Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amortyzator antywstrząsowy

95 odpowiedzi na ten temat

#61 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 20 październik 2011 - 18:40

Amortyzator antywstrząsowy Spisałem dane z moich akumulatorów w ładowarce pojemność po 1 litr każdy,
accumulator: 10,3 bar;
isprecharged: 1.0 MPa;
TO: 150 PSI

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amortyzator antywstrząsowy Dzisiaj, 23:31
  •  

#62 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 20 październik 2011 - 18:42

Amortyzator antywstrząsowy Ja mam w metal fachu dwa akumulatory i tylko jest napisane skąd są. Włoska firma Flex . A obok napisane flamastrem 60 bar. Czyli są nabite azotem po 60 bar.

Według mnie to że mam 2 sztuki to jest dla tego żeby lepiej pracowały. Jedna tak by nie wytłumiała skoków ciśnień.

#63 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 październik 2011 - 08:07

Amortyzator antywstrząsowy dzięki @Tomek73 w metalfach oba podpisane że po 60 bar a jak myślisz mają po 1l czy po 0,7l pojemności? i jak uważasz dobrze spełniają swoją funkcję czy są za twarde tzn tylko z dużymi ciężkimi ładunkami siłowniki się uginają czy w transporcie jak latasz z lekkim narzędziem to poddaje się troszkę siłownik na wybojach>? Bo gdyby były za twarde to można sobie zamówić poza producentem np. nabite po 55 bar

Na mój gust to jest po 2 takie same amortyzatory żeby membrany nie pękały, bo jak są 2 amortyzatory to ciśnienia rozkładają się na 2 membrany więc tak jakby membrana była 2 razy mocniejsza, tak samo jak bliźniacze koła w ciężarówkach

Edytowany przez Ferdek07, 22 październik 2011 - 08:08.

#64 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 22 październik 2011 - 12:31

Amortyzator antywstrząsowy To są raczej litrowe. Z dużym ciężarem jadę tak jak bym miał sprężyny zamiast siłowników , bardzo ładnie pracują.Siłowniki uginają się aż miło.Wystarczy że wezmę z 100 kg i już widać.

Bez ciężaru ta prawie nie widać żeby chodziły ale jak wjadę w dziurę to nie uderzy tak jak miałem kiedyś w MTZ.

Jestem ciekaw jak by założyć aku np. z citroena.Przecież one też są nabite azotem.

#65 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 30 październik 2011 - 12:55

Amortyzator antywstrząsowy Kontynuując temat ... a jak by tak połączyć równolegle dwa amortyzatory. Jeden nabity dużo niższym ciśnieniem by amortyzował pusty ładowacz podczas jazdy bez jakiegokolwiek obciążenia, a drugi nabity takim ciśnieniem by amortyzował ładowacz w okolicach 75% obciążenia maksymalnego? Amortyzatory i tak muszą mieć membrany wytrzymujące ciśnienie w okolicach maksymalnego czyli koło 210 atmosfer więc temu z mniejszą ilością gazu nic stać się nie powinno, a mielibyśmy amortyzację w każdej stresującej sytuacji i odcinanie amortyzatora byłoby niepotrzebne.
Ma ktoś jakiś sensowny kalkulator do policzenia pojemności i ciśnienia gazów w amortyzatorach? Ewentualnie może ktoś podrzuci jakieś sprawdzone wzorki i patenty jeśli robił amortyzację obchodząc narzuty producentów TURów?

Pozdrawiam
Rafał

#66 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 10:14

Amortyzator antywstrząsowy Hmmm teoretycznie to pewnie by było cacy, jeśli do maksymalnych obciążen potrzebne jest 0 bar to do jazdy bez obciążenia można by zastosować bańkę 40 bar, no ale jeśli tam bańka z niższym ciśnieniem membranę dociskała by na maxa to nie wiem czy dłygo taka membrana by wytrzymała, coś na zasadzie jazdy przyczepą z dużym ładunkiem i bardzo niskim ciśnieniem w kołach, na mój gust to lepsze rozwiązanie zastsował np. metalfach stosując 2 duże litrowe bańki, a 2 bańki to tak jakby ciśnienie rozkładało się na 2 membrany zamiast jedna ugnie się duzo to 2 ugną się o połowę mniej

#67 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2012 - 11:00

Amortyzator antywstrząsowy Ugną się tak samo bo ciśnienie jest jednakowe, nie ważne czy jest jeden czy dwa amortyzatory. Dwa amortyzatory dadzą większy skok siłowników.

#68 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 11:30

Amortyzator antywstrząsowy To zakłada się te banieczki na sekcji co podnosi tura, a co z sekcją co opuszcza tzn co działa w 2gą stronę że ciągnik może się podnieść na turze, czy to nie zapowietrza siłowników czy też nie ma jakiegoś znaczenia? rózni producenci stosują różne membrany i róznica w cenach amortyzatorów jest ogromna, zastanawia mnie jak to jest jeśli np. hydramet we wszystkich ładowaczach stosował by te same amortyzatory 0bar a pewnie tak jest to w ładowaczu o udzwigu 1100kg szybciej będzie amortyzował niż w łaodwaczu o udzwigu 1650kg a rama ładowacza może być właściwie taka sama :o

#69 Share Stas25

Stas25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 11:37

Amortyzator antywstrząsowy metal fach teraz stosuje regulowane banki nie wiem na czym to polega są śruby w bańkach które odpowiadają za siłę amortyzacji

#70 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 13:20

Amortyzator antywstrząsowy oo ciekawe rozwiązanie, ciekawe ile za to cenią, bo po zakupie można z powodzeniem samodzielnie wstawić tylko trójnik na wąż od podnoszenia ramy i wstawić bańke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share yanki

yanki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 10:46

Amortyzator antywstrząsowy Witam, postanowiłem że dokupię sobie do tura (pol-mot warfarma 6) akumulatory hydr, a mianowicie dwa po 0,7l i moje pytanko jest takie, jakim ciśnieniem byście proponowali je nabić?? waham się w granicach od 40 do 70 barów , pozdrawiam

#72 Share ReMeK8250

ReMeK8250

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się motoryzacją głównie maszynami rolniczymi oraz ogólnie rolnictwem.

Napisany 07 luty 2012 - 21:40

Amortyzator antywstrząsowy Witam mam pytanie odnośnie akumulatorów montowanych w ładowaczach Trac-Lift, gdyż oni też montują podwójne i pojedyncze czym one się różnią? Czy tak jak we wcześniejszych postach już ktoś napisał ,że podwójne działają zarówno przy małym jak i dużym ładunku, a pojedynczy tylko przy dużym lub małym(czyli na pustym ładowaczu). I jeszcze taka ciekawostka, bo ostatnio byłem z wujkiem zamawiać w/w ładowacz to pan, który nas obsługiwał wymienił tylko amortyzator za 700zł (pewnie ten pojedynczy) i jak brałem kiedyś cennik to też był tylko ten jeden, więc czy wgl te TL co idą na Polske mogą być wyposażone w ten podwójny, jesli tak to jaka jest róznica w cenie. Sorry że tak się rozpisałem ale chciałem zrozumiale to opisać. Proszę kogoś obeznanego o odp.

#73 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 22:53

Amortyzator antywstrząsowy Tani. http://allegro.pl/hy...2789630438.html

#74 Share arku3060

arku3060

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,muzyka,imprezy,kobiety,

Napisany 06 luty 2013 - 20:49

Amortyzator antywstrząsowy wiem że bańka z tym niszym ciśnieniem powina mieć 15 bar to jest na sam ładowacz z osprzetem albo bez i wtedy ładnie tłumi w zalezności od wielkości ładowacza. ta wieksza powina mieć sporo więcej w zalezności od obciązenia np. jezeli podnosimy cięzar o wadze 1000kg to cisnienie powino miec ok 100bar i tu sie zaczyna problem bo cięzar przewożony ładowaczem ma ogromną rozbierzność i w tym przypadku jest trudno dostosowac ćiśnienie

#75 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 12:57

Amortyzator antywstrząsowy Założyłem na NH T5060 ładowacz agromasz ł106 z zmortyzatorami. Podłączone są do dwóch siłowników jeden do lewego na strone od podnoszenia, drugi na prawy pod przewód opuszczania. czy to tak ma być podłączone ,jak macie w zachodnich ładowaczach? W polskich wszędzie widziałem jeden lub dwa ale zawsze podłączone na podnoszenie.

#76 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 lipiec 2013 - 13:38

Amortyzator antywstrząsowy Mam przy swojej proximie ładowacz TL 220 Sli. Jaki amortyzator nadawałby się do tego tura? Czy kupić u dealera zetora czy można z jakiejś innej firmy na allegro? Czy wystarczy 1 czy 2 amortyzatory? Jakie ciśnienie powinien(ny) mieć amortyzator(y)?

#77 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 08 luty 2014 - 23:36

Amortyzator antywstrząsowy Witam. Chciałbym się dowiedzieć,czy do ładowacza TUR 4 będzie pasował amortyzator od Bizona,który będzie na pewno sporo tańszy niż taki z polmotu za 1500 zł...
Czy będzie spełniał swoje zadanie? Nie będzie za "twardy"? Kupić dwa i w jednym upuścić ciśnienie żeby amortyzował też bez ładunku,czy to nie warte zabawy i kupić gotowca?
Jeszcze pytanie odnośnie TUZ'u. Czy taki amortyzator nadawałby się do pługa koło 800kg?
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#78 Share niedzwiadek97

niedzwiadek97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 19:33

Amortyzator antywstrząsowy http://www.google.pl...tart=44&ndsp=26

#79 Share Piotr6991z

Piotr6991z

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 12:03

Amortyzator antywstrząsowy

Odświeżę trochę temat.

Da rade obliczyć pojemność siłownika hydraulicznego z tych wymiarów?

Wymiary:  [mm]

Siłownik hydrauliczny: 60 średnica

Tłoczysko: 40 średnica

Skok tłoka: ok.600 długość

Chodzi o dobór akumulatora hydraulicznego (pojemność).

Czy można taki akumulator zastosować w siłownikach hydraulicznych jednostronnego działania?

Edytowany przez Piotr6991z, 01 styczeń 2015 - 13:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 12:33