pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

lelo18    0

Dzisiaj opryskałem pszenice na chwasty ! Moge jutro wjeżdzać z nawozem póki pogoda sprzyja? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

wjeżdżaj śmiało ja też dzisiaj sporo na chwasty opryskałem a jutro planuje dać na część pszenic już 2 dawkę bo na czwartek szykuje mi się skracanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

To gdzie ty żyjesz mu mamy dziś

W kazachstanie jak nie wiesz gdzie. Trzeba było chodzic na historie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dzisiaj opryskałem pszenice na chwasty ! Moge jutro wjeżdzać z nawozem póki pogoda sprzyja? :)

 

ogolnie zanim nawoz zacznie działac to minie kilka dni ale ja jest zwolennikiem ze lepiej odczekac kilka dni od zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelo18    0

Też tak uważam że lepiej odczekać kilka dni ale piersza dawka została podzielona na 2 części i troche jestem spóźniony z 2 częścią. Chciałbym jak najszybciej dać bo wielkimi krokami zbliża się 2 dawka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Dzisiaj opryskałem pszenice na chwasty ! Moge jutro wjeżdzać z nawozem póki pogoda sprzyja? :)

śmiało siej nawóz, pewnie mocznik poleci czyli zaczym zacznie działac chwastów już nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelo18    0

Akurat pójdzie saletra bo pszenica niby ładna, a jednak jeszcze to nie jest to co ma być! A mocznik to tak 20-25 kwietnia bym chciał siać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

no ale jak pszenica ładna to po co saletra lepiej dac 150kg/ha mocznika i niech sobie powoli działa pogoda sprzyja ale to tylko moje zdanie każdy robi jak uważa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

Mam pytanie.
Pierwszą dawkę azotu siałem w połowie marca w formie saletrzaku. Dziś (11.04) chciałbym rozsiać drugę dawkę azotu w formie saletry, a w przyszłym tygodniu dopiero pryskałbym n chwasty. Czy można tak zrobić jak mówię, czy pierw oprysk a później druga dawka azotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

Mam pytanie.

Pierwszą dawkę azotu siałem w połowie marca w formie saletrzaku. Dziś (11.04) chciałbym rozsiać drugę dawkę azotu w formie saletry, a w przyszłym tygodniu dopiero pryskałbym n chwasty. Czy można tak zrobić jak mówię, czy pierw oprysk a później druga dawka azotu?

logika nakazuje pryskać potem nawozić

Moglby ktos podpowiedziec jaka dac odzywke na pszenice w tym momencie?

najpierw trzeba wiedzieć w jakiej kondycji i w jakiej fazie masz pszenicę. poczytaj wstecz i napewno cos znajdziesz. standardowo mozna dać odżywkę typu 20-20-20 + micro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Tomek bez urazy ja mieszkam na zachodzie tu prawosławnych nie ma i mi się wydaje  że jesteście mniejszością stad to zdziwienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelo18    0

Wczoraj posiałem saletre na pszenice i dzisiaj już nie ma po niej śladu. Niestety nie popadał deszcz tak jak planowałem. Będą jakieś straty azotu czy po najbliższym deszczu nawóz zacznie działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

Witam. Chciałbym się doradzić was w jakiej fazie jest moja pszenica. Wczoraj pryskałem na chwasty, w poniedziałek mam zamiar dać na II dawkę nawozu 150kg/ha saletry amonowej. Nie wiem za bardzo kiedy mogę ruszyć z regulatorem wzrostu i z fungicydami. Dzięki :)
Załączone miniaturki
11026306_1620882971478942_7424426866180990790_n.jpg
Tutaj jest fotka pszenicy ;)

post-150138-0-14143700-1428850087_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Witam

Mam żółte place w pszenicy - czym najlepiej to zwalczyć , jaki nawóz lub odrzywki polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego u moich sąsiadów w pszenicy też są żółte plamy u mnie tego nie ma a to przez to że oni nie stosują wapna i mają kwaśną ziemię, więc u ciebie może być podobnie że tam gdzie żółknie pszenica to masz kwaśny odczyn ziemi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

W jakiej fazie pszenicy najlepiej dać mocznik na druga dawkę 150kg/ha?

 

Pod koniec krzewienia tak jak bbch 29-30. Ja dałem mocznik 1,5 tygodnia temu i wydaje mi sie że dobrze trafiłem bo zanim zacznie działać minie jeszcze z jakiś tydzien a pszenica akurat powoli zaczyna strzelać w źdzbło także w miare ok. Jeśli nie wysiałeś jeszcze tego mocznika to nie ma na co czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki83    0

Dzisiaj chyba rusze jak trochę wiatr osłabnie. Od grzyba chyba lepiej się wstrzymać bo nadają ochłodzenie i nie wiem czy dobrze podziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

miałem tez dawac od grzyba i skaracanie ale tez poczekam bo zimne dni nadaja. jutro pojdzie azot na druga dawke. dzisiaj miałem siac ale dosc mocne porywy są i nawoz tez bedzie nierownomiernie leciał. kiedys miałem taka sytuacje. podczas silnego wiatru nawoz nierownomiernie leciał a jutro niby wiatr ma zelzec tylko ze maja byc opady i chlodniej ale moze bedzie okres ze słonce błysnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj