Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie pszenicy ozimej

3168 odpowiedzi na ten temat

#881 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 kwiecień 2014 - 16:00

Nawożenie pszenicy ozimej za nawozy zapłaciłem ale na swieta trochę zostawiłem

tak myślę czy nie za dużo kupiłem tego mocznika to jest po 200 kg/ha ale chyba wystarczy po 100kg/ha i pszenica będzie zdrowsza bo wszędzie piszą że chemia truje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie pszenicy ozimej Dzisiaj, 20:12
  •  

#882 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 08:54

Nawożenie pszenicy ozimej A dawałeś jakiś azot w tym roku??

:) :)

#883 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 kwiecień 2014 - 09:54

Nawożenie pszenicy ozimej Nie bo nie miałem czasu i pieniędzy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#884 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 10:22

Nawożenie pszenicy ozimej To według mnie 200kg w jednej dawce to za dużo ja bym podzielił na dwie teraz ze 150 a za 2tyg reszte

#885 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 kwiecień 2014 - 10:38

Nawożenie pszenicy ozimej dzięki za podpowiedz.Miałem nadzieje trochę zaoszczędzić ale nie będę kombinować.Wesołych śwąt

#886 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 11:26

Nawożenie pszenicy ozimej Teraz to i tak już szału z plonem nie bedziesz miał :(

#887 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 13:04

Nawożenie pszenicy ozimej Kiedy dać 3 dawkę N (siarczan amonu)? Druga dawka była dawana jakoś 20.03, dodam, że liść flagowy już wychodzi.

#888 Share Szarlej

Szarlej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 07:53

Nawożenie pszenicy ozimej A druga dawka azotu wysiana jutro, wpłynie na plon, czy teraz to już tylko jakość?

#889 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2422 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 24 kwiecień 2014 - 20:46

Kiedy dać 3 dawkę N (siarczan amonu)? Druga dawka była dawana jakoś 20.03, dodam, że liść flagowy już wychodzi.

siarczan amonu to najgorszy wybór nawozu na 3 dawke
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#890 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 06:38

Nawożenie pszenicy ozimej Wiem, ale tylko to mi zostało. No i 300 kg mocznika, ale to trochę mało na 20 ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 19:41

Nawożenie pszenicy ozimej Jaki odstęp czasu zachować między 2 dawką azotu ( saletra) a zabiegiem fungicyd-owym?

#892 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 kwiecień 2014 - 22:12

Nawożenie pszenicy ozimej Moze być nawet żaden, Możesz nawet dzień przed lub dzień po.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#893 Share mcpenza

mcpenza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 06 maj 2014 - 21:18

Nawożenie pszenicy ozimej Witam . Mam pytanie w jaki sposób mogę zasilić pszenic która ma bardzo jasny kolor do tej pory poszły 2 dawki N w pierwszej dałem 200kg saletry w drugiej 150kg po pierwszej zauważyłem że już coś nie gra więc do T1 dodałem 10 kg siarczanu magnezu + 10 kg mocznika + 3 kg Rosasol 8-24-34-2. Pole uprawiam pierwszy rok (dzierżawa ) przedplonem była jakaś mieszanka zbożowa pod korzeń pszenicy dałem 200 soli i 150 fosforanu. Proszę o opinie co może być nie tak.

#894 Share dawid1606

dawid1606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 06 maj 2014 - 21:25

Nawożenie pszenicy ozimej 150kg na drugą dawkę to trochę za mało. Pole w poprzednich latach było prowadzone jak należy czy nie bardzo?

Edytowany przez milanreal1, 07 maj 2014 - 20:15.
cytowanie poprzedniego posta

#895 Share mcpenza

mcpenza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 06 maj 2014 - 21:39

Nawożenie pszenicy ozimej nie bardzo. nie zdążyłem zrobić badania gleby bo z właścicielem nie mogłme się dogadać więc nawet nie wiem co w sobie ma drógą dawke zdecydowałem się dać w takiej ilośći bo bede chciał sypnąć jeszcze 100 kg w fazie kłoszenie . Dawid 1606 myślisz że za mało N ?

#896 Share dawid1606

dawid1606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 06 maj 2014 - 21:51

Nawożenie pszenicy ozimej Znajomy miał taki sam problem jasna psznica. Byla drugi rok po oborniku kurzym i zastosowal wiosna na pierwsza dawke 300kg saletrzaku na druga 200kg saletry a wiec nie malo.Zawiozł probki tej pszenicy do zbadania okazało sie że ma mało azotu.

W twoim przypadku nie koniecznie moze byc brak azotu.Wiem bo sam mam pole drugi rok kupione od rolnika ktory nie bardzo dbal o to wszystko (delikatnie mowiac) i pszenica mimo sporych dawek nawozow i dokarmiania dolistnego jest blada. Niektorzy mowia ze ile lat ziemie sie psulo tyle trzeba naprawiac i pewnie cos jest w tym prawdy...

#897 Share mcpenza

mcpenza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 07 maj 2014 - 09:47

Nawożenie pszenicy ozimej na pewno jest sporo racji w tym co Piszesz. A jeszcze spytam jak wygląda takie badanie o którym Mówisz może to by było naj rozsądniejsze rozwiązanie bo 100 m od dzierżąwy ma swoje pole pszenica bogatka zabiegi takie same przedplon też była pszenica i u mnie wygląda świetnie puki co jestem zadowolony a na owej dzierżawie może nie ma co pchać kasy jak zabiegi które bym zastosował nie dadzą efektu

#898 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2014 - 16:25

Nawożenie pszenicy ozimej Witam, mam prośbę moglibyście napisać tak mniej więcej ile i czego sypiecie na pszenice i czym pryskacie i w jakiej fazie rozwojowej no i plon który mieliście przy takim nawożeniu, to by mi pomogło chcę trochę porównać czyjeś nawożenie z moim po prostu.

Z góry dziękuje za odpowiedzi !!!
Pozdrawiam wszystkich użytkowników AF :D

#899 Share dawid1606

dawid1606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 08 maj 2014 - 20:28

Nawożenie pszenicy ozimej mcpenza w takich sytuacjach najlepiej jednak dziala dokarmianie dolistne zrobic ze dwa zabiegi wiecej z mocznikiem siarczanem i jakas odzywka zawsze troche pomoze a wapnowane bylo to pole ? Moze odczyn jet zbyt niski i rosliny maja ograniczona mozliwosci pobierania skladnikow z gleby.Co do badania nie wiem gdzie je wykonywal i ile placil..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share kleine100

kleine100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 13 maj 2014 - 07:25

na pewno jest sporo racji w tym co Piszesz. A jeszcze spytam jak wygląda takie badanie o którym Mówisz może to by było naj rozsądniejsze rozwiązanie bo 100 m od dzierżąwy ma swoje pole pszenica bogatka zabiegi takie same przedplon też była pszenica i u mnie wygląda świetnie puki co jestem zadowolony a na owej dzierżawie może nie ma co pchać kasy jak zabiegi które bym zastosował nie dadzą efektu

Badania robią Okręgowe Stacje Chemiczno-Rolnicze, koszt kilkanaście zł za próbkę za podstawowe badanie (odczyn, NPKMg), wejdź na ich stronę, tam znajdziesz co i jak