Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case JX 90 czy Proxima Plus 90

96 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateusz07120

mateusz07120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze samochody motory

Napisany 17 kwiecień 2009 - 20:06

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Mam ok. 30 ha ziemi ornej plus 5ha łąk chce kupić nowy traktor i nie wiem ci wybrać czy kase jx 90 czy proxime plus (90km) i mam problem ojciec woli case ja zetora pomóżcie będe wdzięczny

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Dzisiaj, 22:37
  •  

#2 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 17 kwiecień 2009 - 20:13

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Ja mam proxime 85 plus i nie narzekam ale mam mało mth wiec ci o niej za dużo nie napisze ;). Ale polecam ci zetora gdyż moim zdaniem będzie lepsza na ten areał. Wiesz może ile ten case kosztuje ??

#3 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 20:40

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 ja bym się nie zastanawiał.. w zetorku masz półbiegi?? tylko w opcji a o klimie nie wspomnę. nawet by mi na myśl nie przyszło żeby wybierać i jeszcze między zetorem.. ;)

#4 Share mateusz07120

mateusz07120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 20:42

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 case kosztuje 128 brutto i tyle samo ta proxima .A jak z awaryjnością?

#5 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 20:46

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Ja poprę poprzednika i powiem posłuchaj się ojca. Sami posiadamy Zetora 5340, to dobry sprzet, ale troche za bardzo archaiczny. Te nowe Proximy sa fajne i napewno lepsze od tych starszych seri Zetorów, jednak te JX napewno maja sporo przydatnych bajerów.

#6 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 20:52

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 i ja właśnie dlatego wybrałem zetora że jest prosty i bez zbędnych bajerów ale jeżeli masz przkonanie do elektroniki to możesz wziąć jx

#7 Share mario_08

mario_08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 20:53

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Zgadzam się z poprzednikami, u nas także pracuje zetor 5340 ale nie uważamy go za udany zakup. Case wygląda na solidny ciągnik, myśle że nie będziecie żałować.

#8 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 17 kwiecień 2009 - 20:55

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 ja mam podobny dylemat i raczej wybiorę proximę 8441 ,zetor ma wiekszą kabine , lepszy uciąg -tak mi się wydaję , tańszy w eksploatacji, jak ci się zje... (oby nie ) to każdy jeden mechanik go zrobi ,

#9 Share mateusz07120

mateusz07120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 20:58

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 właśnie o to chodzi po gwarancji za każdą usterke trzeba płacic a zetora to sam zrobie . A tak apropo to seria jx nie ma żadnej elektroniki oprócz blokady elektronicznie załączanej

#10 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 17 kwiecień 2009 - 21:10

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 mister jx nie mają żadnej elektroniki, tj seria bardziej mechaniczna
bierz zetora przy agregacie z siewnikiem nie bedzie go tak mojtać bo jest cięższy i dłuższy może wiecej pali od case ale wroci ci sie to w pózniejszych naprawach, przegląd casa pewnie jest droższy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 07:27

ja bym się nie zastanawiał.. w zetorku masz półbiegi?? tylko w opcji a o klimie nie wspomnę. nawet by mi na myśl nie przyszło żeby wybierać i jeszcze między zetorem.. ;)

Tak to jest jak ludzie nie mają zielonego pojęcia i propagandę sieją.O ironio, główną zmianą w serii Proxima Plus w stosunku do zwykłej proximy jest nowa skrzynia 16x16 z 1 półbiegiem. A w Case JX to masz może klimę w standardzie?

#12 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 09:20

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Proxima Plus ma lepsze wyposazenie przy tej samej cenie. W proxie plus masz 6+1 zlaczy od hydrauliki, lepsza skrzynie z polbiegiem i rewersem i ogolnie gabarytowo wydaje mi sie ze jest lepsza w uprawie nic case. Kolejnym argumentem jak juz poprzednicy napisali to ceny eksploatacji czyli przeglady i czesci zamienne. A odnosnie spalania to jesli ktos razsadnie operuje gazem to proxa nie spali tak wiele.
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#13 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 17:00

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 W proxie plus jest skrzynia 16/16 natomiast w case jx90 o ile mi wiadomo jest 12/12 ale mogę sie mylić. Obie maszyny maja rewers mechaniczny w standardzie :) . I popieram poprzedników jak toś ma ciężką nogę to mu nawet C-330 dużo spali. W proxime jest lepsze wyposażenie, oraz większa i bardziej przestronna kabina ;)

#14 Share margo22

margo22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 10:56

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Ja napiszę tak. Wcześniej miałem Zetora Proximę z turem ok 90 km. Sprzedałem go rok temu. Dlaczego? Albo te zetory są kiepskiej jakości, ta stal szybko się wydziera, albo trafił mi się taki ciągnik co miał wadę. Jak jeden ciągnik miał wadę to i więcej może mieć wady. Otóz po 6 miesiącach uzytkowania czyli akurat na wiosnę go kupiłem wytrzymał mi do września. Rozwalił mi się przedni napęd jakieś tam łożyska igiełkowe w wałku, ja się na tym nie znam także mogę coś przekręcić. Później padło sprzęgło, a na koniec tak zaczął palić dużo że ja nie mogłem sobie na to pozwolić więc ciągnik jeszcze młody to go sprzedałem w dobrej cenie i kupiłem Case IH. Ciągnik dobry cenowo mniej więcej co zetor. Ta firma jest ogromna, oni mogliby produkować swoje silniki bo mają inżynierów ale oni wolą zaufać marce znanej na całym świecie włoskiej firmy i produkować na ich licencji (licencja to jest jak przepis na ciasto, dobry przepis dobre ciasto) co nikt inny nie robi lepszych silników do samochodów ciężarowych. Te silniki są dostosowane do ciężkiej pracy i trudnych warunków, a przede wszystkim to jest silnik bardzo dobrze dopracowany technicznie, ekonomicznie i wytrzymałościowo. Tyle co ten silnik przeszedł testów to cały zetor w czechach nie przeszedł. Mam case'a już prawie 1,5 roku i jak na razie to nic w nim nie robię oprócz terminowych przeglądów.

#15 Share margo22

margo22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 11:05

właśnie o to chodzi po gwarancji za każdą usterke trzeba płacic a zetora to sam zrobie . A tak apropo to seria jx nie ma żadnej elektroniki oprócz blokady elektronicznie załączanej

Ja jestem ciekawy co sam zrobisz w zetorze skoro zetor ma półbiegi, mokre sprzęgło i inne bajerki podobnie jak w case, a czego nie zrobisz w case jx skoro on też nie jest elektronikiem.

#16 Share mateusz07120

mateusz07120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 06:23

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 jestem mechanikiem a mój brat robi te zetory był na szkoleniach w czechach w pronarze i jeszcze jeżdził na szkolenia do deutza fahra i ja z nim robie te ciągniki to da rade z zetorem a case ma napewno inną technologie

Nie cytuj poprzedniego postu!!

Edytowany przez robertbara, 24 kwiecień 2009 - 09:25.

#17 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 06:50

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Ciekawe od kiedy montują Pronary w Czechach ?B)

#18 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 13:15

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 do porownania powinienes wziac jx 95 poniewaz 90 bedzie slabsza od proxy 90-normy pomiaru mocy. ja z tej dwojki wybralem jx choc proxa ma wiecej bajerow( polbieg pod obciazeniem, zalaczanie 4x4, blokady i walka z guzika) i z kompletem obciaznikow bedzie ciezsza o mniej wiecej 400kg. W moim przypadku na korzysc jx przewazyl silnik i ogolne wrazenia z jazdy no i cena - jak ja kupowalem jx wyszedl mnie 7 tys taniej wiec mialem za to klime i jeszcze 2tys zostalo:) istotna sprawa bylo tez uksztaltowanie maski! mam zamiar w przyszlosci zakupic tura i wydaje mi sie ze w jx widocznosc jest lepsza bo w nowych proximach poszaleli z gabarytami tych masek!

#19 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 19:33

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Masz racje w tych nowych zetorach to jest ogromna maska... i do ładowacza może być ograniczona widoczność z przodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 22:01

Case JX 90 czy Proxima Plus 90 Witam wszystkich.
Ja na Twoim miejscu kolego wybrałbym ZETORA moim zdaniem jest lepszy pod względem:jest cięższy co przyda się przy ciężkich pracach polowych, ma większo kabine 2 osoby wejdą a w jx 1 aby, wogóle jx to tak wygląda jakby siekiero go wycinali taki kanciasty wygląd w środku ma i te wajchy jeszcze jak w Berarusie B) ZETOR ma lepszy podnośnik i pompe olejowo, cichszy jest o 2 decybele w kabinie, Ale wybór należy do Ciebie ja chciałem tylko powiedzieć co ja sądze na temat tych 2 ciągników.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Dodaj odpowiedź