Zaloguj się, aby obserwować  
mateusz07120

Case JX 90 czy Proxima Plus 90

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mam ok. 30 ha ziemi ornej plus 5ha łąk chce kupić nowy traktor i nie wiem ci wybrać czy kase jx 90 czy proxime plus (90km) i mam problem ojciec woli case ja zetora pomóżcie będe wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ja mam proxime 85 plus i nie narzekam ale mam mało mth wiec ci o niej za dużo nie napisze ;). Ale polecam ci zetora gdyż moim zdaniem będzie lepsza na ten areał. Wiesz może ile ten case kosztuje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

ja bym się nie zastanawiał.. w zetorku masz półbiegi?? tylko w opcji a o klimie nie wspomnę. nawet by mi na myśl nie przyszło żeby wybierać i jeszcze między zetorem.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Ja poprę poprzednika i powiem posłuchaj się ojca. Sami posiadamy Zetora 5340, to dobry sprzet, ale troche za bardzo archaiczny. Te nowe Proximy sa fajne i napewno lepsze od tych starszych seri Zetorów, jednak te JX napewno maja sporo przydatnych bajerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

i ja właśnie dlatego wybrałem zetora że jest prosty i bez zbędnych bajerów ale jeżeli masz przkonanie do elektroniki to możesz wziąć jx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

Zgadzam się z poprzednikami, u nas także pracuje zetor 5340 ale nie uważamy go za udany zakup. Case wygląda na solidny ciągnik, myśle że nie będziecie żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

ja mam podobny dylemat i raczej wybiorę proximę 8441 ,zetor ma wiekszą kabine , lepszy uciąg -tak mi się wydaję , tańszy w eksploatacji, jak ci się zje... (oby nie ) to każdy jeden mechanik go zrobi ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to chodzi po gwarancji za każdą usterke trzeba płacic a zetora to sam zrobie . A tak apropo to seria jx nie ma żadnej elektroniki oprócz blokady elektronicznie załączanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

mister jx nie mają żadnej elektroniki, tj seria bardziej mechaniczna

bierz zetora przy agregacie z siewnikiem nie bedzie go tak mojtać bo jest cięższy i dłuższy może wiecej pali od case ale wroci ci sie to w pózniejszych naprawach, przegląd casa pewnie jest droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
ja bym się nie zastanawiał.. w zetorku masz półbiegi?? tylko w opcji a o klimie nie wspomnę. nawet by mi na myśl nie przyszło żeby wybierać i jeszcze między zetorem.. ;)

 

Tak to jest jak ludzie nie mają zielonego pojęcia i propagandę sieją.O ironio, główną zmianą w serii Proxima Plus w stosunku do zwykłej proximy jest nowa skrzynia 16x16 z 1 półbiegiem. A w Case JX to masz może klimę w standardzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Proxima Plus ma lepsze wyposazenie przy tej samej cenie. W proxie plus masz 6+1 zlaczy od hydrauliki, lepsza skrzynie z polbiegiem i rewersem i ogolnie gabarytowo wydaje mi sie ze jest lepsza w uprawie nic case. Kolejnym argumentem jak juz poprzednicy napisali to ceny eksploatacji czyli przeglady i czesci zamienne. A odnosnie spalania to jesli ktos razsadnie operuje gazem to proxa nie spali tak wiele.


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

W proxie plus jest skrzynia 16/16 natomiast w case jx90 o ile mi wiadomo jest 12/12 ale mogę sie mylić. Obie maszyny maja rewers mechaniczny w standardzie :) . I popieram poprzedników jak toś ma ciężką nogę to mu nawet C-330 dużo spali. W proxime jest lepsze wyposażenie, oraz większa i bardziej przestronna kabina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margo22    1

Ja napiszę tak. Wcześniej miałem Zetora Proximę z turem ok 90 km. Sprzedałem go rok temu. Dlaczego? Albo te zetory są kiepskiej jakości, ta stal szybko się wydziera, albo trafił mi się taki ciągnik co miał wadę. Jak jeden ciągnik miał wadę to i więcej może mieć wady. Otóz po 6 miesiącach uzytkowania czyli akurat na wiosnę go kupiłem wytrzymał mi do września. Rozwalił mi się przedni napęd jakieś tam łożyska igiełkowe w wałku, ja się na tym nie znam także mogę coś przekręcić. Później padło sprzęgło, a na koniec tak zaczął palić dużo że ja nie mogłem sobie na to pozwolić więc ciągnik jeszcze młody to go sprzedałem w dobrej cenie i kupiłem Case IH. Ciągnik dobry cenowo mniej więcej co zetor. Ta firma jest ogromna, oni mogliby produkować swoje silniki bo mają inżynierów ale oni wolą zaufać marce znanej na całym świecie włoskiej firmy i produkować na ich licencji (licencja to jest jak przepis na ciasto, dobry przepis dobre ciasto) co nikt inny nie robi lepszych silników do samochodów ciężarowych. Te silniki są dostosowane do ciężkiej pracy i trudnych warunków, a przede wszystkim to jest silnik bardzo dobrze dopracowany technicznie, ekonomicznie i wytrzymałościowo. Tyle co ten silnik przeszedł testów to cały zetor w czechach nie przeszedł. Mam case'a już prawie 1,5 roku i jak na razie to nic w nim nie robię oprócz terminowych przeglądów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margo22    1
właśnie o to chodzi po gwarancji za każdą usterke trzeba płacic a zetora to sam zrobie . A tak apropo to seria jx nie ma żadnej elektroniki oprócz blokady elektronicznie załączanej

 

Ja jestem ciekawy co sam zrobisz w zetorze skoro zetor ma półbiegi, mokre sprzęgło i inne bajerki podobnie jak w case, a czego nie zrobisz w case jx skoro on też nie jest elektronikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem mechanikiem a mój brat robi te zetory był na szkoleniach w czechach w pronarze i jeszcze jeżdził na szkolenia do deutza fahra i ja z nim robie te ciągniki to da rade z zetorem a case ma napewno inną technologie

 

Nie cytuj poprzedniego postu!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

do porownania powinienes wziac jx 95 poniewaz 90 bedzie slabsza od proxy 90-normy pomiaru mocy. ja z tej dwojki wybralem jx choc proxa ma wiecej bajerow( polbieg pod obciazeniem, zalaczanie 4x4, blokady i walka z guzika) i z kompletem obciaznikow bedzie ciezsza o mniej wiecej 400kg. W moim przypadku na korzysc jx przewazyl silnik i ogolne wrazenia z jazdy no i cena - jak ja kupowalem jx wyszedl mnie 7 tys taniej wiec mialem za to klime i jeszcze 2tys zostalo:) istotna sprawa bylo tez uksztaltowanie maski! mam zamiar w przyszlosci zakupic tura i wydaje mi sie ze w jx widocznosc jest lepsza bo w nowych proximach poszaleli z gabarytami tych masek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Masz racje w tych nowych zetorach to jest ogromna maska... i do ładowacza może być ograniczona widoczność z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Witam wszystkich.

Ja na Twoim miejscu kolego wybrałbym ZETORA moim zdaniem jest lepszy pod względem:jest cięższy co przyda się przy ciężkich pracach polowych, ma większo kabine 2 osoby wejdą a w jx 1 aby, wogóle jx to tak wygląda jakby siekiero go wycinali taki kanciasty wygląd w środku ma i te wajchy jeszcze jak w Berarusie B) ZETOR ma lepszy podnośnik i pompe olejowo, cichszy jest o 2 decybele w kabinie, Ale wybór należy do Ciebie ja chciałem tylko powiedzieć co ja sądze na temat tych 2 ciągników.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zastanawia mnie ten argument wielkości kabiny. Ja przez 99 % czasu pracy ciągnikiem jeżdżę sam i nie widzę potrzeby wożenia kogoś do towarzystwa. Ważne, żeby kierowca miał wygodnie, pasażer wytrzyma te 15 minut dojazdu na pole nawet w mniejszej kabinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja też przez 99 % czasu pracy ciągnikiem jeżdżę sam-ale-np. mam w gospodarstwie sporo rowów melioracyjnych-od czasu do czasu (szczególnie jesienią) jeżdżę tam i za pomocą ładowacza z łyżką podsiębierną oczyszczam te rowy-jadę czasami na cały dzień-czasami jest paskudna pogoda (jesień było nie było B))-no i wtedy w takim Zetorku z dużą kabiną pakuję kanapki,termos z herbatą (no i jakieś dwa piwka B))-od czasu do czasu robie sobię przerwę,zjem,a czasami nawet w ciągniku się kimnę (ciągniczek na wolnych obrotach pyka,ogrzewanko działa)-spróbuj zrobić to w ciągniku z małą kabiną-szczerze polecam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Jaro po co Ci aż tak duża kabina na kanapki i piwo he he, a tak poważnie proxima ma dużą kabinę ale nie tak duzo większą jak w jx napewno w zetorze jest wyższa ta kabina no i porządne miejsce dla pasarzera, ale mała kabina też ma swoje zalety, porównując np. kabine farmtracka która jest duża ale do wszystkiego żeby sięgnąć do otwarcia szyb, czy po coś sięgnąć w kabinie trzeba podnieśc 4ry litery z fotela,a w lambo mogę otworzyć i zamknąć przednią i tylną szybę bez wstawania z fotela, oraz bardzo szybko przewietrzyć albo ogrzać kabinę nawiewami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

MF 54** małej kabiny nie ma, zdecydowanie większą niż JX i Agrofarm, ale aby otwierać szyby i drzwi to 4 liter nigdy nie musiałem podnosić. Co do przewietrzania, to konstruktorzy do większej kabiny dali więcej nawiewów i wydajniejszą dmuchawę B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Ja ostatnio rozmawiałem z serwisantem rolmechu i on mówił że za tą cene co zetor proponuje to nie znajdzie nic ciekawszego ,poslóżył się tu między innymi cenami części ,i według niego nie ma dużej różnicy w jakości tu akurat miał porównanie z df .Więc zetor chyba nie jest taki zły jak to niektórzy mówią B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj