pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

magnum123    288

wy tu mówicie  poróbach siania pierwszej dawki nawozu czy sianiu pszenicy jarej. w mojej okolicy to 2 dawke sieją na pszenice a pszenica jara i jęczmień na wierzchu. dzis zaczęli siać buraki cukrowe i kropić pszenice.w tym tygodniu pewnie bedzie ostre  kropienie  chowacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1241

U Was Gwozd też tak słabo na polach, mokro? kumpel kilka dni temu rozsiewał saletrę ręcznie, bo nie ma zmiłuj

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

średnio mi się uśmiecha na 19ha chodzić z wiaderkiem i spać saletrę a następnie siarkę z azotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Nie no, na 5ha jeszcze dałbym radę z wanienką. Na więcej się nie porywam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

tak zrobię, pewnie że poczekam. W ubiegłym roku też pryskałem gdzieś koło 15 kwietnia  i Lancet  spalił w trzy tygodnie przytulię, która miała dobre 20cm, palił, męczył  i dusił ją dobre trzy tygodnie, nie ma niej na tym kawałku śladu do dziś. 

Tylko wtedy miałem rzadką pszenicę, teraz jest trochę lepsza i boję się by nie przysłoniła chwastów i nie wzięła na siebie zbyt wiele środka, ale może tak źle nie będzie i podziała, pojadę z zabiegiem wolniej i dokładniej jak będzie cieplej. 

Na tamtym kawałku niestety ostrożeń i powój pojawił się w czerwcu, ale nie znam środka skutecznego na powój, który pojawia się tak późno jak pszenica kwitnie i rośnie bardzo szybko. 

https://www.yr.no/place/Poland/Lublin/Hrubiesz%C3%B3w/long.html?spr=eng

 

O ile nic się nie zmieni to na twoim miejscu w sobotę leciał bym z tym lancetem ale zrobisz jak uważasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u nas dzis rozsiana 1 dawka na pszenice i pszenzyto saletra po 200 kg na ha w niektorych miejscach tak mokro ze kawalki trzeba bylo recznie dosiewac ale juz rozsiane . a takie pytanie mam panowie na jednym kawalku pszenica posiana jest ale keipsko bardzo wyglada mała rzadka dzierzawa to jest te pole niby wapono bylo dawane i wapniak ale moze jeszcze byc kwasne i mysle ze teraz saletra poszla i mysle gdzies za 2 tyg jakby sypnal na wierzch polcal chociaz po te 300 kg na ha co myslicie panowie o tym ? pomoglo by to jej czy co robic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

tak patrze na pogodę to może w sobotę mi się uda wjechać w te pola co mniej mokre. a z resztą zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1241

https://www.yr.no/place/Poland/Lublin/Hrubiesz%C3%B3w/long.html?spr=eng

 

O ile nic się nie zmieni to na twoim miejscu w sobotę leciał bym z tym lancetem ale zrobisz jak uważasz. 

Twojej rady posłucham. Jak nic się nie zmieni sobota ew. po 3 kwietnia będzie po zabiegu.

W sobotę może mi się nie udać, bo na święta na wędzonki materiał będziemy szlachtować, już kilku zapowiedziało, że takiej imprezy nie opuszczą, więc raczej poniedziałek.

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Też mokro, dopiero wczoraj sporo ludzi ruszyło z azotem na pszenice. Reszta czeka aż będzie ciepło i zielono ale u nich to sukces wielki 5t. Może dzisiaj uda się zasiać groch, rędziny niby zbielały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Moja pszeniczka tak wygląda. Dziś znowu pochmurno. W tym roku wszystkie pola traktuje głęboszem to może trochę osuszy pola.

post-215260-0-15851600-1490678451_thumb.jpg

post-215260-0-13607800-1490678521_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam dokarmiałem wczoraj pszenice agravita complete + epso top dziś chciałem jechać pryskać na stokłosę wlałem atlantis i na sitku zrobiła się taka jakby galareta nie było tego dużo jakby się zważyło środka tej agrawity zostało tylko tyle co w wężach i tego epso top ale wolę zapytać żeby teraz czy pryskać czy nie żebym teraz pszenicy nie spalił proszę o podpowiedź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

u mnie dopiero dziś w okolicy ciągniki ruszyły w pole ruch jak w zniwa a ja skończyłem ostatnie pole pszenżyta 200kg saletry, masakra między pierwszym a ostatnim polem jest tydzien różnicy w sianie N dawno tak nie mialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Moja pszeniczka tak wygląda. Dziś znowu pochmurno. W tym roku wszystkie pola traktuje głęboszem to może trochę osuszy pola.

A czy tu problem w wilgoci? Po ścieżce nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Trochę nie na temat ale może ktoś podpowie: moja pszenica jest w podobnej fazie jak wyżej na zdjęciu czy to dobry czas na prysnięcie stabilanem na rozkrzewienie gdyż jest trochę mała obsada. 3 dni temu dałem 200 saletry. Ile optymalnie powinno byś roślinek na m.kw. odmiana Hondia i ostroga jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

sąsiad ruszył dziś ostro z saletrzakiem potem bronowanie i plon jak złoto hehe tylko przytakiwalem jak mnie uczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Bronowanie zamiast CCC wzmaga krzewienie - ja tu nie widzę problemu. Oby z głową to zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W jaki sposób bronowanie wpływa na krzewienie? Pamiętam że kiedyś wszyscy bronowali jak pszenica była już spora, gdzieś pod koniec kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Tak po bronowaniu odrazu szykuje się poprawka na chwasty jedno i dwuliscienne wraz z owsem głuchym. Nie ta agrotechnika pany sorry.
Ten zabieg ma więcej wad niż zalet niestety.

Marian7k poczekaj niech zacznie działać saletra, zrobi się pierwsze rozkrzewienie, korzenie włośnikowe ok 3-4cm. Ogólnie roślina ma żyć, a nie być flakiem.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Jeśli jeszcze nie stosował nic na chwasty, to jaki problem ?Nie każdy pryska jesienią. Bronowanie napowietrza glebę i wzmaga procesy krzewienia. Podobny zabieg stosuje się na trawnikach - aerator i wertykulator na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie stosowaliście odżywki z Agro-Perfect ,Oromax .oroplus, Tecamin31, Tecnokel Amino,jakie  są efekty  w pszenicy ozimej po tych odżywkach ?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

A czy tu problem w wilgoci? Po ścieżce nie widać.

 

po nie bo to ścieżka która przejeżdżam ze sprzętem kilkakrotnie żeby Bratu kostki nie brudzić. Właśnie po tej ścieszcie tak stwierdziłem że na przyszły rok trzeba sobie ujeździć ścieżki. No i zakupuje głębosz bo ten rok to jakaś masakra. Pocieszam się tym że sąsiedzi też mają bagna na polach i czekają nawet tacy więksi. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj