pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szwagier24    38

a czy saletrzak zamiast saletrosanu bedzie dobrym rozwiązaniem?

saletrosanu nigdzie nie mogę dostać w mojej okolicy więc zaproponowali mi saletrzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Saletrosan to 26  N + 13 S

Saletrzak  to 27 N +  2 CaO 

Lepszym wyjściem zamiast Saletrzaku jest Salmag jest czas to sprowadzą SaletroSan i tak najważniejsza jest ocena plantacji wiosną przed wysiewem nawozu co trzeba podać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

a czy saletrzak zamiast saletrosanu bedzie dobrym rozwiązaniem?

saletrosanu nigdzie nie mogę dostać w mojej okolicy więc zaproponowali mi saletrzak

Polifska 21 zamiast saletrosanu może być,te same składniki,ja twierdze że nawet lepsza i ciut tańsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

w polifosce zamiast azotanu amonu jest forma amidowa (

Dlatego jest lepsza ,amidowej jest 8% tylko ,reszta forma amonowa

 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

zależy w jakim przypadku.. Dla mnie lepszy saletrosan


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

na plantacjach dobrze rozkrzewionych i pod warunkiem wczesnego wysiewu może być


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Zastanawiałem się nad Poli21 pod jarą pszenicę przedsiewnie pod agregat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Co powiecie o rozsianie nitrofoski z Yary wiosną na pszenicę która nie rozkrzewiła się jesienią? Głównie chodzi mi by podać szybko dostępny P i K, bo N pójdzie w postaci saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jaka zasobność i rodzaj gleby? PK wiosna to nie zawsze dobry wybór (szczególnie odnośnie fosforu)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Gleby bardzo różne, średnie i ciężkie pH 5.6 do 6.4 zasobności bardzo różne od bardzo wysoko do nisko, na jesień poszło od 200 do 300kg poli 6 w zależności od kawałka. O fosforze masz na myśli słabe przemieszczanie się i może być nie wykorzystany przez roślinę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w takich sytuacjach nie decydowałbym się na wiosenne podawanie PK.

Fosfor się nie przemieści zbyt głeboko, potas na ciężkich glebach zresztą też. To może spowodować że roslina nie bedzie się zbytnio ukorzeniać bo po co skoro będzie miała składnik blisko. A to w susze może być zabójcze..

2 sprawa korzeń może być już na takiej głebokości że nie skorzysta ze składnika. W takim przypadku lepiej zostawić nawóz na przyszły sezon.

 

Ta druga opcja mniej możliwa w tym sezonie bo rośliny nie są zbytnio wyrośniete po tej jesieni, bardziej możliwy pierwszy scenariusz.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

A polifoska 21 na pierwszą dawkę wczesną wiosną ?

Najlepiej na przymrozku  w tym roku koniec lutego siałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Gleby bardzo różne, średnie i ciężkie pH 5.6 do 6.4 zasobności bardzo różne od bardzo wysoko do nisko, na jesień poszło od 200 do 300kg poli 6 w zależności od kawałka. O fosforze masz na myśli słabe przemieszczanie się i może być nie wykorzystany przez roślinę ?

 

 

To ja nie rozumiem dlaczego nie jechałeś odrazu na bogato polifoską pod 400kg? 

Co do nitrofoski są tacy co stosują TEN NPK wiosną czy to oziminy czy jare inaczej nie chcą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Próby gleby brane tej wiosny. Rok temu jesienią i dwa lata wcześniej był tam obornik, jak orałem pod pszenicę to widać było, że obornik się wyoruje, dlatego zdecydowałem by nie jechać z dawkami kominowymi. Druga sprawa to dzierżawa, chociaż nie wiem czy to powinno rzutować na sprawę.

No nic podumam jeszcze tą Nitro. Losktos właśnie też o tym myślałem, chyba, żeby rzucić ją bardzo wcześnie, styczeń/luty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

zdążyłem wysiać mocznik na pszenicę przed opadami sniegu myślę iż się nie ulotni a roślinom skoro wiosny będzie dostępny azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

zdążyłem wysiać mocznik na pszenicę przed opadami sniegu myślę iż się nie ulotni a roślinom skoro wiosny będzie dostępny azot

 

chyba z wysokiego konia spadłeś, tak mniewam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cypis92    14

a siarczan amonu nadaje się wiosną pogłównie zamiast saletrosanu czy polifoska21 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Możesz wysiać każdy i każdy się nadaje tylko, że ze względu na skład będą miały różne tępo i efektywność działania (w konsekwencji plon) - z tych trzech najatrakcyjniejszy jest ten z formą azotanową, choć są jeszcze lepsze (zawierające więcej formy azotanowej). Niestety wraz ze wzrostem formy azotanowej rośnie również cena w przeliczeniu za czysty składnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

zdążyłem wysiać mocznik na pszenicę przed opadami sniegu myślę iż się nie ulotni a roślinom skoro wiosny będzie dostępny azot

 

...a mnie sie wydaje ze kolega to tak na zaczepne napisał. Żeby sprawdzić czy nie śpimy na tym forum. Kolega dużo postów ma i nie wydaje mi sie żeby na prawdę tak zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ten kolega ma strasznie bujną wyobraźnie i lubi pisać bajki wystarczy poczytać jego wcześniejsze wypowiedzi w różnych tematach także jego postu nawet nie bierzcie sobie pod uwagę. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj