Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amortyzator antywstrząsowy

95 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 18 październik 2011 - 19:32

Amortyzator antywstrząsowy Zdzwonić do producenta ładowaczy i się spytać jaki ma być. Powiedzieć że ma się od niego ładowacz i się popsuł a jest dobrze po gwarancji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amortyzator antywstrząsowy Dzisiaj, 15:34
  •  

#42 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 październik 2011 - 19:46

Amortyzator antywstrząsowy To zaproponuje swoje. W ładowaczach nie wiem. Mam ładowarkę tylko z amortyzacją.

#43 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 18 październik 2011 - 19:59

Amortyzator antywstrząsowy Czyli jak dobrze rozumiem to wszędzie można założyć takie coś? Do ładowacza do ładowarki itd? kwestia tylko dobrania odpowiednich parametrów tak? Jeśli będzie za słaby to będzie mocno bujało za mocny nie da nic dobrze rozumiem? A jak to wygląda cenowo. Lepiej kupić i założyć samemu czy taniej wychodzi zakupić od producenta?
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#44 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 18 październik 2011 - 20:13

Amortyzator antywstrząsowy Pracowałem w tym roku dużo z ładowaczem miał te banki w ramie dokladnie w tej poprzeczce i jak dla mnie to nie działało z pełnym po polu to było fajnie ale pusty po drodze to masakra strasznie sztywny był na nierównościach poprzecznych wyglądało to tak jakby w ogóle nie amortyzował, ładowacz podskakiwał i opadał z ogromnym hukiem i wstrząsem.

#45 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 październik 2011 - 20:21

Amortyzator antywstrząsowy Tak wszędzie idzie. I tak jak mówisz trzeba dobrać pojemność i ciśnienie gazu. Można sobie zawór zamontować by wyłączać gdy chcemy precyzyjnie coś ustawić. W ładowarce muszę np za każdym razem włączyć jak chcę mieć amortyzacje.

U mnie np na widłach jak lekko przesteruje to się dzwiga ramie przed siebie o jakieś 15cm do góry więc trzeba uważać. I fakt jadąc z widłami czy łyżką jest różnica w skoku tłoka na amortyzacji ale jedzie sie prawie tak samo.

Może miał za mało gazu

#46 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 październik 2011 - 20:28

Amortyzator antywstrząsowy nie macie żadnych oznaczeń na tych fabrycznych amortyzacjach jakie tam jest ciśnienie w bańce?
i pytanko dlaczego prodcent liczy prawie 2000 zł za coś co na allegro kosztje 650zł ??

#47 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 październik 2011 - 20:31

Amortyzator antywstrząsowy Marża może jakoś przygotowuje je dodając węże złączki itd

#48 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 październik 2011 - 14:23

Amortyzator antywstrząsowy jaki amortyzator tzn jakiej pojemności bańka i z jakim ciśnieniem była by dobra do tura 3B?
Napiszcie może jakie macie te bańki jakich pojemności ile i może jest napisane jakim ciśnieniem są nabite?

#49 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 19 październik 2011 - 18:53

Amortyzator antywstrząsowy Jutro sprawdzę, dziś się przymierzałem ale na końcu brako czasu.

#50 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 19 październik 2011 - 20:26

Amortyzator antywstrząsowy A gdzie na allegro to można znaleść. Bo jakoś nie mogę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 19 październik 2011 - 20:44

Amortyzator antywstrząsowy http://allegro.pl/li...or hydrauliczny kilka się znalazło

#52 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 19 październik 2011 - 20:50

Amortyzator antywstrząsowy No właśnie, akumulator a nie amortyzator.

#53 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 październik 2011 - 21:40

Amortyzator antywstrząsowy http://allegro.pl/hy...1862387398.html do tego wężyk za 40zł i trójnik za 10zł to i tak jest 700zł a nie 1800 tak jak chcą np.w polmocie, ktoś napisał że działa tylko z dużym obciążeniem ciekaw jestem czy producenci stosują różne bańki do ładowaczy o różnych udzwigach bo jeśli tur ma 1650kg udzwigu to musi mieć bańkę o niższym ciśnieniu lub o chociaż wiekszej pojemności bo jest inny przekrój siłowników niż tur o mniejszym udźwigu, najlepszym rozwiązaniem były by 2 zawory do 2 baniek do transportu z małym cisnieniem i od pracy z dużym, ciekawe czy taka z mniejszym ciśnieniem nie pęknie szybciej no i ciekawe co się dzieje jak tak abańka pęka i azot dostaje się do oleju hydraulicznego i wędruje po skrzyni pompach itd

#54 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 19 październik 2011 - 21:52

Amortyzator antywstrząsowy w Stoll-u działa z każdym obciążeniem, działa trochę gorzej jeśli nie ma oprzyrządowania na ładowaczu, ale i tak jest lepiej niż jazda bez ładowacza :) Amortyzacja wytrzymuje 2 tonowe obciążenie juz od 3 lat
Co do azotu... a w powietrzu to niby co jest w 80% :P

Edytowany przez b0gdan, 19 październik 2011 - 21:52.

#55 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 październik 2011 - 21:56

Amortyzator antywstrząsowy Luknij Kolego jakie tam w stollu masz bańki i czy jest coś o ciśnieniu jakim są nabite na tych bańkach

#56 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 październik 2011 - 13:55

Amortyzator antywstrząsowy Kalkulator do ręki i sam obliczysz jakie ciśnienie potrzebne i jaka pojemność.
Ciśnienie ma wpływ na zakres amortyzacji, jak ma amortyzować pod obciążeniem to ciśnienie zbliżone do maksymalnego-pewnie jakieś 150 atm.

Pojemność decyduje o skoku siłowników. Znając ich wymiary można łatwo obliczyć jaka pojemność jest potrzebna.

#57 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 październik 2011 - 14:15

Amortyzator antywstrząsowy łatwo i nie łatwo skąd mam wiedzieć jakie ciśnienie jest na siłownikach, sprzedawca z tego linka wyżej odpisał że dobierze amortyzatory pod warunkiem że otrzyma dane jakie jest ciśnienie na siłownikach w momencie podnoszenia ciężaru o małej masie i dużej masie, a tego policzyc tak łatwo się nie da, zastanawia mnie jeszcze kwestia jak to jest rozwiązane bo niektóre tury mają jedną bańkę inne 2 bańki czy są to bańki o takim samym ciśnieniu czy różnym

#58 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 październik 2011 - 14:48

Amortyzator antywstrząsowy Jeśli przy pełnym obciążeniu np 1650 kg masz 160 atmosfer(a to podaje producent ładowacza), to przy obciążeniu xxx kg masz w przybliżeniu (xxx * 160)/1650 atmosfer.

2 amortyzatory działają zapewne przy różnym obciążeniu, jeden na pusto, drugi pod obciążeniem.

#59 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 październik 2011 - 15:28

Amortyzator antywstrząsowy hmmmm w agromaszu, czy tracliftach zetorowych jest jedna bańka, ja myślę że po to 2 bańki żeby te membrany miały większą żywotność tak jak koła bliźniaki, czy nikt nie ma przy swoim ładowaczu nic napisane jakim ciśnieniem są nabite te bańki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3533 postów

Napisany 20 październik 2011 - 16:39

Amortyzator antywstrząsowy

łatwo i nie łatwo skąd mam wiedzieć jakie ciśnienie jest na siłownikach, sprzedawca z tego linka wyżej odpisał że dobierze amortyzatory pod warunkiem że otrzyma dane jakie jest ciśnienie na siłownikach w momencie podnoszenia ciężaru o małej masie i dużej masie, a tego policzyc tak łatwo się nie da, zastanawia mnie jeszcze kwestia jak to jest rozwiązane bo niektóre tury mają jedną bańkę inne 2 bańki czy są to bańki o takim samym ciśnieniu czy różnym

Wkręć zegar w obwód i będziesz miał 100% pewność.
2 Bańki są dla lepszej amortyzacji z małym i dużym obciążeniem.