pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

aro1975    324

to samo mam


o to ostro jedziesz, pół ozimin na jesieni pryskałem, a pół zostało

mam posiane tylko 3ha, więc mogę sobie pozwolić na fantazję - pszenicy jeszcze nie miałem w mojej indywidualnej karierze jako rolnik :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

1950zł na 5ha (nie ma mniejszych zestawów) na 2ha mogę odstąpić, myślałem o pakiecie z Boogi ale minimalny pakiet na 10ha.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Ja posiałem tylko 100 kg saletry następne 130 dam za dwa tyg. mustang pójdzie w piątek bo ciepło ma być i bezwietrznie, a na anty i grzyb to za wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Środki już mam na wszystko kupione także ja odpadam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Witam.

 

Jestem nowy na forum i nowym rolnikiem.

 

Dostałem gospodarstwo po rodzicach.

 

Panowie kupiłem odżywkę foliq N uniwersalny 5 L. i mikrokomplekx 10 kg.

 

Chcę prysnąć pszenicę ozimą w sobotę. Nie przypale jej taką dawką?

 

Powierzchnia 1 hektar.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

@miwigos a co tak dzielisz te dawki saletry? Tak w ogóle to sypiecie już II dawkę w formie saletry? W sumie nieco trochę wcześnie ale pszenice dosyć marne z wyglądu, a i na pierwszą dawkę dałem 125 kg saletry to nieco juz rozsiewam po 200kg saletry, ale jutro się wstrzymam bo piątek myśle przytulie dobić Galeperem bo ma być ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Witam. Mam takie pytanie.

Dzisiaj poleciałem po pszenicy 2 dawką w formie saletry (170kg) na hektar, I dawka była dawana miesiąc temu. Na jednej z działce 3 hektary zdążyłem połowę pokropić na chwast, teraz jest rozsiana saletra na całej plantacji. Czy coś zaszkodzi zbożu jakbym jutro w piątek czy sobotę opryskał huzarem?, Ciężko z pogodą, więc trzeba wykorzystać każdą sekundę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@miwigos a co tak dzielisz te dawki saletry? Tak w ogóle to sypiecie już II dawkę w formie saletry? W sumie nieco trochę wcześnie ale pszenice dosyć marne z wyglądu, a i na pierwszą dawkę dałem 125 kg saletry to nieco juz rozsiewam po 200kg saletry, ale jutro się wstrzymam bo piątek myśle przytulie dobić Galeperem bo ma być ciepło.

 

dzisiaj zacząłem siać 2 dawkę - mocznik, najpierw na pszenice w fazie BBCH 30. Reszta jeszcze sie krzewi


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Ja już rozsiałem drugą dawkę bo pszenica jakaś taka jasna była, ale myślę że się trochę pospieszyłem chociaż myślę że azot posiany w ziemie nie wyparuje i jak tylko zrobi się cieplej zadziała tak jak powinien bo jak narazie sypie i sypie a efekt jeszcze nie jest zadowalający !!! Z innej beczki macie jakiś skuteczny i tani sposób na nornice w pszenicy bo w jednym miejscu sobie zaczynają miasteczko zakładać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

dzisiaj zacząłem siać 2 dawkę - mocznik, najpierw na pszenice w fazie BBCH 30. Reszta jeszcze sie krzewi

Nawożenie azotem w dwóch dawkach

Czy nie lepiej dać saletre na drugą dawkę, tak w fazie strzelania w źdzbło? od fazy BBCH 32? Przy stosowaniu mocznika pogłównie nie będzie zbyt dużych strat azotu?

 

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

U mnie bambry to jadą z II dawką saletry na koniec krzewienia zawsze, nie wiem czemu tak. Oczywiście obowiązkowo III dawka potem

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Nawożenie azotem w dwóch dawkach

Czy nie lepiej dać saletre na drugą dawkę, tak w fazie strzelania w źdzbło? od fazy BBCH 32? Przy stosowaniu mocznika pogłównie nie będzie zbyt dużych strat azotu?

Ja stosuje 3 dawki

Azot w BBCH 32 moim zdaniem za późno, szczególnie na mocznik.

Aktualnie jest u mnie trochę wilgoci, temperatury idą w górę więc korzystam z warunków


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

dokladnie, warunki sprzyjają, ja też rozsialem mocznik dzisiaj. Wilgoci jest sporo, robi sie coraz cieplej wiec powinno byc dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie co lepsze na druga dawke N,saletra czy mocznik?pierwsza dawka 200 kg/ha, teraz mam zamiar rozsiac drugi raz saletre a znajomy mysli nad mocznikiem wiec sam juz nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

W ubiegłym roku o tej porze na jeden kawałek dałem mocznik, na drugi saletra. Tam gdzie poszła saletra (dawka N taka sama w kg/ha) efekt był w plonie o wiele lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Czyli według kolegi mocznik w 2 dawce gorszy jest.Ja mam kupiony już mocznik więc go wysieje w sobotę.A tu moje pytanko jeszcze czy mogę w ten sam dzień popryskać wylegaczem cerone?Tak powiecmy kilka godzin różnicy między zabiegami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

panowie co lepsze na druga dawke N,saletra czy mocznik?pierwsza dawka 200 kg/ha, teraz mam zamiar rozsiac drugi raz saletre a znajomy mysli nad mocznikiem wiec sam juz nie wiem

oba nawozy dobre ale zależy w jakich sytuacjach. Przy 2 dawkach lepszy wydaje mi się mocznik. Przy trzech może być saletra ale i mocznik też może być. Z tym że mocznik trzeba wysiać wcześniej a gdy nie ma czasu (w okolicach fazy BBCH 30 jest zwykle dużo prac) to lepsza saletra ze względu na szybsze działanie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Wiem że trochę za  wcześnie więc dziele drugą dawkę ,pierwszą siałem 22 lutego i zboża mi się nie podobają ,a popadało 33 litry i za tydzień może być sucho 

 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2137

Przepraszam, że tutaj, ale w tym dziale jest większe zainteresowanie niż w kategorii pszenżyto, a więc:

 

Wstępnie w sobotę planuję wysiać drugą dawkę azotu w formie saletry amonowej na pszenżyto Fredro. Tak wyglądało dzisiaj:

14883713.jpg?1428599394

 

Termin ok, czy może jeszcze chwilę się wstrzymać? :)


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

losktos...własnie mysle podac N w 2 dawkach nie przewiduje 3 a tego szybkiego działania N według mnie na ten moment nie potrzebuje moja pszenica bo jest w bardzo dobrej kondycji,nie widze wiekszych oznaków chorób, jest ciemno zielona,bójna i ciagnie do góry bardzo ładnie wiec moze z tej saletry zrezygnuje i postawie na mocznik,sam juz nie wiem ale  z góry dzieki za odp.na moje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

jak myślicie, jak dzisiaj bym wykonał oprysk huzarem, a jutro pojechał z moddusem, siarczanem itp to bedzie dobrze, czy zbyt krótki odstęp? Pogoda jest dobra, a w jednej pszenicy juz kolanko dosyć wysoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj