Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie pszenicy ozimej

3171 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 13:52

Nawożenie pszenicy ozimej jak bedzie dobra pogoda i dobra odmiana pszenicy no i dobrze zadbasz o wszystko to mysle ze 6 ton to bez zadnego problemu bedzie ale to tylko moje zalozenie bo nie znam twoich pol ja mam 3 klase i trafia sie ze ma danej dzialce pszenica daje 8-9 ton ale to tzreba gtrafic z odmiana i dzialka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie pszenicy ozimej Dzisiaj, 15:27
  •  

#62 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 18:14

Nawożenie pszenicy ozimej jarekkk9:
Jaki przedplon, odmiana pszenicy, rejon Polski, gęstość siewu i stan plantacji po zimie?

#63 Share jarekkk9

jarekkk9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 13 marzec 2010 - 19:49

Nawożenie pszenicy ozimej ja jestem początkujący i nie wszystko wiem ale napisze jak umiem .Niewiem co to jest przedplon jak mi wytłumaczysz to napisze.Region to dolnyśląsk.Wysiałem ok.210kg h.po zimie zboże wygląda dobrze nie jest poprzypalane,jak oglądałem jakiś czas przed śniegami miało po trzy liście teraz jest dużo gęściejsze ale nie wygląda jak łąka jak gdzie niegdzie widze.odmiany narazie nie znam jak będe wiedział to napisze a mam ją z niemiec mama tam pracuje i dostała ją od szefa wiem że ostatnio ta odmiana sypała u niego 11t .a tam jest podobny rejon też podgórski jak ma to jakieś znaczenie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 19:52

Nawożenie pszenicy ozimej przedplon tojest to co bylo siane przed pszenica czyli rok temu

#65 Share jarekkk9

jarekkk9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 19:58

Nawożenie pszenicy ozimej jeszcz jedno czy jak będe sypał nawóz to jaki saletre amonową czy jakiś inny bo mam zamiar kupić w przyszłym tygodniu i nie jestem pewny

to przedplonem był owies i ziemniaki

#66 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 20:07

Nawożenie pszenicy ozimej najlepiej saletre amonowa a jak przedplonem byl owies to ok a ziemniaki to super

#67 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 14:49

Nawożenie pszenicy ozimej Koledzy mam do was pytanie. Ile sypać na ha pszenżyta?? I czym saletra amonowa wystarczy?? dodam że na jesień nic nie było sypane. Teraz jeszcze ile dawać nawozu pod owies który będzie siany na ugorze?? Jakie kiedy i ile na ha?? A jeszcze mały ot jak chronić pszenżyto przed chwastami zawsze jechałem albo chwastoksem albo linturem ale według mnie te środki to nie jest wielka rewelacja. CO polecacie i kiedy pryskać?? I kiedy się pryska od grzybów bo nigdy nie robiłem oprysku od grzyba a od tego roku chce zacząć. Wiem że trochę głupie pytania ale ja zawsze robiłem po swojemu miałem mało pola a teraz dobrałem trochę i nie chce popełniać błędów które dużo kosztują. :)

#68 Share jarekkk9

jarekkk9

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 19:46

Nawożenie pszenicy ozimej a siał ktoś pszenice ozimom "tommi" jak tak to co można się po niej spodziewać a na co trzeba uważać

#69 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 19:52

Nawożenie pszenicy ozimej daj sobie spokuj z linturem . pszenzyto mozesz pryskac apyrosem 15-20g +1,5 L atpolanu ( wspomagacz) mozesz jeszcze dodac co9s jak chcesz ja bede dodawal chwastox extra 1-1,5L na ha koszt ok 100zl/ha
a opryski na grzyba na kazdym pisze kiedy sie pryska . ja bede pryskal funabenem extra

#70 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:31

Nawożenie pszenicy ozimej A kiedy sie pryska od grzybów w której fazie?? Pod pszenżyto dam saletrę amonową a co polecacie na owies i kiedy dać pod siew czy pod siew i 2 dawka w czasie krzewienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:35

Nawożenie pszenicy ozimej na grzyba 1 oprysk sie wykonuje w fazie 1 kolanka przewaznie . a na owies przed siewem jesli chodzi o sam azot to daj troche mocznika lub saletrzaku , salmagu

#72 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:59

Nawożenie pszenicy ozimej Dobra kolego dzięki za odpowiedź :)

#73 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 22:01

Nawożenie pszenicy ozimej nie ma za co polecam se na przyszlosc chetnie doradze

#74 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 23:03

Nawożenie pszenicy ozimej a jakie nawożenie stosujecie pod pszenice jarą, ile i w jakich dawkach, oczywiście w miarę ekonomicznie

#75 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 23:08

Nawożenie pszenicy ozimej na jara pszenice stosuje
1 dawka saletry 250kg
2 dawka saletry 150kg
3 dawka saletry 100kg

albo
100 kg mocznika przed siewem
a poozniej
1 saletra 200kg
2 100 kg
3 100 kg

#76 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 15:44

Nawożenie pszenicy ozimej Mam pytanie. Mam zasiane 17 ha pszenżyta ozimego i będe siał 16 ha owsa. Ziemia 4 klasa. Pszenżyto nie dostało nawozu pod korzeń. W owsie będe siał pod korzeń mocznik ok 150 kg/ha. Kupiłem Salmag i Polifoske 6 I co mam pierwsze siać na pszenżyto i na owies (jak urośnie). Maksymalnie 2 dawki nawozu na pszenżyto i 2 na owies (po wschodzie) ?
Jaki oprysk polecacie na chwasty w pszenżycie i jaki antywylegacz ?

To jest temat o pszenicy i nie chciałem zakładać nowego tematu bo to by było bez sensu. z góry dziękuje.

#77 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 20:41

Nawożenie pszenicy ozimej na owies to bym juz wogóle nie siał bo to w koncu 4 klasa i jak dasz 200kg pol.6 + to co piszesz czyli 150 kg mocznika to juz masz ok. 81 kg azotu czyli wystarczajaco bo ci moze powalic szczegolnie na tej klasie. w sumie bardzo ci sie dziwie ze siejesz owies na tej ziemi mi by było szkoda na owies przeznaczac wolałbym zasiac pszenice ozimą, jeczmien jary lub ozimy a w najgorzszym przypadku to mieszanke ale owies to raczej nigdy. co ci z niego wartosc paszowa mała, cena cholernie niska ale twoj wybor. co do pszenzyta to mogłes kupic saletre amonowa bo azot z salmagu drogo wychodzi i troche wolniej działa czyli musisz wiecej posiac. rzuc na 1 dawke 250 kg na drugą ok. 150 kg i bedzie dobrze. a co do polifoski to wiosną jesieni nie nadgonisz jesli chcesz to mozesz dac 100kg dla uspokojenia sumienia choc rozsadniej było byc dac sól potasową bo z potasu troche zboze skorzysta a z fosforu to juz minimalnie. takze z tego fosforu z tej polifoski to dopiero skorzysta roslina nastepcza. w obu zbozach mozesz poleciec jakimis nawozami dolistnymi + troche mocznika. dobre efekty sa. i to by było na tyle.
Pozdrawiam :)

#78 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 15:18

Nawożenie pszenicy ozimej A co do owsa to mój tata jest kontrahentem i siejemy owies na materiał siewny i płacą nam więcej niż na rynku... Ja myślałem żeby dać na owies salmag i dolistnie a na pszenżyto w 1 dawce salmag a w drugiej polifoske 6
dobrze tak będzie ?

#79 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 15:34

Nawożenie pszenicy ozimej Jeżeli chcesz wysłuchać mojego zdania zrób tak: pod owies daj 1 q polifoski i 1,5 q salmagu, żeby nie poległ odrazu a owies lubi takie hece, resztę zaoszczędzonej polifoski zostawiłbym na jesień, co do pszenżyta nic nie dawałbym pogłownie PK gdzyż roślina niewiele skorzysta z nawozu jedynie roślina następcza, jedynie zalecam odżywić pszenżyto azotem w dwóch dawkach (oglądałeś przezimowało ?).pozdrawiam jerzy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 16:14

Nawożenie pszenicy ozimej Pszenżyto przezimowało i są tylko niewielki kółka gdzie się trafiała pleśń a zborze było zaprawiane... czyli polifoska nie da nic na pszenżycie ?