pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelo430    2

Planuje w tym tygodniu zasilać pszenicę te mniej rozkrzewione "podgonie" Saletrą 34N  120 kg/ ha a za tydzień do dwóch tygodni RSM 32% 200l/ha.

Edytowano przez pawelo430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. 

 Jest sens siać jeszcze kiezerty na pszenicę czy już za póżno ? Cały czas dolewa i niema jak wjechać;/


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Ja wczoraj rozsiewałem :) Przy tej wilgotności jaką teraz mamy moim zdaniem śmiało można sypać i nie żałować  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie proszę o rade. W sobote siałem N na żyto i przenżyto w dawce 200kg na h klasa ziemi V i IVa z tym że po zabiegu kapłem się że z moim rozsiewaczem jest cos nie tak,mianowicie siał sporo wiecej do tyłu jak na boki i teraz pytanie czy przejechac jeszcze raz miedzy tymi przejazdami i dosiac? bo boje sie ze pozniej bedzie to widac w jedym miejcu ciemniejsze zboże w drugim jasniejsze co wy na to???/ podpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Jeśli pojedziesz tak by już nie leciało na to co się wiecej wysiało to zdecydowanie tak


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak będę próbował właśnie jechac. wolniej z odpowiednią dawką i szerokościa rozrzutu wiadomo że idealnie nie trafie ale musze to poprawic bo róznica jest spora za rozsiewaczem duzo wiecej nawozu jak na bokach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafus    1

Ile saletry proponujecie zasiać na pszenice (ozon) na pierwszą dawkę? Chciałem w tym tygodniu rozsiać i mam dylemat... Pszenicę lekko mróz wziął ale tylko górne listki... Jesienią 200kg/ha polifoski 6. przez dwa lata przed pszenicą była facelia ziemia IV. I ta sama sytuacja na pszenżyto z tym że facelia była rok. Co proponujecie? Może coś oprócz saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Od jakiej temp min powietrza oprysk dolistny fosfor, cynk, mangan + siarczan magnezu ? Wycztałem , że ponoć min 5 stopni , a w formie chelatów jeszcze więcej..

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Na dobrą sprawę jeśli chcesz uzyskać dużą efektywność to poniżej 7-8 stopni to w pole się nie wybieraj. Ważne by w nocy nie spadało poniżej 3-5 stopni. Tak więc naprawdę dopiero takie amplitudy temperatur to 3 dekada marca lub kwiecień nawet. 

ps: nie mieszamy fosforu z siarczanami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Dzięki za odp ! O tym fosforze z siarczanami pirrwsze słysze.. wielokrotnie stosowałem w okopowych.. musze doczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Na dobrą sprawę jeśli chcesz uzyskać dużą efektywność to poniżej 7-8 stopni to w pole się nie wybieraj. Ważne by w nocy nie spadało poniżej 3-5 stopni. Tak więc naprawdę dopiero takie amplitudy temperatur to 3 dekada marca lub kwiecień nawet. 

ps: nie mieszamy fosforu z siarczanami

ale czystego fosforu? bo ja mam zamiar dawac kristalon zółty(przewaga fosforu)+siarczan potasu+siarczan magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

juz dajecie saletre? nie boicie sie powrotu zimy?szczegolnie interesuja mnie mazury:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

rośliny już ruszyły na dobre (bynajmniej u mnie) także przy powrocie mrozów czy to z azotem czy bez, tak samo mogą wymarznąć


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

ale czystego fosforu? bo ja mam zamiar dawac kristalon zółty(przewaga fosforu)+siarczan potasu+siarczan magnezu

 

Większość odżywek wysoko fosforowych zarówno w płynie czy proszku z siarczanami ścina się tworząc gęsto kleistą ciecz roboczą która przytyka się na końcówkach. Nie wiem czy temat ten dotyczy Kristalonu bo nigdy nie stosowałem ale byłbym ostrożny by sobie dodatkowego kłopotu nie narobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

a ja dzisiaj sypnąłem 150kg mocznika na pszenice wąsatkę, zboże fajnie rozkrzewione po 3-4 pedy boczne az sie sam zdziwiłęm po tych mrozach a na drugim polu poczekam jeszcze z tydzień i jade z saletrą bo jest w gorszym stanie, raz ze nie wjade bo mokro a dwa bo straszą śniegiem i mrozem na święta to wole poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

N z saletry jest łatwo wymywany ? 

Dzisiaj rano rozsiałem na części pól saletrę a od 11 ostro leje. Azot wymyje, czy zostanie w glebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Większość odżywek wysoko fosforowych zarówno w płynie czy proszku z siarczanami ścina się tworząc gęsto kleistą ciecz roboczą która przytyka się na końcówkach. Nie wiem czy temat ten dotyczy Kristalonu bo nigdy nie stosowałem ale byłbym ostrożny by sobie dodatkowego kłopotu nie narobić. 

 mozna to sprawdzic poprzez rozrobienie tych odzywek w wiaderku? czy to nic nie da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

można tylko próbę zrób na komponentach w większym stężeniu niż to będzie w rzeczywistości w zbiorniku. Odczekaj 15 min. Zwracaj uwagę na gęstość roztworu oraz możliwe rozwarstwienie bądź wytrącanie się nierozpuszczalnego osadu da dnie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

rośliny już ruszyły na dobre (bynajmniej u mnie) także przy powrocie mrozów czy to z azotem czy bez, tak samo mogą wymarznąć

 

ja wiem, że to nie na temat ale piszmy tak żeby inni dobrze to oceniali. Bynajmniej to nie to samo co przynajmniej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

N z saletry jest łatwo wymywany ? 

Dzisiaj rano rozsiałem na części pól saletrę a od 11 ostro leje. Azot wymyje, czy zostanie w glebie ?

połowa jest wymywana połowa nie, ale spokojnie... Wszystkiego na pewno nie wymyje


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

ale jak spadło 15-20l/m2 to może nic nie wymyło jeszcze nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z_ambicjami    0

Witam Panowie jestem tu nowy, mam pytanie co myślicie o Polifosce 21 na pierwszy raz i w jakiej dawce?

Zostało mi po rzepaku bo wszystko szlak trafił :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

ale jak spadło 15-20l/m2 to może nic nie wymyło jeszcze nie ?

 

 

Chłopie nie od dziś takie sytuacje, ludzie sieją pada deszcz i jakoś rośnie. 

Jeden napisze a reszta bierze do głowy. Ja ogólnie tym wymywaniem nigdy nie zawracałem sobie głowy, chyba że potasu czy siarki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Polifoske 21 dałbym jakby pszenica była super rozkrzewiona i w bardzo dobrej kondycji po zimie. Posiada w przewadze azot amonowy i troche amidowy + siarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

no jeden tutaj namieszał w głowie trochę, no dokładnie od x lat się trafiało, że zaraz po nawozie deszcz był i było w miarę ok.

Chciałem się dowiedzieć jak to jest.

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj