Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach?

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 13:10

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? czy wszysscy stosują widły 1,4m i łyżki 2m? czy można do tura o udzwigu 1t załozyć widły 2m szerokie? itd jakie są kombinajcje i na jakiej podstawie się to określa czy tylko balans ciągnika z ładowaczem się liczy do danego narzędzia czy najwazniejszy jest udzwig?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? Dzisiaj, 01:40
  •  

#2 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 17:36

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? jeżeli bierzesz widły z 3 sekcją to 1,4 może być, ale niedaleko mnie facet białorusem 2-4letnim ma do niego widła 2m i bez 3 sekcji i ładuje nimi bez problemu a tura ma z pod goniądza o udźwigu 1t-1,5t(2-3 razy weźmie całe widla i ma nałożony rozrzutnik 1-osiowy). Szufle też ma on 2m. My do TL100 chcemy zakupić łyżkę czeską 2,15 a widła jak będą potrzebne to se sami zrobimy
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#3 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 18:28

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? no własnie tak mysle bo podobno w krokodyla weźnie się 2 razy tyle co w widły to najprościej szerokie widły dać he he
ps. jaki to tur spod grudziądza>?

#4 Share szczupak26

szczupak26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 maj 2009 - 13:49

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? Ja ma na Case 856xl tura Emily T5 a do niego łyżko-krokodyl 2 metry szerokości piękna żecz, jak ładujesz obornik to wbijasz łycha w kupkę a krokodylem zamykasz i masz dwa razy tyle nałożone co na widły lub samą łyżkę.
Case 856XL Ursus C360

#5 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 12 maj 2009 - 14:50

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? szufla 2,1m krokodyl 1,4m i to wystarczy, obornika w krokodylu jest koło tony i aby swobodnie poruszać się po gnojowni więcej nie potrzeba. Może do wybierania z silosu kukurydzy mogło by być coś szerszego ale też lepiej nie przeciążać
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#6 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos
    Powered by Kubota & Verva
    Modernizacje hydrauliki, rozbudowa, modyfikacje

Napisany 15 maj 2009 - 22:24

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? U mnie krokodyl ma 1,25m licząc od skrajnych wideł, i to w zupełności dla C 330/360-3p wystarczy.. ;) Chcialbym zobaczyc ludzi pracujących z widłami w oborze o szerokości 2m.. :D :) znam takiego ktory mial ta szerokość, szybko ładował, ale... słupy blisko bramy wyjazdowej wyglądały jakby wybuchł granat odłamkowy..nie mieścił sie. :) zmienił na 1,4 krokodyla i wydajność byla ta sama w porównaniu z 2m widełkami.
Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

#7 Share piotrek10017

piotrek10017

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 15 maj 2009 - 22:39

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? wg mnie do ladowania obornika same widly sa lepsze bo nie trzeba tracic czasu na zamykanie i otwieranie. ale jesli chodzi o kiszonke np kuk. to krokodyl gora

#8 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 16 maj 2009 - 05:58

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? Mnie się wydaje, że widły do gnoju to nie zbyt dobry pomysł, szczególnie jak się wywozi obornik bezpośrednio z obory, np. na głębokiej ściółce, gdzie obornik jest dość dobrze ubity, a ciągnik z turem nie powinien być zbyt duży. Krokodylem można na spokojnie wyrwać ugnieciony przez krowy obornik, a jak zamkniemy krokodyla to i mniej nam z niego obornika ucieknie. Po trzecie krokodyl jest węższy od takich wideł 2-metrowych, więc jak już mówiłem manewrowanie w oborze będzie lepsze ;) .
Ja osobiście mam krokodyla 1,5 m i szufle 2,1 m :D .

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#9 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 16 maj 2009 - 06:57

wg mnie do ladowania obornika same widly sa lepsze bo nie trzeba tracic czasu na zamykanie i otwieranie

Ale krokodyla zamykasz, wsteczny i wyrywasz z pryzmy. Na rozrzutnik też delikatniej wyładujesz krokodylem

#10 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 16 maj 2009 - 07:14

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? Ursus C-330 +TUR 1 przerobiony na 3 sekcje: Szufla standard,widełki do słomy standard, krokodyl do gnoju 1.50m ;)

Honda - The Power of Dreams :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 17 maj 2009 - 13:00

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? farmer 8258 krokodyl 1,5 szufla 2. Jak dla mnie to wystarcza na prace przy oborniku czy do sypkich materiałów

#12 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 17 maj 2009 - 15:08

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? A czy Zetor 7211 podoła krokodylowi 1.4 metra i łyżce 1.8 ?
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#13 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 17 maj 2009 - 15:54

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? Proxima plus 90KM tur TL220 łyżka 2,15m, krokodyl 1,6m ;) Jak sie dobrze weźmie gnoju to tylko trzy razy i rozrzutnik pełny :) :) Krokodyl lepszy od wideł, bo jak nawet sie bierze gnój z pryzmy to sie zamknie i jest tego dużo, a z wideł to zanim bym do rozrzutnika dojechał to pół by zleciało :) Już nie wspomne o głębokiej oborze :D
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#14 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 17 maj 2009 - 16:50

no własnie tak mysle bo podobno w krokodyla weźnie się 2 razy tyle co w widły to najprościej szerokie widły dać he he
ps. jaki to tur spod grudziądza>?

nie grudziądza, tylko goniądza(miejscowość w woj. podlaskim) tam baba ma zakład i montuje tury na zamówienie do każdego ciągnika. W odleglości 2-3km od mojej miejscowości ma parę osób taki tur i nie narzekają na niego
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#15 Share macursus12

macursus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 17 maj 2009 - 17:06

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? Ja mam tura 5 o udzwigu 1,5t zalozonego do 914 . szufle o 2,2m i widly 1,3

#16 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 17 maj 2009 - 21:04

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? Ursus 1012 + Tur 6 łyżka 2m, krokodyl 1,4m

#17 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 18 maj 2009 - 07:32

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? Ursus 1014 + Tur Sipma o udźwigu 1,5t, krokodyl 1,4m i łyżka 2m
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#18 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 18 maj 2009 - 08:23

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? MF 4455 +STOLL Robust F30 HDPM udzwig 2,1t łyżka 2,2m, krokodyl 1,4m, paleciak 1,5t
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#19 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 18 maj 2009 - 11:00

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? Lambo R6 STOLL jak kolega wyżej, łyżka szer 2,4 krokodyl 2,4 z krótszymi zębami jest w galerii. Dobrze jest mieć osprzęt o szerokości traktora bo łatwiej jest wybierać przy ścianach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów

Napisany 18 maj 2009 - 14:20

Jakiej szerokości macie widły i szyfle i przy jakich turach? właśnie szeroki ma tą zaletę że dobrze wybiera się przy ścianach