pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ravoj    1253

Rzuć kilka garści nawozu na wiatr i zobaczysz, ja rzuciłem i darowalem sobie. A mam 12m a Ty 18


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

No dobra ale jesli ma byc wiatr boczny to pomysl np z jednej strony bedzie rzucac dalej a zdrugiej blizej ale znowu w drugim przejezdzie dorzuci to co w pierwszym nie dolecialo.
Ja sialem w dosyc duzym wietrze i wszystko jadnie sie zgrywalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Tak tylko tam gdzie wiatr zabieral i dalej nawoz lecial jest go sporo mniej. Jak t am gdzie lecial pod wiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

ja przy wietrze  praktycznie nie siej nawozu zazwyczaj sieje o 4 rano lub po 19 wtedy się uspokaja, ale jak widzę jak niektórzy sąsiedzi sieją podczas wiatru i jak to wgląda to rozpacz ( tak jak napisał zenonim) to samo miałem podczas stosowania pestycydów  ale tu zainwestowałem w ażektory i teraz to inna robota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

ja rozsiewałem w sobote wiatr boczny do 5m/s, musiałem zjeżdzać ze ścieżek żeby równo rozsypać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou99    0

U mnie 1 dawka byla na poczatku marca 165kg/ha, 2 dawka na koniec marca 165kg/ha, 3 dawka tez bedzie 165kg/ha tylko kiedy bedzie najlepiej ja podac? Na pszenzyto stosuje tak samo nawozenie. Podczas opryskow na chwasty i podczas oprysku na grzyba mozna dosypac do opryskiwacza mocznika? Ile mocznika dac na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4

Czy da się jeszcze dokrzewić pszenice czy już jest za późno? w 30% pędy główne strzelają w zdzbło na reszcie jeszcze nic nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Do pewnego stopnia można próbować oszukiwać naturę, ale w nieskończoność niestety nie da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daaamiaaaan    1

Witam Panowie kiedy dac druga dawkę azotu na pszenicę pierwszą dawkę 150 kg dostała w połowie marca i kiedy dac na skracanie i od grzyba z góry dziękuję pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wszystko zależy od temperatury po oprysku. Jak było powyżej 10st to wirtuoz CCC i moddus powinien się wchłonąć. Mikro raczej spłukało bo potrzebują kilku godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

stosował ktoś z was osad z oczyszczalni pod zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou99    0

U mnie 1 dawka byla na poczatku marca 165kg/ha, 2 dawka na koniec marca 165kg/ha, 3 dawka tez bedzie 165kg/ha tylko kiedy bedzie najlepiej ja podac? Na pszenzyto stosuje tak samo nawozenie. Podczas opryskow na chwasty i podczas oprysku na grzyba mozna dosypac do opryskiwacza mocznika? Ile mocznika dac na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak pryskasz na chwasty nic nie dawaj, do grzyba możesz dorzucić mocznik a ile dać to zależy jaka faza  rozwojowa teraz takie sytężenie 10-12 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja myślałem tak 12.03.17 dałem I dawkę saletrosanu 26 200kg/ha. Na dniach chce dać II dawkę tzn. II dawkę chce podzielić na 2części. Dać 200kg Saletry 34%N a za jakiś tydzień 200kg Saletrosanu 26%N. Tylko chciałbym opryskać od chwastów też . I co teraz dać 200kg saletry, potem zabieg na chwasty, regulacja i fungi, i reszte 200kg Saletrosanu. Czy może zrobić zabieg na chwasty i dać odrazu na I kolanko 200kg Saletry i 200kg Saletrosanu 26 a potem regulacja i fungi? A i niewiem czy III dawki na kłos niedać z 100kg Saletrzaku. Już się robi sporo azotu około 200kg N/ha i tu pytanie czy nie wyłoży jeżeli skrócę 1l Medax Top na I kolanko. Odmiana Nelson stanowisko po jęczmieniu jarym (ogólnie tylko zboża przez pare lat w stecz)

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Dziwne jest twoje nawożenie, z tego wychodzi, że na pierwszą dawkę dawałeś tylko 52N a na drugą "dzieloną" chcesz dać aż 120N, nawożenie azotowe powinno być zrównoważone, w przypadku dwóch dawek powinno być 50/50% czyli zamiast 52/120N powinieneś dać dwukrotnie 86N a dopiero potem na kłos resztę.

 

To chyba jest tak, że azot podawany na przedwiośniu działa regeneracyjnie oraz plonotwórczo, a ten rzucony na 1 kolanko ma za zadanie utrzymać obsadę a więc dawanie ponad dwukrotnie większej dawki w drugim rzucie nie ma według mnie sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

W piątek jade z RSMem z siarką. Jest juz zauwazalne pierwsze kolanko, pszenica zaczyna tracic kolor, wczesniej nie było jak rozlac bo cały czas padało i święta wiec w piątek ruszam. Podzie około 195 litrów RSM S czyli jakieś 250 kg czyli 65kg N a pozniej jak beda cipłe noce to skracanie i jakaś grzybówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

ja jutro albo w piątek jak nie bedzie padac jadę z 2 dawką na resztę działek . Pojdzie tak ok. 50-60kg N w moczniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

raczej na mocznik to już za późno, mocznik na drugą dawkę miałby sens gdyby go wysiać około 07.04 - teraz to tylko RSM lub saletra - takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj