JXU albo CS PRO więc do zetora jakiego kol wiek się nie zniża, wygodniejsze te case więc każdy wolałby jeździć w większym komforcie. :D

#37 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 21:20

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 'Ginterpol' według mnie to CNH to najgorzszy koncern maszyn, zbieranina wraków, weź naprzykład TL i Forterre TL-ką nie obrócisz bardzi pługa obracanego 4 bo ma niskie koła i pług w ziemie bedzie zacierał przy obracaniu i to samo jest w case a Forterro sobie bez problemu obrucisz. Wogóle miałem kupić case jxu zamiast Forterry jak kupowałem ale postawiłem na Zetora bo mam Zetora 9540 i miałem kiedyś Case mx100c (z 2002roku) i to według mnie najgorsza firma przy 9540 to ginoł z uciągiem 9540 latał sobie z 4 obrotowymi bez problemu nie robiło mu nic czy jest pod górke czy z górki , a jak przyczepiłem te pługi do Case to miał z nimi problemy chociaż miał 8km więcej, wogóle palił 4 litry więcej od Zetora i ginoł przy nim z moco! Wogóle to tak słyszałem że EURO3 te silniki weszły po to żeby zlikwidować Zetora bo miał dużo do przerobienia w nich zeby zrobić Euro3 i zachodnie firmy chciały go zlikwidować ale się nie udało Zetor nie musi się łaczyć w żaden koncern jak np. CNH bo Zetor sam sobie poradzi chociaż może nie ma tyle kasy na modernizacje co inne koncerny i to właśnie zachodnie ciągniki tracą do niego dużo a nie on do nich!!! bo Zetor sam sobie radzi a reszta musi się łączyć w koncerny zeby coś stworzyć!
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#38 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 21:34

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Co do maski to tez myślalem , że będzie zasłaniać, ale jest ok. A co do masy do proxa będąc cięższą myślę że będzie się lepiej sprawować, bo oba ciągniki moim zdaniem są za krótkie do ich możliwości udźwigu, uciągu i mocy co przy podczepianiu ciężkiego agregatu czy długiego pługa, będzie się negatywnie odbijało na ich stabilności, Ja na twoim miejscu rozpatrując już taka moc ciągnika, szukał bym ciągnika większego np. Forterra. Moje zdanie jest takie, że te ciągniki typu JX czy Proxima powyżej 80 koni mimo, że mają moc odpowiednią do większego sprzętu nie mają gabarytów i masy do swobodnej trakcji z tym sprzętem.

#39 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 17:26

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Gago wiesz każdy chwali to co ma ale bez przesady może miałeś case jakiegoś ale nie oceniaj tak źle tych ciągników. I case i zetor jest dobry każdy ma swoje zdanie, ja osobiście wole case i zetorki się nie umywają może są trochę tańsze ale odbija się to na jakości.

A to że zetor sam produkuje ciągniki a nie ma całego koncernu to świadczy o tym że są słabi i nie potrafią produkować dobrze nawet jednej marki, każdy ciągnik jest pod jakimś względem dobry i zetory też bardzo dobre są, mi się osobiście podobają forterry.

Ale prawdę mówiąc to spółka CNH produkuję Case, New Holland i Steyr dokładnie nie wiem w jakich przedziałach mocy ale coś mniej więcej od 40 do 330 i oni sobie radzą i ciągniki Case i NH i Steyr są bardzo popularne i chwalone przez ich posiadaczy, tym bardziej że Zetor jest sprzedawany tylko w Europie i to chyba w paru krajach a Case, NH i Steyr są sprzedawane w Europie, Afryce, Azji i Ameryce.
Więc pomyśl dobrze i wywnioskuj co takiego potrafi zetor czego nie potrafią CNH?
Zetory są produkowane w przedziałach mocy chyba od 40 do 120 a więc co z tego że są wyższe i cięższe od nie których case jak nie grzeszą wygodą.
Wiec podsumowując jak jesteś zakochany w swoim zetorze to spoko i to bardzo dobrze że go chwalisz i ci się ta marka podoba ale zastanów się zanim napiszesz takie bzdury.
"Zbieranina wraków" - ty wiesz co ty wogóle mówisz?
Pacnij się w ten swój cylinderek zanim coś napiszesz.
Kozacy to są ci co myślą że uratowali by Ursusa i z jakiejś najgorszej marki zrobili najlepszą tylko jak by ich obsadził na stanowisku prezesa to by gówn.... zrobili.
A mówiąc że NH, Case i Steyr to wraki pokazujesz swoja głupotę i brak wiedzy na ten temat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 28 kwiecień 2009 - 17:47

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Kolego Kamillo0 skoro piszesz ze zetor jest słaby i nie potrafi nawet produkować nawet jednej marki dobrze to wytłumacz mi dlaczego ich tyle jeździ po polskich polach???

Dodaj odpowiedź