pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomekZ058    135

samym CCC jak bym miał robic to zdecydowanie w pełnej dawce 2.0l/ha tylko kwestia zeby trafic w odpowiednia faze to zrobi fajna robote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

czy optymalnie to zależy od nawożenia i pszenicy czy odmiana wysoka czy nie daj do tego ccc jakiś adiuwant i będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

planuje dać na 1 kolanko 1,5 CCC, mało czy optymalnie?

jeżeli zrobisz zabieg stosunkowo wcześnie (praktycznie zaraz po BBCH 30) to przy normalnej pogodzie  wystarczy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

2l CCC to trochę dużo i jak będzie susza to może być problem , no chyba że faktycznie bardzo wysoka odmiana i duże nawożenie ale 1,5 i tak powinno starczyć. Apropo adiuwantów, dlaczego w Polsce i Europie praktycznie się ich nie stosuje? Jakiś czas temu byłem na szkoleniu gdzie wykładał prof z Poznania, który wile lat spędził w USA na praktykach i badaniach i tam adiuwanty są standardem niemal przy każdym oprysku, nie dość że mniejsze dawki środków stosują to jeszcze pryskają nawet poniżej 50l na ha wody. Więc co jest z tymi adiuwantami u nas, że praktycznie się ich nie stosuje, nie ma gdzie kupić, nie wiadomo jakie do czego, i czy w ogóle można stosować jeśli w zaleceniach nie ma, a praktycznie na palcach jednej ręki można środki, gdzie etykieta wspomina o adiuwantach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

u mnie z saletrą i rsm jadą. Pomału też zaczynam saletre rozsiewać, bo potem opryski,a pszenica dośc zmarniała prze tą pogodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

saletrę (250kg/ha) + 100kg/ha kizerytu sypałem dokładnie miesiąc (07.03) temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

jechać już z drugą dawką N? Będę dawał RSM

Pierwsza dawka poszła 09.03. 

Pszenica ma teraz dolne liście żółte i nie wiem czemu;/ jutro jadę siarczanem i mikro, Jechać od razu z zabiegiem T1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja z koktajlem (skracanie, dokarmianie, ochrona grzybowa) jadę w sobotą. Moja nie ma żółtych liści, ale żyto ma dolne liście żółte.

mocznik zacznie działać za około 2 tygodnie, więc z rsm możesz się jeszcze wstrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

Skracać już będziesz? ja dzisiaj rozcinałem pszenżyto to kolanko dopiero przy węźle krzewienia, to w pszenicy pewnie jeszcze niżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

może to i ja lepiej jutro sprawdzę :D nadają pogodę od piątku to by się najwyżej  drugi raz popryskało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Czy jeżeli jutro (środa) zastosuję herbicyd lancet na pszenice i pszenżyto to za 2-3 dni (czyli piątek lub sobota) mogę wykonać zabieg dokarmiania dolistnego mocznik + siarczan bo od niedzieli znowu nadają opady. Czy trzeba odczekać więcej czasu od pierwszego zabiegu? Rośliny te powinny wchłonąć oprysk ale może dokarmianie będzie za wcześnie i podziała na chwasty reanimacyjnie czy dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

dzieki za rady co do CCC 

Chciałbym rozlać w sobote RSM32 200l nigdy go nie dawałem to bedzie jako 2 dawka i moje pytanie jest takie, kiedy zastosować kolejną dawke i ile RSM bedzie trzymać sie? Tak jak saletra 3-4 tygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

ja będę łączył Lancet + siarczan + mikro bo nie wyrabiam się z czasem, a później za 2-4 dni Wirtuoz + Skracanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Niby cieplo zapowiadaja chyba za kilka dni opryskam mustangiem+atlantis , tylko boje sie zeby zimnych nocy po zabiegu nie bylo bo mustang na to wrazliwy , tez planujecie pryskac od chwastow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelo18    0

Witam !  Po ilu dniach od siewu nawozu moge opryskać pszenice ozimą na chwasty? Chciałbym jutro wysiać saletre na pszenice a w sobote opryskać od chwastów. Moge tak zrobić?

Czy najpierw opryskać a później dopiero posiać saletre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a czemu taka dość duża dawka, zwalczasz jeszcze coś oprócz przytuli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja będę łączył Lancet + siarczan + mikro bo nie wyrabiam się z czasem, a później za 2-4 dni Wirtuoz + Skracanie 

 

czemu nie pryskasz jesienią?

na grzyby kupilem dzisiaj Pakiet Univo XPro (5L Aviator+5L Fandando) - drogo, ale podobno skutecznie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1534

o to ostro jedziesz, pół ozimin na jesieni pryskałem, a pół zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Chodzi wam dział na forum pt. Pszenica ozima i jara ?? Bo mi od wczoraj nie chce się włączyć wyskakuje że nie ma takiej strony :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj