pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Kula07    163

Będzie normalnie si ę rozwijać, bo zazwyczaj sarny nie obgryzają roślin przy samej ziemi więc węzeł krzewienia jest nietknięty a to najważniejsze,


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

będzie ale oczywiście nie bez wpływu na plon, jeśli bedzie dalej wiosną systematycznie przystrzygana to plon drastycznie spadnie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

pytanie do @losktos, co myślisz na temat nawozu Yara superstart, 3 formy azotu plus wapń, dobra na nawożenie pogłówne pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

stosować nie stosowałem ale patrząc na skład to jak dla mnie zawiera za dużo formy amidowej a za mało azotanowej i amonowej.

 

Gdybym miał wybierać nawóz z 3 formami N to poprostu RSM, cenowo też napewno wyjdzie taniej niż yara


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

wszystkie znaki na niebie i Ziemi na dzień dzisiejszy wskazują że rozsiewać, tylko zawsze jest ryzyko co będzie dalej z pogodą, ja na 2ha mam rozsiane, połowa rzepak połowa pszenica, robiłem próbę rozsiewało się dobrze ale się bałem rozsiać na wszystko


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Witam

Jak tam Panowie w centrum polski, ruszyliście już z jakimiś nawozami, ja planuje jutro MgS  zapodać ale czy to wypali to kto wie. Macie może plany kiedy I dawkę N dacie? http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/116732,prognoza-16-dniowa-zima-nie-powiedziala-ostatniego-slowa według tej pogody to już niedługo można by było wyruszyć. Tylko martwi mnie ta spora ilość opadów, jak będzie się prezentował wjazd w pola.

I takie jeszcze małe pytanko czy 70 kg czystego N wystarczy na początek żeby ruszyć pszenicę faza 3 liści ?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

I jak więcej niż 60-70 N rośliny nie wykorzystają więc nie ma sensu dawać więcej jak chcesz koniecznie bardzo dokrzewic to stosuj CCC Ale optymalna temperatura działania to 8st najlepiej jak jest 10 i więcej Ale trzeba pamiętać że czym wyższa temperatura tym silniejsze działanie środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Chciałbym ją jeszcze dokszewić CCC tylko ile go dać? Macie jakieś sprawdzone metody na dobre dokszewienie ? Też rozmyślałem dać Moddus Start w  fazie BBCH 28-29, da on sobię radę czy może dać CCC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Witam. Na jesień prosiłem was o pomoc w sprawie nawożenia pszenicy  i chciałbym prosić o poradę na wiosnę. Na jesieni został została zastosowana Polifoska w ilości 500kg/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

10ha obskoczyłem, dawka od 250 do 180kg/ha Saletrosanu.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

I co w miarę się jechało? Czy trochę się tonełoo? Jak tam u Ciebie to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W czwartek spadło 15litrow/m2, w piątek kolejne 5 a mimo to (przymrozek ok -1 -2) całkiem dobrze się jechało, w rzepaku praktycznie brak śladów, w pszenicy już gorzej, fakt, że już zaczęło puszczać.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Audi w pszenicy podobna sytuacja jak w rzepaku, jak słoma z przedplonu pozostała na polu i nie dałeś N na nią to z 10-15kg nie zaszkodzi dodatkowo, jak pszenica do 3-4 liścia i celujesz w spory plon to 70-80kg N, jeśli dobrze rozkrzewiona i obsada ładna to z 60kg wystarczy, to tak w skrócie a z azotowych to ciekawy jest saletrosan 30 lub też 26 może być na zboża, saletrzak, saletra itp zalezy czy Ci już wegetacja rusza?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

Z prognozy pogody długoterminowej okazuje się że wiosna idzie pełną parą (południe polski)nawet 16 stopni pod koniec tygodnia jak myślicie wjeżdżać z saletrą kędzierzyńską w pszenicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

podłączam się do pytania sypać już saletre czy poczekać jak takie ciepło zapowiadają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

ja bym już u siebie wjeżdzał (PŁD-WSCH Wielkopolska) jedyne co mi nie pozwala to zbyt wysokie ryzyko ,,utonięcia'' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Tez chętnie bym sypnal saletre ale mokro i woda jeszcze miejscami stoi. Ale myślę że pod koniec tygodnia woda powinna zniknąć do tego przymrozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

Teraz wróciłem z przeglądu moich pól myślę że pod koniec tygodnia da się wjechać bez problemu jak prognozy się sprawdzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Nie wiem czy się doczekasz przymrozku. Prędzej jak przeschnie troche to się wjedzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Ja jutro wjadę na lżejszą glebę, w środę będę chciał zakończyć siew na wszystkich polach bo od czwartku ma padać coś 

 

Jestem dobrej myśli aby obyć się bez wtopy, której nigdy w życiu nie zaliczyłem  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

U mnie pada i taki ma być cały tydzień, dobrze, że rzepak mam załatwiona i chociaż część pszenicy, chociaż jeszcze prawie 40ha zostało. Jak nie przymrozi to będzie ciężko.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj