Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie pszenicy ozimej

3178 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 22:17

No tak zgadza się saletrosan ma 13% czystej S.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie pszenicy ozimej Dzisiaj, 12:55
  •  

#1122 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 23:00

Tylko ci co mają kredyty są rozwojowi i nie ma innej opcji..... Jeżeli ktoś ma wszystko wyremontowane a na polach cienko to albo przeinwestował albo nie jest rolnikiem.

Twoim zdaniem wyznacznikiem rozwoju jest kredyt w banku? :lol:  :lol:  :lol: No demokracja jest każdy może mówic co myśli to ja dodam,że kretynów powinni kastrowac żeby się nie rozmnażali :D

#1123 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 19:31

Witam . 

Mam do was pytanie chce posiac 200 kg /ha saletry 34 n  i 100 kg siarczanu magnezu czy to jest dobre rozwiazanie na pierwsza dawkę ?

za odp. z góry dzięki :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1124 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 19:51

A widziałeś żeby ktoś kupił nowy ciągniczek np za 300tys. bez kredytu? To kto szybciej się dorobi? ten co odkłada na taką maszynkę 20lat, czy ten co go kupił i te 20lat maszyna pracuje na niego, poprawia dochód w gospodarstwie i sama siebie spłaca (zwiększone wyniki produkcji) Coś myśle że kolega Artur jakiś mołorozwojowy..... 

#1125 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 21:21

mam w okolicy kilku gości co pobrali sprzętu za 500tyś na 20ha,twoim zdaniem pewnie są rozwojowi moim zdaniem to kretyni.Ale wszyscy maja kredyty to dlaczego ja miałbym nie miec..... :lol: A czy ja jakiś mało rozwojowy.......?Nie będe się chwalił bo każdy wie ile można było urobic w ostatnich bardzo tłustych latach.Ja tam nikomu nie bronie się rozwijac za bankowe, tylko póżniej żal słuchac,że sie nic nie opłaca bo kredyty.......

#1126 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 21:32

Wszystko zależy kto jaką ma produkcję. Jak roś. to wątpie czy ktoś bierze 500tys kredytu ale jak zwierzęca sporo bydła to czemu nie więc nie oceniaj pochopnie wszystkich razem. I jeszcze raz powtórze że tylko za jak to mówisz bankowe można rozwinąć gospodarstwo. Nie ma innej opcji. Bo kredyty są właśnie dla rozwojowych. Nie masz kasy, nie masz kapitału, nie idź do banku bo i tak nie dostaniesz.....

#1127 Share rumcajsm10

rumcajsm10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 22:06

Nawożenie pszenicy ozimej A co myślicie o tym żeby na pierwszą dawkę wysypać 100 kg Saletrosanu i 200kg saletry, na jesieni pod korzeń nie dałem zbyt dużo nawozu a na jednym kawałku wogóle (do tego późno zasiane) no i zboże jest w słabej kondycji...

#1128 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 22:08

to ja ci dam przykład gościa który bez kredytu rozwija gosp.jedyna pomoc to młody rolnik. Miał mtz mf255 i c360 20ha i 15krów córka załapała się na młodego rolnika troche dołożył kupił nowy ciągnik 80km paszy było nadmiar zostawiał wszystkie cielęta zrobiło sie 17 krów i 30byków.Troche już tego jest to sie nie bedzie pierniczył z małą kostką kupił prase rolującą,owijarke i tura w między czasie nowe auto co prawda tylko astra ale zawsze coś.Wszystko za gotówke bez kredytu w przeciągu trzech lat.Teraz buduje wiate na maszyny bo bydło zajęło budynki.Teraz napisz mi,że bez kredytu się człowiek nie rozwija :lol: Faktem jest to że cena mleka i byków dużo pomogła.Ale jak z nim gadam to on nie płacze że mleko będzie po 1zł bo mówi że i tak coś ztej złotówki zostanie. Przepraszam wszystkich że nie na temat

#1129 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 05 marzec 2015 - 22:18

Nawożenie pszenicy ozimej to zależy o jakiej skali, tempie i kierunku rozwoju mowa. Bo co innego kupić 30 byków a co innego 30 ha pola
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1130 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 22:39

to ja ci dam przykład gościa który bez kredytu rozwija gosp.jedyna pomoc to młody rolnik. Miał mtz mf255 i c360 20ha i 15krów córka załapała się na młodego rolnika troche dołożył kupił nowy ciągnik 80km paszy było nadmiar zostawiał wszystkie cielęta zrobiło sie 17 krów i 30byków.Troche już tego jest to sie nie bedzie pierniczył z małą kostką kupił prase rolującą,owijarke i tura w między czasie nowe auto co prawda tylko astra ale zawsze coś.Wszystko za gotówke bez kredytu w przeciągu trzech lat.Teraz buduje wiate na maszyny bo bydło zajęło budynki.Teraz napisz mi,że bez kredytu się człowiek nie rozwija :lol: Faktem jest to że cena mleka i byków dużo pomogła.Ale jak z nim gadam to on nie płacze że mleko będzie po 1zł bo mówi że i tak coś ztej złotówki zostanie. Przepraszam wszystkich że nie na temat

Chomikował całe życie, teraz wszystko wyrzucił i w banku zero, a wcale się tak nie rozwiną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 22:59

może i chomikował.To w takim razie co robili całe życie rozwojowi kredytowcy

#1132 Share wojak1986

wojak1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 07:40

Chomikował całe życie, teraz wszystko wyrzucił i w banku zero, a wcale się tak nie rozwiną.

Żal słuchać o takim podejściu do człowieka, a ci co oszczędni są to nie mogą sobie dobrze radzić. No tak wiem wiem nie ta skala, bo co to jest tutaj 20 ha i 20 krów. Na portalu rolniczym wypowiadał się taki poseł z PO co ma 220 ha i jego zdaniem małotowarowe rolnictwo jest też nieopłacalne. Moim zdaniem tempo rozwoju każdy musi ustalić indywidualnie, wiadomo małym będzie trudniej z ceną i konkurencyjnością. Zastanówcie się jak wy więksi dochodziliście do swoich areałów, latami pracy waszych rodziców i dziadków czy jak ten poseł. No i ostatnia sprawa, tok rozumowania ogółu, powszechne kredyty bankowe i to co robi rada polityki pieniężnej ciągle obniża stopy procentowe, żeby takim jak wy kredytobiorcom żyło się lepiej, jeśli ten facet faktycznie oszczędzał to wy jego kosztem macie wasze kredyty. No tak zapomniałem, ten kapitał to żydowski Polacy nie mają oszczędności, to teraz kur...płacić!

#1133 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 10:17

nie zgodzę się z tym ale propnuje juz zakończyć tą dyskusje bo zaraz niepotrzebnie ktoś kogoś obrazi wejdzie administrator i będą ostrzeżenia

Temat o nawożeniu pszenicy. Jak chcecie dyskutować o kredytach proponuje założyc inny temat

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1134 Share Szczepanitoo

Szczepanitoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 12:50

mój prowadzący od ekonomii na sggw mówił- "nie ważne ile kto zarabia, ważne ile z tego zostaje" Amen.

#1135 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 06 marzec 2015 - 20:42

co myślicie o takim nawożeniu pszenicy 

I  saletrsan   200 kg

II   saletrzak z borem  200  kg

III  saletrzak  z  borem   200 kg

pszenica jest w dobrej kondycji .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

#1136 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 21:01

saletrzak zamienić na saletre (przy braku wody będzie problem z jego rozpuszczeniem i może to nie wyjść na dobre)

Ewentualnie w II dawce może zostać saletrzak.

Proporcje:

I dawka ok (zakładając plantacje optymalnie rozwinietą)

II dawka 200 kg saletry

III dawka 100-150 kg saletry

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#1137 Share jarciu11

jarciu11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 21:49

Czytam tak i nikt nie sieje CAN na pierwszą dawke. Mysle tak zobić Ewentualnie zmieszaś z saletrosanem bądz CAN na pierwsze a saletrosan na drugie. Co o tym myślicie.

#1138 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 10:24

CHcialem wysiac 210kg saletry 34N a wysialo mi sie 170kg oczko pomylilem w siewce , i wyszlo tak ze na 2 dawke bede musial dac 270kg/ha Saletry , dalbym to troche wczesniej jak przed 1 kolankiem i na klos jeszcze 100kg sypne moze tak byc?

#1139 Share adriano

adriano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 13:58

Czytam tak i nikt nie sieje CAN na pierwszą dawke. Mysle tak zobić Ewentualnie zmieszaś z saletrosanem bądz CAN na pierwsze a saletrosan na drugie. Co o tym myślicie.

can to angielska nazwa saletrzaku. niczym się nie różnią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 19:07

Po pierwsze to popatrz na pogody długoterminowe. Wiem że są mało wiarygodne ale zawsze to jakiś punkt zaczepienia. Jeśli nadają deszcz to możesz posiać saletrosan. Saletrosan na 2 dawke słabo pasuje moim zdaniem siarka jest bardziej potrzebna w fazie krzewienia na drugą dawke dasz Can. Jeśli zapowiadają pogode a brak opadów tak jak np. u mnie to siej saletre. Ogólnie jak nie kupowałeś nawozów to zrezygnuj z tego Canu na rzecz saletry albo mocznika na drugą dawke.

Dziś próbowałem z pierwsza dawką saletry na pszenice i troche klapa. Mokro jeszcze jest jednak w niektórych miejscach. Ogólnie bym sie przebił ale kolein bym troche ponarabiał dlatego odpuściłem może za tydzien posieje jest czas.

Edytowany przez knoro93, 07 marzec 2015 - 19:08.