Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amortyzator antywstrząsowy

95 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 12:50

Amortyzator antywstrząsowy Witam
Interesuje się techniką i zastanawiam się do czego to tak naprawde jest, wiem jak to wygląda ale nie jestem pewien co do zastosowania, bo to się włącza w czasie jazdy po wybojach (tak piszą producenci w prospektach), ale czy z tym amortyzatorem pracuje sie też, np. driftując po łące z belą sianokiszonki lub po polu po bruzdach ze słomą to na amortyzatorze, czy podczas ładowania się nie popsuje jak maksymalnie jest obciążony ladowacz? oraz czy bardzo "macha" ramą na amortyzatorze?
czy to naprawde takie dobre czy można żyć bez tego? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amortyzator antywstrząsowy Dzisiaj, 20:47
  •  

#2 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 12:59

Amortyzator antywstrząsowy Na pewno da się bez tego żyć ale jeśli jest to na pewno nie zaszkodzi a pomoże bo jeśli jedziesz z tą belą to wszystkie wstrząsy wywierane na bele są automatycznie przenoszone na traktor a tak to są tłumione.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#3 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 13:07

Amortyzator antywstrząsowy tak też przypuszczałem, ale gdzieś na forum ktośnapisał że podczas załadunku wyłącza się antywstzrąs bo właśnie macha ramą i precyzyjnie położyć się czegoś nie da czy to prawda?> np. przy ładowaniu obornika krokodylem

#4 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 13:18

Amortyzator antywstrząsowy Możliwe że jak się rozbuja to lata jak wiadomo kto :) ale osobiście nigdy tego nie widziałem.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#5 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 17:19

Amortyzator antywstrząsowy no ale używa się tego amortyzora podczas pracy na placu czy nie?

#6 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 19:41

Amortyzator antywstrząsowy ruchy amortyzatora są na tyle małe, że nie ma aż tak precyzyjnej pracy, która by wymagała wyłączania go. Ja wyłączam amortyzator tylko wtedy, gdy ładuje obornik i nie chce mi sie przeciw wagi zakładać, wtedy może mocniej bujać ładowaczem. Amortyzacja poprawia nawet komfort jazdy samym ciągnikiem, gdyż wibracje z jazdy przenoszą się na ładowacz w większym stopniu niż na sam traktor

#7 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 20:40

Amortyzator antywstrząsowy czyli jedym słowem warto dołożyć te 1,5tys :)

#8 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 20:57

Amortyzator antywstrząsowy Powiem tak , może i warto jak masz zamiar śmigać po dziurach itp. częściej. Prosty przykład, trzy razy w bizonie obrywała się mi gardziel, wzmacnialiśmy ją itp. cuda nie wida, problem tkwił w tym, że akumulator wstrząsów był rozwalony, nic nie amortyzował, i przy opuszczeniu, jak puściłeś wajchę to stał jak by w mór walnął, i wszystko się wybijało. Po zmianie od dwóch lat mamy spokój, a że mamy kombajnistę kaskadera, co tam po dziurach i przez rowy cały czas jeździ jak szalony, to się przydaje :) Ogólnie to super rzecz taki amortyzator wstrząsów, teraz to już wszędzie to stosują, nawet w najmniejszych miniładowarkach można je znaleźć. Co do precyzji, to wątpię, przecież nawet w bizonie jest to odchył góra 20 cm, ale przy impetnym zatrzymaniu rozpędzonego przyrządu żniwnego, a siła nacisku robi się ogromna. A i tak w momencie wróci na swoją pozycje :) Hmm, moim skromnym zdaniem powinni montować dwa akumulatory w ładowaczach, jeden z dużym ciśnieniem, a drugi z mniejszym, co dało by normalnie pływanie w jeździe po asfaldzie, trochę jak by bujało, a już by tak nie szarpał. A do tuz-ów to już na gwałt powinni zakładać, bo już mi się to wdaje we znaki, 700 kg agregat jak walnie, to tylko czekać jak się ciągnik na pół rozłamie :) Ale to taka ciekawostka dla projektantów maszyn rolniczych :) :) Moim zdaniem powinni wsiąść to mocno pod uwagę, ponieważ zwiększyło by to mocno komfort jazdy, a aktualnie o to się tylko rozchodzi :)

#9 Share swr

swr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 07:23

Amortyzator antywstrząsowy I montuja dwa tylko to jest dodatkowa opcja za ktora trzeba zaplacic okolo 2 tys zl ale fakt to naprawde przedluza zywotnosc ladowacza to raz no i lagodzi skutki wstrzasow. Pozdrawiam

#10 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 10 maj 2009 - 08:23

Amortyzator antywstrząsowy Amortyzator wygasza bujanie, jadąc po drodze nie telepie tak całym ciągnikiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 10 maj 2009 - 22:32

Amortyzator antywstrząsowy A taki akumulator można już kupić za ok. 300zł.

#12 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 18 maj 2009 - 18:35

Amortyzator antywstrząsowy a gdzie go załadować czy sprzedaja załadowany gazem?

#13 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 19 maj 2009 - 18:21

Amortyzator antywstrząsowy Zwykle są naładowane ale ciśnienie gazu powinno się ustawić odpowiednia do udźwigu ładowacza.

Ja używam amortyzatora cały czas, przy załadunku ciężkich materiałów nie szarpie tak ciągnikiem. Kiedyś miałem problemy z odkręcaniem się śrub łączących skrzynie z silnikiem i z tylnym mostem bo założeniu amortyzatora problem znikł.

#14 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 22 maj 2009 - 18:58

Amortyzator antywstrząsowy No dobra a jak podłączyć i gdzie taki amortyzator ciśnieniowy?? Wydaje mi sie to dziwne że kupując np starego ładowacza bez amortyzatora można go wyposażyć za 400zl w takie coś i mamy efekt jak za 2tys. Hmm Ktoś może cos o tym powiedzieć?
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#15 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 22 maj 2009 - 21:55

Amortyzator antywstrząsowy Nie wiem jak u innych ale w moim ten amortyzator działa cały czas i nie mogę go włączyć albo wyłączyć ;) . Jest podłączony pod rurę hydrauliczną między siłownikami :) .

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#16 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 22 maj 2009 - 22:53

Amortyzator antywstrząsowy hmm ja w turze 4 mam takowy akumlator jednak mam wątpliwości co do jego pracy. Nie widziałem aby mi się siłowniki bujały ;> nie ma takiego tłumienia jak w bizonie. ale jeszcze nie sprawdzalem bez wylanczonego ukumlatora.
edit: a czy jest ten akumlator napełniony?? chyba nie powietrzem..

#17 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 22 maj 2009 - 23:03

Amortyzator antywstrząsowy @klejnus
Amortyzator wpina się w przewód podnoszący, między rozdzielaczem a siłownikami.

@sameSILVER130
Działanie amortyzatora najlepiej widać pod pełnym obciążeniem. Żeby amortyzacja działała z małym i dużym ładunkiem muszą być dwa akumulatory.
Co do napełniania chyba zawsze jest to azot.

#18 Share zik54

zik54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 20:32

Amortyzator antywstrząsowy Ja mam podobne odczucia co sameSILVER130. Tur 16 z balotem sianokiszonki i nie zauważyłem żeby siłowniki popuściły choćby o centymetr, jeśli coś amortyzuje to tylko opony ciągnika. Stąd moje pytanie, na ile odczuwalna/widoczna powinna być amortyzacja tura?

#19 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 20:55

Amortyzator antywstrząsowy jeśli nic Ci się nie ugina podczas jazdy np z balotem tylko siłowniki stoja w miejscu, to albo masz zamknięte amortyzatory, albo zepsute.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 22:46

Amortyzator antywstrząsowy Albo nabite zbyt duże ciśnienie.