Kuki19

Amortyzator antywstrząsowy

Polecane posty

Mario81    119

Posiadam TL 220SL który ma dwa amortyzatory.Czy przy ciężkiej pracy(zaladunek ziemi,niwelacja terenu)należy je odłączyc(maja zawór odcinajacy).Pytam gdyż nie posiadam instrukcji obsługi a gdzies kiedys słyszałem ze przy dużym obciążeniu mogą popękac w nich membrany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie trzeba wyłączać, nic się nim nie stanie. One właśnie po to są aby przy ciężkich ładunkach amortyzowały wstrząsy przenoszone na ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wyłączać, nic się nim nie stanie. One właśnie po to są aby przy ciężkich ładunkach amortyzowały wstrząsy przenoszone na ciągnik.

Dobrze kolega mówił, jeśli amortyzator przystosowany jest do poprawy komfortu w transporcie ( a przeważnie podwójny amortyzator do tego służy) to przy ciężkiej pracy mogą pęknąć membrany. No chyba że amortyzator przystosowany do takich ciśnień, ale wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Membrana nie ma prawa pęknąć.

Taa wszystko ma swój kres określony jeszcze przez projektanta. Być może ta w turze jest przystosowana do amortyzacji załadowanego tura, ale wątpię bo tur nie służy do transportu ciężarów na wielkie odległości. W dodatku praca z amortyzatorem do precyzyjnych nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TymonMasa    0

witam mam pytanie jesli chcial bym zainstalowac zestaw z 2 akumulatorow gazowych to potrzebuje po 2 na prawy i 2 na lewy tloka ladowacza czy wystarcza 2 na na caly uklad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Przecież siłowniki masz połączone równolegle więc wystarczy podpiąć 1 blok akumulatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TymonMasa    0

aha dzieki wiellkie za info bo gdzies widzialem ze do kazdego tloka montowane bylo ale de fakto po jednym tylko amortyzatoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papryk    0

Mam takie pytanko odnośnie amortyzatorów w ładowaczu. Mam tura 6 z POL-MOTu i nie brałem amortyzacji przy zakupie ładowacza. W tej chwili myślę nad zakupem jakiegoś amortyzatora i zastanawiam się czy któryś z tych na allegro można zastosować.

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=akumulator+hydrauliczny

Generalnie chodzi mi o tego za 400 zł. Czy ktoś z was wstawiał nie oryginalny amortyzator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Akumulator powinien być dobrany do udźwigu ładowacza więc najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie go u producenta ładowacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a jakim ciśnieniem powinny być nabiet takie bańki? najlepiej 2 żeby do małych i duzych obciążeń były, a więc jakie tam może być ciśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

tyle to ja wiem na allegro jest jakiś zestaw 2 bańki po 0,5l nabite po 60 bar a na tych fabrycznych nie ma napisane jakie ciśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zdzwonić do producenta ładowaczy i się spytać jaki ma być. Powiedzieć że ma się od niego ładowacz i się popsuł a jest dobrze po gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Czyli jak dobrze rozumiem to wszędzie można założyć takie coś? Do ładowacza do ładowarki itd? kwestia tylko dobrania odpowiednich parametrów tak? Jeśli będzie za słaby to będzie mocno bujało za mocny nie da nic dobrze rozumiem? A jak to wygląda cenowo. Lepiej kupić i założyć samemu czy taniej wychodzi zakupić od producenta?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Pracowałem w tym roku dużo z ładowaczem miał te banki w ramie dokladnie w tej poprzeczce i jak dla mnie to nie działało z pełnym po polu to było fajnie ale pusty po drodze to masakra strasznie sztywny był na nierównościach poprzecznych wyglądało to tak jakby w ogóle nie amortyzował, ładowacz podskakiwał i opadał z ogromnym hukiem i wstrząsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Tak wszędzie idzie. I tak jak mówisz trzeba dobrać pojemność i ciśnienie gazu. Można sobie zawór zamontować by wyłączać gdy chcemy precyzyjnie coś ustawić. W ładowarce muszę np za każdym razem włączyć jak chcę mieć amortyzacje.

 

U mnie np na widłach jak lekko przesteruje to się dzwiga ramie przed siebie o jakieś 15cm do góry więc trzeba uważać. I fakt jadąc z widłami czy łyżką jest różnica w skoku tłoka na amortyzacji ale jedzie sie prawie tak samo.

 

Może miał za mało gazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

nie macie żadnych oznaczeń na tych fabrycznych amortyzacjach jakie tam jest ciśnienie w bańce?

i pytanko dlaczego prodcent liczy prawie 2000 zł za coś co na allegro kosztje 650zł ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jaki amortyzator tzn jakiej pojemności bańka i z jakim ciśnieniem była by dobra do tura 3B?

Napiszcie może jakie macie te bańki jakich pojemności ile i może jest napisane jakim ciśnieniem są nabite?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj