Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach?

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maly2306

maly2306

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 maj 2012 - 21:31

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? Proszę Was o poradę, zamierzam kupic nowy ciągnik z ładowaczem (najprawdopodobniej będzie to jd 5100r) i mam dylemat jaką szerokośc osprzętu wybrac tzn. szufla będzie 2,1 m tylko nie wiem co z krokodylem ponieważ będę wybierał z obory i nie będę miał w niej możliwości manewru czyli wjazd prosto i do tyłu i żeby dobrze zabierac po ścianie myślałem o 2m ale kolega odradza bo będzie za szeroki? Chciałbym poznac Wasze zdanie na ten temat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? Dzisiaj, 15:58
  •  

#22 Share Stas25

Stas25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 14:20

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? moim zdaniem nie ma co szaleć z tą szerokością bo tylnie koła mogą nie dotykać ziemi jak się dobrze wezmie. Sam mam 80 konny traktorek z krokodyle 1,5m ma co robić zwłaszcza przy wyrywaniu obornika z obory i niekiedy koła nie dotykają ziemi tylne jak się dobrze wezmie a na każdym kole mam po 4 obciążniki to chyba nie warto mordować traktora

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share maly2306

maly2306

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 12:43

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? ok, skoro traktor będzie miał 2,1m szerokości a powidzmy krokodyl 1,8m to czy wybierając po ścianach będzie dobrze zbierał czy tylko tą szerokość 1,8, wiem że może głupie pytania, ale nigdy nie pracowałem z ładowaczem czołowym i tym bardziej krokodylem i nie wiem jak to wygląda w praktyce? Chciałbym dobrać osprzęt optymalnie i tak abym mógł nim w największym stopniu zastąpić ręce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 13:12

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? Ja mam w 82 km pronarze czyli ciężkim ciągniku krokodyl 1,6m i jest wystarczający. Jak dobrze się nabierze to tylne koła odrywają się od ziemi. Przy ścianie wybierzesz tylko wiadomo nie jedziesz wtedy wzdłuż ściany tylko kilka razy ze skosa musisz zajechać