Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiana defincji "rolnik" w polskim prawie

44 odpowiedzi na ten temat

#41 Share ArekJ

ArekJ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 20:10

Możemy sobie tutaj sobie gdybać i gdybać a i tak raczej się nic nie zmieni... Sami zauważcie że jak wchodziliśmy do UE to politycy nakupowali masę ziemi żeby dostać dopłaty...

No właśnie ale sami rolnicy a może nie rolnicy to akceptująm, sam nie wiem, Mój ojciec jest w izbach rolniczych, chciał poruszyć ten temat żeby poruszono problem oddzielenia faktycznych rolników od pseudorolników, ale na walnym zgromadzeniu izb nie widziano żadnego problemu i sprawę "olano". Gdyby chciano można zmienic ustawe, jesli się zbierze bodajrze 100 000 podpisów z wnioskiem o zmiane ustawy lub wprowadzenie nowej. Wtedy władze ustawodawcze maja obowiązek taki wnisek pozytywnie rozpatrzeć. Ale tak prawdę mówiąc izby rolnicze powstały tylko po to bo "na zachodzie też są" ale tam oni maja władzę ustawodawczą a u nas mogą co jedynie do ministra wysłać pisemko, które minister przeczyta albo nie, jak mu się widzi. Na takie izby tylko szkoda pieniędzy z budrzetu po w praktyce ich działalnośc się pokrywa z działalnością ODR-ów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zmiana defincji "rolnik" w polskim prawie Dzisiaj, 21:50
  •  

#42 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 20:28

Zmiana defincji "rolnik" w polskim prawie jeszcze jedna rzecz odnośnie wprowadzenia podatku dochodowego w rolnictwie

dopłaty z UE nie mogą być w żaden sposób opodatkowane

nawet w PROW dla firm mają cyrki z amortyzacją bo mogą odpisać tylko połowę - tą którą samemu się zapłaciło.

Z tego powodu podatek dochodowy w rolnictwie to naprawdę korzystne rozwiązanie.

#43 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 20 kwiecień 2009 - 21:04

Zmiana defincji "rolnik" w polskim prawie Ja osobiście zgadzam się chyba z @vvojtasem. Podatek dochodowy byłby raczej korzystny. Warunkiem byłoby tylko to aby był w taki sam sposób wprowadzony jak dla reszty przedsiębiorców (chodzi tu głównie o pełną amortyzację sprzętu, budynków, itp.) Ale obawiam się, że rolnicy jako jedna z bardziej "uciśnionych" i bezbronnych grup społecznych po raz kolejny zostanie "wydymana" przez elity, tzn. przepisy skonstruują w taki sposób, że znakomita większośc rolników zapłaci więcej niż teraz.
Ostatnio trafiłem na bardzo madre zdanie "Iluzja demokracji jest obrazą dla Naszej inteligencji". Pojęcie równości wobec prawa jest tylko teoretycznym i nic nie znaczącym pustym sloganem. Od zawsze byli równi i równiejsi. Historia już wiele razy to pokazała.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 kwiecień 2009 - 21:19

Zmiana defincji "rolnik" w polskim prawie @ArekJ jeżeli zbierzemy 100tys podpisów to projekt ustawy trafia do sejmu. Ale na 90% ta ustawa by została odrzucona ponieważ jak wcześniej pisałem jak wśród posłów nie brakuje "pseudorolników" To wiadome że posłowie nie pozbędą się kilku tys z kieszeni....
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share ArekJ

ArekJ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 21:23

@ArekJ jeżeli zbierzemy 100tys podpisów to projekt ustawy trafia do sejmu. Ale na 90% ta ustawa by została odrzucona ponieważ jak wcześniej pisałem jak wśród posłów nie brakuje "pseudorolników" To wiadome że posłowie nie pozbędą się kilku tys z kieszeni....

Nowłasnie, szkoda że naszym krajem rządzą tacy ludzie którzy kierują się własnymi interesami kosztem milionów ludzi, nie tylko rolników...